Latvijas izlases basketbolists Rolands Šmits piektdien guva septiņus punktus ULEB Eirolīgas piektās kārtas spēlē, palīdzot "Barcelona" komandai svinēt uzvaru Spānijas basketbola klasikā.

"Barcelona" savā laukumā ar rezultātu 79:72 (18:14, 30:13, 16:25, 15:20) pārspēja Madrides "Real".

Šmits laukumā pavadīja 12 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā realizēja divus no pieciem divpunktu metieniem un savu vienīgo tālmetienu. Valmierietis izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pārtvēra divas bumbas, pieļāva vienu kļūdu, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie trim efektivitātes koeficienta punktiem.

Barseloniešiem joprojām nevar palīdzēt Nikola Mirotičs, tāpēc Šmitam atkal bija iespēja spēli sākt starta pieciniekā. Valmierietis pirmo uzbrukumu noslēdza ar bumbas triecienu grozā no augšas un atklāja cīņas rezultātu, taču ceturtdaļas turpinājumā viņš ātri tika pie divām piezīmēm un tika nomainīts. Laukumā viņš atgriezās puslaika beigās, kad iemeta divus tālmetienus, bet viens no tiem netika ieskaitīts.

Barselonas komanda uz ģērbtuvi devās ar 21 punkta pārsvaru (48:27), taču spēles otrajā puslaikā madridieši izdzēsa mājinieku handikapu. Otrajā uslaikā Šmits pievienoja vēl vienu precīzu metienu, dueli noslēdzot ar septiņiem punktiem.

Ar 15 punktiem uzvarētājiem rezultatīvākais bija Kails Kurics, 14 punktus guva Brendons Deiviss, bet 13 punkti bija Korijam Higinsam. "Real Madrid" rindās 14 punktus guva un septiņas bumbas zem groziem izcīnīja Trejs Tompkinss, bet 13 punktus guva Alverto Abalde.

"Barcelona" ar četrām uzvarām piecās spēlēs ieņem trešo vietu, bet "Real" guvusi tikai vienu panākumu, kas dod 16. vietu 18 komandu konkurencē.

Tikmēr Jānis Timma guva sešus punktus, bet Dairis Bertāns palika bešā, kamēr viņu pārstāvētā Maskavas apgabala "Himki" mājās ar rezultātu 87:89 (18:16, 15:20, 22:22, 26:23, 6:8) pagarinājumā piekāpās Telavivas "Maccabi Playtika".

Timma spēlēja 35 minūtes un 49 sekundes, grozā raidot divus no četriem tālmetieniem. Uzbrucējs izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu bumbu, piecas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un iekrāja piecus efektivitātes koeficienta punktus.

Bertāns laukumā pavadīja deviņas minūtes un astoņas sekundes, statistikas ailēs atzīmējoties ar vienu kļūdu.

Maskaviešu no zaudējuma neglāba Alekseja Šveda 32 punkti un 11 rezultatīvas piespēles, viņam arīdzan pieļaujot astoņas kļūdas. Devins Bukers pievienoja 14 punktus un 12 atlēkušās bumbas.

Pretiniekiem ar 26 punktiem atzīmējās Tailers Dorsijs, bet 15 punkti un desmit bumbas zem groziem bija Andželo Kaloiaro.

Vēl piektdien Minhenes "Bayern" savā laukumā ar rezultātu 74:68 (22:18, 17:16, 22:19, 13:15) guva virsroku pār Pirejas "Olympiakos". Minheniešiem 18 punktus guva Dveins Boldvins, kamēr viesiem 13 punkti bija Kostam Papanikolau.

Jau ziņots, ka vēl savu atgriešanos laukumā nav piedzīvojis Jānis Strēlnieks, kura pārstāvēta Maskavas CSKA ceturtdien ar rezultātu 84:86 (20:18, 23:17, 8:11, 22:27, 11:13) pagarinājumā atzina Belgradas "Crvena zvezda mts" pārākumu. CSKA komandā ar 29 punktiem un sešiem precīziem tālmetieniem izcēlās Daniels Hekets, bet mājiniekiem 31 punktu guva Džordans Loids.

Tikmēr Kauņas "Žalgiris" vairāk nekā 5000 skatītāju klātbūtnē savā laukumā ar rezultātu 82:94 (27:22, 18:15, 12:30, 25:27) zaudēja "Valencia" basketbolistiem.

Covid-19 pandēmijas radīto problēmu dēļ šajā kārtā netika aizvadītas trīs spēles.

Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs.

Šogad čempione netika noskaidrota, turnīram noslēdzoties sešas kārtas pirms regulārā čempionāta beigām.