Pie panākuma Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences pusfināla sērijas trešajā mačā sestdien tika Vašingtonas "Wizards" komanda, kas, pateicoties Pola Pīrsa precīzajam divpunktu metienam pēdējā sekundē, ar 103:101 (28:18, 28:25, 29:23, 18:35) pārspēja Atlantas "Hawks".

Līdz ar to sērijā līdz četriem panākumiem "Wizards" izvirzījusies vadībā ar 2-1.

Spēli aktīvāk iesāka Vašingtonas basketbolisti, kuri pēc pirmās ceturtdaļas bija vadībā ar desmit punktu pārsvaru (28:18). Arī otrajā ceturtdaļā laukumā nedaudz pārāka bija "Wizards" komanda, kas pirmo puslaiku noslēdza ar 56:43 savā labā.

Lai gan trešajā spēles ceturksnī "Hawks" spēja pietuvoties līdz deviņu punktu atstatumam (57:66), tomēr otro ceturtdaļas pusi rezultatīvāk nospēlēja mājinieki, kuriem 19 punktu pārsvars (85:66) pirms pēdējā spēles nogriežņa. Ceturtajā ceturtdaļā viesi atguva zaudēto un 14 sekundes pirms pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 101:101.

Tomēr pagarinājums uzvarētāja noskaidrošanai nebija nepieciešams, jo astoņas sekundes desmitdaļas pirms finālsvilpes Pols Pīrss izpildīja precīzu divpunktu metienu un nodrošināja savai komandai uzvaru ar 103:101.

Uzvarētāju komandas labā ar 17 punktiem izcēlās trīs spēlētāji - Nene, Bredlijs Bīls un Oto Porters.

Savas vienības uzvaru no malas
nācās novērot "Wizards" aizsargam Džonam Volam, kuram, kā zināms, konstatēti pieci lūzumi kreisajā rokas locītavā un plaukstā.

Tikmēr Rietumu konferences pusfinālā sestdien uzvaru izcīnīja Memfisas "Grizzlies" komanda, kas savā laukumā ar 99:89 (23:20, 32:19, 24:25, 20:25) pārspēja Goldensteitas "Warriors", sērijā līdz četrām uzvarām panākdami 2-1.

Lielisku sniegumu šajā cīņa demonstrēja "Grizzlies" vienības spāņu uzbrucējs Marks Gasols, kurš guva 21 punktu un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas.

Citā Rietumu konferences pusfinālā Losandželosas "Clippers" atrodas vadībā ar 2-1 pret Hjūstonas "Rockets", bet Austrumos Čikāgas "Bulls" ar 2-1 pārspēj Klīvlendas "Cavaliers".