Putniņa nevarēs palīdzēt Latvijas izlasei Eiropas čempionātā
Foto: LETA

Latvijas sieviešu basketbola izlasei šajā Eiropas čempionātā būs jāiztiek bez vienas no līderēm Aijas Putniņas, kļuvis zināms pēc tam, kad sestdien paziņotas tās 12 spēlētājas, kuras valstsvienību pārstāvēs Vecā kontinenta meistarsacīkstēs.

Jau ziņots, ka latvietes savā pēdējā pārbaudes mačā pirms Eiropas čempionāta "Arēnā Rīga" ar rezultātu 79:80 (17:21, 20:22, 21:20, 21:17) piekāpās Slovēnijai.

Latvijas izlasē teicamu sniegumu demonstrēja Karlīne Pilābere, kura tikai pēc Putniņas savainojuma tika iekļauta izlasē. Viņa šajā duelī guva 26 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Atpūta šajā mačā tika dota Kristīnei Vītolai, bet neliela savainojuma dēļ nespēlēja Zenta Meļņika, kā arī ierindā nebija Putniņas.

Pēc mača Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts paziņoja tās 12 spēlētājs, kuras pārstāvēs valsti Eiropas čempionātā. Kā pēdējās atskaitītās ir Putniņa un gados jaunā Elizabete Bulāne.

Līdz ar to sarkanbaltsarkano karogu Eiropas čempionātā pārstāvēs Elīna Dikeulaka, Ilze Jākobsone, Ieva Pulvere, Kate Krēsliņa, Aija Brumermane, Karlīne Pilābere, Kristīne Vītola, Laura Ikstena, Digna Strautmane, Paula Strautmane, Lūize Šepte un Zenta Meļņika.

Ikstenai, Šeptei un D.Strautmanei šī būs debija Eiropas čempionātā.

Kā zināms, Latvijas izlasei šajā čempionātā nevarēs palīdzēt Kitija Laksa, kurai ir ilgstošs rehabilitācijas process pēc rudenī gūtās smagās traumas, kā arī personīgo iemeslu dēļ nespēlēs Anete Šteinberga.

Pēc pilsonības nepiešķiršanas no pretendentēm spēlēšanai valstsvienībā tika atskaitīta amerikāniete Šeja Pedija.

Eiropas čempionāts norisināsies no 27. jūnija līdz 7. jūlijam. A un B apakšgrupu spēlēs notiks Rīgā, bet pārējo apakšgrupu mači un izslēgšanas turnīrs norisināsies Serbijā. Sešas labākās komandas iegūs tiesības 2020. gada februārī piedalīties olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā spēlēs vienā grupā ar Lielbritānijas, Ukrainas un Spānijas valstsvienībām. Pirmā spēle ir paredzēta pret Lielbritāniju 27. jūnijā pulksten 18.30, turnīrā turpinājumā 28. jūnijā latvietes pulksten 18.30 spēkosies ar Ukrainu, bet noslēdzošā grupu turnīra spēle būs 30. jūnijā pulksten 18.30 pret Eiropas čempioni Spāniju.

Latvijas sieviešu basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātam:

Elīna Dikeulaka (Vroclavas "Šlenza", Polija), Ilze Jākobsone ("Freiburg", Vācija), Ieva Pulvere, Kate Krēsliņa, Aija Brumermane, Karlīne Pilābere (visas - "TTT Rīga"), Kristīne Vītola (Salamankas "Perfumerias Avenida"), Laura Ikstena (Sedlces PGE MKK, Polija), Digna Strautmane (Sirakjūsas Universitāte, NCAA), Paula Strautmane (Kvinnipakas Universitāte, NCAA), Lūize Šepte (Dienvidfloridas Universitāte, NCAA), Zenta Meļņika (Sanmartīno "Fila", Itālija).

Source

LETA

Tags

Aija Putniņa Latvijas sieviešu basketbola izlase TTT Rīga
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form