Latvijas izlases basketbolists Kristaps Porziņģis trešdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 23 punktus Dalasas "Mavericks" komandas labā, tai ar rezultātu 108:100 (24:25, 38:23, 29:20, 17:32) pieveicot Dāvja Bertāna pārstāvēto Vašingtonas "Wizards" vienību. Savukārt Rodions Kurucs palika bez punktiem, Bruklinas "Nets" sezonu uzsākot ar zaudējumu papildlaikā.

Liepājnieka pirmā iznākšana laukumā nebija sekmīga, Porziņģim netrāpot pirmos četrus metienus no spēles. Taču 24 gadus vecais basketbolists pēc īsas atpūtas atgriezās laukumā, drīz vien realizējot pustālo metienu.

Porziņģis pirmās ceturtdaļas laikā paspēja vēl divreiz nostaigāt, bet tās izskaņā "Mavericks" līderis devās ātrajā uzbrukumā viens pret Dāvi Bertānu, kurš Porziņģa nodomus triekt bumbu grozā no augšas izjauca ar noteikumu pārkāpumu.

Pēdējā ceturtdaļas uzbrukumā trāpīts trīspunktu metiens ļāva Dalasas komandas spēlētājam tikt jau pie devītā punkta. Turklāt spēles otrajā ceturtdaļā Porziņģis realizēja vēl vienu pēkšņu tālmetienu, kā arī atdeva divas rezultatīvas piespēles, pamazām sākot rādīt aizvien labāku sniegumu.

Savukārt Bertāns pirmajā puslaikā realizēja vienu tālmetienu, bet aizsardzībā spēlēja trešā numura pozīcijā, vairākās epizodēs sedzot mājinieku komandas zvaigzni Luku Dončiču.

Tieši Dončiča individuālā meistarība ļāva "Mavericks" komandai trešajā ceturtdaļā jau sasniegt 20 punktu pārsvaru. Slovēnis izcēlās ar 34 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, lielu daļu no šīs statistikas sakrājot pirmo trīs ceturtdaļu laikā.

Vašingtonas klubs ar Bertānu laukumā spēja šo deficītu sadeldēt, minūti pirms pamatlaika beigām pietuvojoties līdz rezultātam 97:104. Jau tā noteikumu pārkāpumiem bagātīgā spēle savu kulmināciju sasniedza, kad pirms tiesneša svilpes minimāli saķērās Dončičs un "Wizards" komandas līderis Bredlijs Bīls.

Bīlu soģi izraidīja no spēles ar divām pēc kārtas piešķirtām tehniskajām piezīmēm. Dalasa šo vājuma brīdi spēja izmantot, Kristapam Porziņģim efektīgi triecot bumbu grozā no augšas, tādējādi panākot vairs neatspēlētu deviņu punktu pārsvaru nepilnu minūti pirms spēles beigām.

Porziņģis bija otrais Dalasas komandas rezultatīvākais spēlētājs, 29:10 minūtēs sakrājot 23 punktus (4/9 divpunktu metienos, 3/7 trīspunktu metienos, 6/7 soda metienos), četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, pa bloķētam metienam un pārtvertai bumbai, kā arī četras kļūdas. Liepājniekam esot laukumā, "Mavericks" pretiniekus pieveica ar trīs punktu pārsvaru.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 28:47 minūtes un atzīmējās ar septiņiem punktiem (0/2 divpunktu metienos, 2/6 trīspunktu metienos, 1/1 soda metienos), kā arī četrām atlēkušajām bumbām, vienu pārtvertu bumbu, vienu kļūdu un piecām piezīmēm. Minūtēs, kuras rūjienietis aizvadīja uz laukuma, "Wizards" piekāpās ar -17.

Savukārt Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" komanda mājās spēja atgūties no pirmajā puslaikā iekrāta deficīta, bet tomēr papildlaikā piekāpās Minesotas "Timberwolves" komandai 126:127 (22:33, 34:35, 37:20, 22:27, 11:12).

Kairijs Īrvings savā debijas spēlē Bruklinas komandā izcēlās ar 50 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm, taču papildlaika pēdējā uzbrukumā paklupa, cenšoties gūt uzvaru nesošo grozu. Uzvarētāju labā 36 punkti Kārlam Entonijam Taunsam.

Kurucs laukumā pavadīja 7:19 minūtes, kuru laikā basketbolists netrāpīja vienīgo izpildīto divpunktu metienu, savāca divas atlēkušās bumbas un divreiz pārkāpa noteikumus. Cēsniekam esot laukumā, "Nets" pretiniekiem piekāpās ar 16 punktu deficītu.

Latvijas basketbolists laukumā pirmo reizi devās trīs minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām. Uzbrucējs caurgājienā sekmīgi apmānīja Džeiku Leimenu, bet nespēja realizēt metienu no tuvas distances ar kreiso roku. Savukārt otrā laukuma pusē Leimens spēja gan trāpīt tālmetienu, gan caurgājienā pret Kurucu gūt divus punktus. Šāds pats gājiens uz groza apakšu pret Kurucu padevās arī pirmgadniekam Džaretam Kalveram.

Otra atzīmēšanās laukumā Kurucam bija īsāka. Nepilno divu minūšu laikā Latvijas pārstāvis, atgrūžot pretspēlētāju, vien paspēja pārkāpt noteikumus uzbrukumā.

"Nets" vienība nākamo spēli aizvadīs piektdien, kad tā mājās uzņems Ņujorkas "Knicks" komandu. "Wizards" piektdien viesosies pie Oklahomsitijas "Thunder", bet "Mavericks" izbraukumā mēros spēkus ar Ņūorleānas "Pelicans" klubu.