Talantīgais latviešu uzbrucējs Kristaps Porziņģis svētdien guva 17 punktus Spānijas augstākās basketbola līgas (ACB) regulārā čempionāta mačā pret spēcīgo Madrides "Real" komandu, kas gan neglāba viņa pārstāvēto "Sevilla" no zaudējuma.

"Sevilla" izbraukumā cieta zaudējumu ar 81:87 (16:24, 14:18, 19:25, 32:20).

Pirmās trīs ceturtdaļas spēles kontrole lielākoties bija Madrides "Real" klubam, kas vienubrīd bija nonācis vadībā pat ar 20 punktiem (67:47). Tomēr noslēdzošajā ceturtdaļā "Sevilla" atguvās un iesaistījās cīņā par uzvaru, jo 37.minūtē tablo vēstīja vairs tikai 74:71 par labu mājiniekiem. Tiesa, viesu basketbolistiem tā arī neizdevās panākt titulēto klubu.

Porziņģis šajā mačā nospēlēja 24 minūtes un 32 sekundes, realizējot četrus no pieciem divpunktu metieniem un divus no četriem tālmetieniem. Tāpat latvietis realizēja trīs no četriem soda metieniem, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, izpelnījās četras piezīmes un divreiz uz noteikumu pārkāpumu izprovocēja pretinieku.

Šāds sniegums viņam ļāva tikt pie 16 efektivitātes punktiem.

Tikmēr citā mačā ar 16 gūtiem punktiem izcēlās latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns, palīdzot viņa pārstāvētajai Vitorijas "Laboral Kutxa" ar 87:68 (22:23, 19:13, 22:18, 24:14) apspēlēt Badalonas "FIATC Joventut" komandu.

Dāvis Bertāns šajā duelī laukumā pavadīja 24 minūtes un 16 sekundes, grozā raidot divus no četriem divpunktu metieniem un četrus no septiņiem tālmetieniem. Tāpat latvieša rēķinā četras atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, divas piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas ļāva tikt pie 20 efektivitātes punktiem.

Jau ziņojām, ka citā mačā latviešu aizsargs Dairis Bertāns svētdien guva 24 punktus, palīdzot viņa pārstāvētajai "Bilbao Basket" savā laukumā ar 90:74 (15:16, 22:17, 32:27, 21:14) uzvarēt Grankanārijas "Herbalife" komandu.

Latviešu basketbolists pārliecinoši kļuva par šīs cīņas rezultatīvāko spēlētāju.

Citā cīņā zaudējumu piedzīvojusi Rolanda Šmita pārstāvētā Fuenlavradas "Montakit", kas izbraukumā tikai ar 82:86 (18:22, 17:20, 17:23, 30:23) piekāpās spēcīgajai "Barcelona".

Šmits šajā mačā laukumā pavadīja deviņas minūtes un 15 sekundes, gūstot divus punktus. Latvieti realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem, taču netrāpīja abus tālmetienus.

Latvijas basketbolists šajā mačā izcīnīja arī trīs atlēkušās bumbas, veica rezultatīvu piespēli un nopelnīja piecas piezīmes, tiekot pie -2 efektivitātes punktiem.

Čempionāta kopvērtējumā "Bilbao Basket" komanda ar 17 uzvarām 24 cīņās ieņem trešo vietu, "Laboral Kutxa" ar 13 uzvarām atrodas astotajā pozīcijā, bet "Montakit" un "Sevilla" vienība izcīnījušas pa sešām uzvarām, kas tām dod 16. un 17.vietu 18 klubu konkurencē.

Pēc regulārā čempionāta spēlēm izslēgšanas turnīrā startēs astoņas labākās komandas, bet divi vājākie klubi zaudēs vietu čempionātā.