"Rīgas Stradiņa universitātes" (RSU) basketbolistes svētdien viesos Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) pusfināla sērijas otrajā mačā uzvarēja "Liepājas Papīrs"/LSSS komandu, panākot izšķirošo spēli šajā duelī.

RSU svinēja uzvaru ar rezultātu 72:66 (20:21, 14:8, 19:22, 19:15), sērijā līdz divām uzvarām panākot izlīdzinājumu 1-1.

Izšķirošā šī dueļa spēle trešdien atkal notiks Liepājā.

RSU komandā svētdien aizvadītajā mačā Anna Buša guva 19, bet Arta Frīdenberga un Guna Lagzdiņa pa 17 punktiem, kamēr Liepājas komandā Ieva Veinberga izcēlās ar 13, bet Marina Ivaščanka 12 punktiem.

Spēles pirmajā daļā vadībā atradās "Liepājas Papīrs"/LSSS basketbolistes, bet otrās ceturtdaļas beigās RSU pārņēma iniciatīvu. Tiesa, spēles beigas bija sīvas, jo vēl nepilnas četras minūtes pirms beigām liepājnieces bija vadībā ar 62:60, taču atlikušajā laikā RSU nospēlēja labāk.

Jau vēstīts, ka abu komandu pirmajā mačā "Liepājas Papīrs"/LSSS viesos uzvarēja ar 64:50.

Otrā pusfinālā "TTT Rīga" divās spēlēs pārliecinoši uzvarēja "TTT Rīga-Juniores" vienību, sērijā svinot panākumu ar 2-0.

LSBL pusfinālam kvalificējās Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta divas spēcīgākās komandas "TTT Rīga" un "Liepājas papīrs"/LSSS, bet vēl trīs vienības no elites divīzijas - RSU, "TTT Rīga - Juniores" un "Latvijas Universitāte" - un labākā starptautiskās divīzijas komanda no Latvijas, "Daugavpils Universitāte" cīnījās ceturtdaļfinālā.

Tajā "TTT Rīga - Juniores" ar 2-0 uzveica "Latvijas Universitāti", bet DU ar 2-1 bija labāka pār "Daugavpils Universitāti".

Finālsērija, kurā uzvarētāja tiks noskaidrota līdz trim panākumiem, startēs aprīļa vidū.

Pērn finālsērijā "TTT Rīga" ar 3-0 pārspēja Liepājas basketbolistes, piekto gadu pēc kārtas un 16. reizi vēsturē izcīnot valsts čempiones titulu.

Cīņa par Latvijas čempionāta medaļām šogad notiek 27. reizi, bet LSBL izslēgšanas spēles risinās 23. reizi. "TTT Rīga" rēķinā ir 16 čempionu tituli (1992, 1993, 1995, 2001-2005, 2007, 2008, 2010, 2011, 2014, 2015, 2016 un 2017), RTU komandas uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpušas piecas reizes, trīs tituli ir "Cēsīm" (2009, 2012, 2013), bet pa vienam - "TTT Rapa" (1999) un "Avantis"/"Turība" (2006).