Porziņģim 'spoža' trešā ceturtdaļa un 21 punkts pret 'Nuggets'

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē Ņujorkas "Knicks" komandas rindās ar savu 18. "double-double" izcēlās latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis.

"Knicks" svētdien savā laukumā ar 96:101 (20:31, 29:29, 30:17, 17:24) piekāpās Denveras "Nuggets" spēlētājiem.

Porziņģis šajā mačā guva 21 punktu, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, izdarīja divas piespēles, bloķēja divus metienus, pieļāva divas kļūdas un nopelnīja divas piezīmes. Viņš realizēja 10 no 23 metieniem, laukumā pavadot 34:33 minūtes.

Pirmajā puslaikā Porziņģis guva sešus punktus un izcīnīja četras atlēkušās bumbas, bet trešajā ceturtdaļā vien viņš guva 13 punktus un savāca septiņas atlēkušās bumbas, palīdzot savai komandai atspēlēt 18 punktu deficītu. Noslēdzošajās 12 minūtēs viņam izdevās gūt vienu grozu, taču savus pienākumus aizsardzībā latvietis pildīja veiksmīgi.

21 punktu "Knicks" komandā guva arī Karmelo Entonijs, bet "Nuggets", bet uzvarētājiem ar 19 punktiem izcēlās Danilo Galināri un Vils Bārtons.

"Knicks" ar 23 uzvarām un 31 zaudējumu saglabāja 11.vietu Austrumu konferences kopvērtējumā.

Portāls "Delfi" piedāvā mača teksta tiešraidi, kur var aplūkot detalizētu mača aprakstu.

NBA spēle: Knicks - Nuggets
Porziņģis šajā sezonā vidēji izceļas ar 13,7 punktiem, 7,6 atlēkušajām bumbām, 1,2 piespēlēm un diviem bloķētiem metieniem.
"Knicks" komandas sākumsastāvs: Kalderons, Aflalo, Entonijs, Porziņģis, Lopess.
3:4"Knicks" komanda uzbruka pirmā, bet Entonijs netrāpīja metienu. Farīds tikmēr atklāja rezultātu, gūstot punktus "Nuggets" vienībai. Pēc Aflalo neveiksmīgā uzbrukuma Heriss iemet pretuzbrukumā. Tad arī Porziņģim pirmais neprecīzais metiens un pirmā atlēkušā bumba, bet Kalderons iemeta tālmetienu.
6:8"Nuggets" centrs Jokičs bija precīzs no tuvas distances, bet pēc tam ilgāku laiku punkti netiek gūti. Tad Aflalo izcēlās ar 2+1 punktu gājienu, bet Jokičs pārmeta pāri Porziņģim, kurš nākamajā uzbrukumā neprecīzi meta no pustālās distances.
10:14Lopess pēc teicamas piespēles guva punktus no groza apakšas, bet tad Jokičs tika pie diviem soda metieniem pēc Porziņģa piezīmes. Uzbrukumā latvietis jau nav trāpījis četrus metienus. "Nuggets" diezgan viegli tiek pie punktiem no tuvas distances, kas ļauj turēties vadībā. "Knicks" pieprasa minūtes pārtraukumu.
10:15Porziņģis un Entonijs kopā aizmetuši garām septiņus metienus, līdz ar to pagaidām Ņujorkas komandas uzbrukuma līderi "klusē". Tikmēr "Nuggets" zvaigzne Galināri iemet vienu no diviem soda metieniem. Pēc tam Porziņģim vēl viens neveiksmīgs pustālais.
Porziņģis bloķē metienu, taču tas bija pēc tiesneša svilpes. Tad latvietis tiek nomainīts. Cerams, ka nākamais iznāciens laukumā būs veiksmīgāks.
13:19Porziņģa vietā laukumā nākušais Serafins gūst divus punktus "Knicks" komandai, taču "Nuggets" pamanās panākt septiņu punktu pārsvaru. Entonijs iemeta vienu no diviem soda metieniem.
18:24"Knicks" basketbolistiem turpināja "klibot" metieni no spēles. Farīds guva punktus Denveras komandai, bet Kalderons atbildēja ar tālmetienu. Tomēr Jokičs panāca astoņu punktu pārsvaru ar tālmetienu, taču O'Kvins iemet no groza apakšas.
20:31. Noslēgusies 1. ceturtdaļa.Entonijs neiemet par ātrajā pretuzbrukumā, kad viņam neviens pārāk netraucēja. Farīds turpināja būt Denveras komandas līderis, bet Amudsons neiemeta ņujorkiešiem nevienu no diviem soda metieniem, bet Laverņs panāca desmit punktu pārsvaru "Nuggets". Amudsons pēc tam divus punktus atspēlēja. Ceturtdaļas noslēgumā Galināri iemeta tālmetienu no centra!
"Knicks" realizē 33 procentus metienu no spēles, bet Porziņģis pirmajā ceturtdaļā nospēlēja 6:52 minūtes, kuru laikā netrāpīja nevienu no pieciem metieniem, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un nopelnīja vienu piezīmi.
Sākusies 2. ceturtdaļa. Porziņģis atgriezies laukumā.
22:33Porziņģim neizdodas iemest brīvu tālmetienu, turpinoties viņa "sausajai" sērijai. Nākamajā uzbrukumā viņš iemet "āķi", beidzot gūstot punktus. Bārtons uzreiz atbild ar diviem punktiem, bet tad Porziņģis pazaudēja bumbu uzbrukumā.
24:33Porziņģis pēc tam iemet pustālo metienu statiskā "Knicks" uzbrukumā. Porziņģis pēc neizcīnītas atlēkušās bumbas nospēlēja labi aizsardzībā, bet tad tālmetiens viņa izpildījumā nebija precīzs. Aizsardzībā latvietis pārkāpj noteikumus, nopelnot otro piezīmi. Viņš tiek nomainīts.
29:38Mača turpinājumā komandas apmainījās ar veiksmīgiem uzbrukumiem, bet "Knicks" samazināt deficītu neizdodas. "Nuggets" pieprasa minūtes pārtraukumu.
31:44Denveras komandas uzbrukums izskatās daudz labāk nekā "Knicks". Ņujorkieši spēlē mazkustīgi un nespēj trāpīt metienus. Tad viesiem ļauj palielināt pārsvaru līdz 13 punktiem.
Porziņģis ir atpakaļ laukumā!
33:51Galināri ar soda metieniem panāca 15 punktu pārsvaru, bet Entonijs uzreiz atbildēja ar tālmetienu. Pēc tam Mudiejs un Farīds guva piecus punktus pēc kārtas Denveras komandai, savukārt Porziņģim neprecīzs "āķa" metiens un izcīnīta atlēkušā bumba.
36:53Aflalo izcēlās ar 2+1 punktu gājienu, bet Farīds iemeta pilnīgi brīvu pustālo metienu. Pēc minūtes pārtraukuma Entonijs metīs divus soda metienus.
45:57Entonijam divi precīzi soda metieni, bet Bārtons izcēlās ar diviem bumbas triecieniem grozā no augšas. Porziņģis piespēlēja Kalderonam uz tālmetienu, kas bija precīzs. Vēlāk latvietis savāca savu trešo atlēkušo bumbu, bet Entonijs bija precīzs no tālās distances. Porziņģim aizsardzībā pēc tam ceturtā atlēkusī bumba, kas ievada uzbrukumu, kuru Entonijs noslēdza ar pustālo.
47:59Porziņģis pēc asas piespēles no Entonija trieca bumbu grozā, turpinot veiksmīgo "Knicks" izrāvienu.
Ņujorkas "Knicks" - Denveras "Nuggets" 49:60. Noslēdzies 1. puslaiks. Pēc Geloveja metiena Porziņģis izcīnīja atlēkušo bumbu un deva "Knicks" vēl vienu uzbrukuma iespēju puslaika noslēgumā. Entonijs stājās uz soda metienu līnijas, iemetot abus.
Pirmajā puslaikā Porziņģis realizēja trīs no 11 metieniem no spēles, gūstot sešus punktus. Divi tālmetieni nav bijuši precīzi. Latvieša kontā četras atlēkušās bumbas, viena piespēle, kļūda, divas piezīmes un viens bloks. Laukumā viņš pavadījis 15:07 minūtes.
“Knicks” rindās pa 11 punktiem guvuši Entonijs un Kalderons, bet “Nuggets” komandā Farīds izcēlies ar 14 punktiem.
Sācies 2. puslaiks
55:64Entonijs otrajā puslaikā guva pirmos punktus, turpinot "Knicks" 13:3 izrāvienu. Mudiejs spēja atbildēt ar diviem punktiem. Vēlāk Porziņģim neizdevās iemest no gaisa pēc Kalderona piespēles, bet Aflalo citā epizodē guva divus punktus. Jokičs bija precīzs "Nuggets" rindās, bet Porziņģim izdodas trāpīt metienu no pustālās distances.
59:66 Jokičs iemeta divus soda metienus Denveras komandai, bet Porziņģis beidzot sajutis metienu un bija precīzs vēlreiz, gūstot savu desmito punktu. Tad Entonijs realizēja trīspunktu metienu. Aizsardzība Porziņģim piektā izcīnītā atlēkusī bumba.
61:68Porziņģis izcīnīja atlēkušās bumbas gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Entonijs tikmēr nopelnīja ceturto piezīmi, bet Galināri guva divus punktus Denverai. Porziņģis trāpīja metienu ar atsitienu pret vairogu.
67:68Vujačičs, kurš nomainījis Entoniju, iemet brīvu tālmetienu. Jokičam neizdevās iemet pāri Porziņģa aizsardzībai, bet Aflalo iemeta tālmetienu no stūra!
71:68Kurš gan cits, ja ne Porziņģis izvirza vadībā Ņujorkas "Knicks". Viņam precīzs pustālais metiens. Pēc tam latvietim izcīnīta atlēkusī bumba un vēl viens metiens no spēles. Viņa kontā jau 16 punkti un 10 atlēkušās bumbas.
74:73Laverņs aptur "Knicks" komandas izrāvienu, bet Galināri ar tālmetienu atguva vadību "Nuggets". Porziņģis atbildi parādā nepalika un arī iemeta trīspunktnieku.
76:77Trešajā ceturtdaļā daudz interesantāka spēle. Galināri iemeta divus soda metienus. Vēlāk Laverņs trieca bumbu grozā, panākot trīs punktu pārsvaru Denveras komandai. Aflalo atbildēja ar diviem punktiem. Porziņģis labi nospēlēja aizsardzībā, neļaujot pretiniekam gūt punktus.
79:77. Noslēgusies 3. ceturtdaļa. Gelovejs realizēja tālmetienu "Knicks" komandai. Ceturtdaļas pēdējā uzbrukumā Bārtons meta neprecīzi.
Pēc trim ceturtdaļām Porziņģis guvis 19 punktus un izcīnījis 11 atlēkušās bumbas 27:07 minūtēs. Viņam arī piespēle un divi bloķēti metieni, kā arī divas piezīmes un kļūda. Ceturto ceturtdaļu latvietis sāk uz rezervistu soliņa.
Sākusies 4. ceturtdaļa.
81:83Viljamss neiemeta abus soda metienus, bet Bārtons izlīdzināja mača rezultātu. Turpinājumā abām komandām brāķi uzbrukumos, bet Laverņs atguva vadību Denverai. Viljamss šoreiz trāpīja abus "sodiņus", bet Bārtons bija precīzs no tuvas distances.
83:83Viljamss vēlreiz stājās uz soda metienu līnijas, realizējot abus metienus. Komandas apmainījās ar neveiksmīgiem uzbrukumiem, bet Bārtons pēc minūtes pārtraukuma metīs soda metienus.
86:86Bārtons iemeta vienu no diviem soda metieniem, bet Viljamss atbildēja ar metienu atlēcienā. Laverņam izdevās iemest abus soda metienus, bet "Knicks" neveiksmīgs uzbrukums. Lopesam precīzs soda metiens, bet laukumā atgriežas Porziņģis.
88:91Lopess bija precīzs no groza apakšas, "Knicks" noturas aizsardzībā, bet uzbrukumā Porziņģis izdara sarežģītu metienu un bija ļoti neprecīzs. Mudiejs pēc tam guva piecus punktus pēc kārtas.
Līdz mača pamatlaika beigām piecas minūtes.
90:93Entonijs guva divus punktus ar soda metieniem, bet "Nuggets" spēlētājs Mudiejs atbildēja ar metienu no groza apakšas. Porziņģim neizdevās iemest "āķi" groza apakšā, bet nākamajās epizodēs punkti netiek gūti.
90:97Galināri iemeta pāri Kalderonam, bet turpinājumā "Knicks" uzbrukums "iesprūst". Mudiejs panāca "Nuggets" septiņu punktu pārsvaru.
92:97Saraustītā "Knicks" uzbrukumā Porziņģim izdodas izcīnīt atlēkušo bumbu uzbrukumā un nogādāt to Entonijam, kurš guva punktus no groza apakšas. Sīva spēkošanās turpinājumā, bet punkti netiek gūti. Vēl minūte un 10 sekundes līdz pamatlaika beigām.
94:99"Knicks" spēj nosargāt savu grozu, bet ātrā pārejā no aizsardzības uzbrukumā Porziņģis iemet no groza apakšas, gūstot savu 21. punkti. Pēc vēl vienas labas aizsardzības Entonijs netrāpīja diezgan brīvu tālmetienu. Savukārt Bārtonam divi realizēti soda metieni. 7,8 sekundes līdz pamatlaika beigām.
Ņujorkas "Knicks" - Denveras "Nuggets" 96:101. Spēle noslēgusies. Entonijs iemet no groza apakšas. 3,5 sekundes līdz pamatlaika beigām. Uzreiz tiek pārkāpti noteikumi pret Bārtonu, kurš iemet abus "sodiņus". Porziņģim neizdevās notvert bumbu un ar to noslēdzās spēle.
Porziņģis šajā mačā guva 21 punktu, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, izdarīja divas piespēles, bloķēja divus metienu, pieļāva divus kļūdas un nopelnīja divas piezīmes. Viņš realizēja 10 no 23 metieniem, laukumā pavadot 34:33 minūtes.
21 punktu “Knicks” komandā guva arī Karmelo Entonijs, bet “Nuggets”, bet uzvarētājiem ar 19 punktiem izcēlās Danilo Galināri un Vils Bārtons.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus