Latvijas basketbolists Rolands Šmits svētdien guva septiņus punktus un sekmēja "Barcelona" vienības uzvaru Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē.

"Barcelona" viesos ar rezultātu 93:77 (13:15, 19:17, 35:20, 26:25) pārspēja Burgosas "San Pablo", kas šosezon bija "VEF Rīga" pretiniece FIBA Čempionu līgas otrajā posmā.

Šmits Lieldienu vakarā spēlēja 18 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā realizēja pa vienam no trim metieniem divu un trīs punktu vērtībā, kā arī abus divus soda metienus. Tāpat viņš izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un sakrāja desmit efektivitātes koeficienta punktus.

Barselonas klubā ar 24 punktiem rezultatīvākais bija Kails Kuričs, bet 21 punktu guva Nikola Mirotičs. Pretiniekiem ar 13 punktiem atzīmējās kādreizējais "VEF Rīga" basketbolists Alekss Renfro.

Spēles ceturtajā ceturtdaļā viesi palika bez savā galvenā trenera Šarūna Jasikēviča, kurš pēc otras tehniskās piezīmes tika izraidīts no zāles.

Tikmēr Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas "Baskonia" viesos ar rezultātu 82:68 (21:23, 15:11, 27:18, 19:16) uzvarēja Andoras "MoraBanc". Kurucs laukumā bija spēles pēdējās divas minūtes un 14 sekundes, kuru laikā izcīnīja vienu atlēkušo bumbu.

Uzvarētājiem ar 15 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvām piespēlēm un trīs pārtvertām bumbām izcēlās lietuvietis Roks Giedraitis. Savainojuma dēļ maču nepabeidza Pjerrija Henrijs.

Savukārt Rinalds Mālmanis palika uz rezervistu soliņa spēlē, kurā viņa pārstāvētā Mursijas UCAM viesos ar rezultātu 85:75 (25:18, 20:15, 24:23, 16:19) pārspēja Madrides "Movistar Estudiantes". Tikmēr traumu turpina dziedēt Artūrs Žagars, kura pārstāvētā Badalonas "Joventut" izbraukumā ar rezultātu 102:89 (24:21, 23:22, 24:19, 31:27) uzvarēja "Valencia" vienību.

"Barcelona" ar 25 uzvarām 28 spēlēs ieņem otro vietu, "Vitoria" seko ar 21 panākumu 28 cīņās, kamēr "Joventut" ar 16 uzvarām 27 dueļos ir septītā. Desmit panākumi 27 mačos ir 13.vietā esošajai UCAM komandai.

Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas "Baskonia", kas miniturnīra finālmačā pārspēja "Barcelona" komandu.