Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārās sezonas čempione Fīniksas "Suns" otrdien mājās Rietumu konferences pirmās kārtas mačā piekāpās Ņūorleānas "Pelicans" vienībai, kas sērijā panāca rezultātu 1-1.

"Suns" mājās zaudēja ar rezultātu 114:125 (28:30, 33:26, 22:34, 31:35).

"Pelicans" komanda, kas pirmajā spēlē diezgan ātri nonāca lielos iedzinējos, aizvadīja ļoti vienlīdzīgu spēli. Viesi bija vadībā pēc pirmās ceturtdaļas (28:30), bet "Suns" komandas galvenā punktu guvēja lomu uzņēmās Devins Bukers, kurš pirmo puslaiku noslēdza ar tālu trīspunktnieku, gūstot jau savu 31. punktu (61:56).

Tiesa, Bukers trešās ceturtdaļas ievadā, "Suns" esot zaudētājos ar 74:77, pameta spēli labās paceles cīpslas sāpju dēļ. Aizsargs tā arī mačā neatgriezās, bet "Pelicans" komanda, pateicoties vairākiem precīziem tālmetieniem, pārsvarā kontrolēja vadību.

Izcilas pēdējās četras minūtes aizvadīja Brendons Ingrems, kurš to laikā guva desmit punktus, nepieļaujot mazāku pārsvaru par +5. Spēles gaitā uzbrucējs sakrāja 37 punktus, 11 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles, bet Sīdžejs Makolums izcēlās ar 23 punktiem un deviņām piespēlēm.

Bukera gūtajam 31 punktam 25 minūtēs ar 17 punktiem un 14 piespēlēm piebalsoja Kriss Pols.

Otro uzvaru divās sērijas spēlēs izcīnīja Austrumu konferences čempione Maiami "Heat", kas ar 115:105 (26:25, 30:29, 31:22, 28:29) pieveica Atlantas "Hawks" basketbolistus.

Laukuma saimnieku rindās izcilu spēli aizvadīja Džimijs Batlers, kurš guva 45 punktus, kā arī izcēlās ar trim groziem pēc kārtas, kad Atlantas vienība pietuvojās līdz rezultātam 104:101. "Hawks" rindās 29 punktus guva Bogdans Bogdanovičs, bet ar 25 punktiem un desmit kļūdām atzīmējās Trejs Jangs.

Savukārt Memfisas "Grizzlies" pēc zaudējuma pirmajā spēlē panāca izlīdzinājumu Rietumu konferences sērijā ar Minesotas "Timberwolves". Ar otro numuru izsētā Memfisas komanda uzvarēja ar rezultātu 124:96 (33:32, 27:17, 36:28, 28:19).

Pārliecinošo uzvaru ar 23 punktiem, desmit rezultatīvām piespēlēm un deviņām bumbām zem groziem kaldināja Dža Morants, bet pa 16 punktiem guva Desmonds Beins un Džarens Džeksons juniors. Zaudētāju rezultatīvākais spēlētājs ar 20 punktiem bija Entonijs Edvardss, bet piezīmju problēmu nomāktais Karls Entonijs Taunss guva 15 punktus.