Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Dalasas "Mavericks" sestdien aizvadīja Rietumu konferences izslēgšanas spēļu pirmās kārtas pirmo spēli, kurā vienība pārspēja Losandželosas "Clippers" komandu.

"Mavericks" savus pagājušā gada "play-off" pretiniekus uzvarēja ar rezultātu 113:103 (33:30, 27:25, 26:25, 27:23)

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 36 minūtes, kurā viņš guva 14 punktus (3/8 divpunktu metienos, 1/5 trīspunktu metienos, 5/6 soda metienos), savāca četras atlēkušās bumbas un pa reizei rezultatīvi piespēlēja un bloķēja pretinieku metienu. Lielāko daļu spēles Porziņģi sedza divkārtējais NBA gada labākais aizsardzības spēlētājs Kavai Lenards.

Liepājnieks spēles ievadā ātri trāpīja divus metienus palēcienā, palīdzot Dalasas komandai tikt pie 11 punktu pārsvara. Viesu izrāvienu apturēja "Clippers" līderis Kavai Lenards, kurš ceturtdaļas laikā sakrāja 13 punktus, sadeldējot deficītu līdz 33:30.

Lukam Dončičam atpūšoties, Porziņģim un "Mavericks" komandai nesekmējās spēle uzbrukumā. Drīz vien "Clippers" rezultātu izlīdzināja, bet Dončičs pēc atgriešanās laukumā, gūstot jau savu 24. punktu, palīdzēja Dalasas komandai sasniegt rezultātu 60:53.

Porziņģa likstas uzbrukumā turpinājās otrajā puslaikā, Latvijas basketbolistam neveiksmīgi uzbrūkot pret Kavai Lenardu un Markusu Morisu, kuri Porziņģi sekmīgi atbruņoja. Pati spēle bija saspringta līdz pamatlaika beigām, kurā liepājnieks reabilitējās. Nepilnas divas minūtes pirms mača beigām Porziņģis tika pie diviem soda metieniem (103:100), kurus viņš realizēja, bet, sākoties spēles pēdējai minūtei, Dalasas komanda apspēlēja "Clippers" slazdus, Porziņģim bumbu triecot grozā (107:102).

Luka Dončičs atzīmējās ar 31 punktu, 11 rezultatīvām piespēlēm un desmit atlēkušajām bumbām, bet Tims Hārdavejs juniors sakrāja 21 punktu. Zaudētāju rindās Lenards guva 26 punktus, bet Pols Džordžs tika pie 23 punktiem.

Komandas otro sērijas spēli aizvadīs otrdien.

Pērn emocijām bagātā sērijā ar rezultātu 4-2 uzvarēja "Clippers" komanda, kura dalasiešus pieveica pēdējās divās spēles pēc kārtas. Porziņģis pirmajā spēlē sakrāja divas tehniskās piezīmes, par ko tika izraidīts no mača, bet pēc trešās spēles vairs nedevās laukumā labā ceļgala meniska savainojuma dēļ.