Piektdienas pēcpusdienas spēlēs 2019. gada Pasaules kausā basketbolā svarīgu uzvaru izcīnīja Spānijas izlase, kas, pārspējot Itālijas valstsvienību, nodrošināja sev vietu ceturtdaļfinālā, bet to liedza saviem pretiniekiem.

Spānija spēlē uzvarēja ar rezultātu 67:60 (18:18, 12:13, 20:17, 17:12), bet komandas labā 16 punktus guva Huanču Ernangomess, 15 punkti bija Rikijam Rubio, savukārt 11 punktus iemeta Serhio Ļuļs.

Itāļiem 15 punktus sameta Danilo Galināri, bet 12 punkti bija Luidži Datomes kontā.

Spānijas basketbolisti šajā mačā bija nedaudz pārāki metienos no spēles (39%/35%) un atlēkušajās bumbās (43/36).

Itāļi pirmajā ceturtdaļā iekrāja desmit punktu pārsvaru, bet spāņi izlīdzināja spēli un pirmais puslaiks noslēdzās tikai ar viena punkta handikapu par labu Itālijai - 31:30.

Trešajā ceturksnī spāņi nedaudz attālinājās no pretiniekiem, iegūstot astoņu punktu pārsvaru, taču arī pretinieki atspēlējās un parūpējās par sīvu cīņu ceturtajā spēles nogrieznī. Sākoties pamatlaika pēdējai minūtei, Spānijai bija sešus punktu pārsvars (62:56), kuru itāļi neatspēlēja, Serhio Skariolo vadītajai komandai svinot uzvaru ar 67:60.

Apakšgrupā pa četrām uzvarām četrās spēlēs ir Spānijai un Serbijai, bet divi panākumi ir Itālijai un Puertoriko.

Argentīnieši I apakšgrupas mačā ar rezultātu 87:67 (17:12, 21:13, 25:22, 24:20) guva virsroku pār Venecuēlu.

Argentīnas izlasē rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Gabriels Deks, 15 punkti bija Luisam Skolam, bet ar 12 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Fakundo Kampaco.

Venecuēlai 19 punktus sameta Mihaels Karrera.

Argentīnieši jau no pirmajām minūtēm apliecināja savu dueļa favorītu statusu un bija vadībā teju spēli, neatstājot venecuēliešiem nekādas cerības.

Apakšgrupā ar četrām uzvarām četrās spēlēs vadībā ir Polija un Argentīna, kuras iekļuvušas ceturtdaļfinālā, bet pa diviem panākumiem ir Krievijai un Venecuēlai, kuras zaudējušas cerības sasniegt ceturtdaļfinālu.

Turnīra saimniece Ķīna ar 77:73 (19:18, 16:14, 19:20, 23:21) uzveica Dienvidkoreju. Ķīniešiem pa 16 punktiem sameta Žui Džao un Ailuņs Guo, bet pretiniekiem 21 punktu iemeta Rikardo Retlifs.

Apakšgrupā, kurā komandas cīnās par 17. līdz 32. vietu, pa divām uzvarām četrās spēlēs ir Nigērijai un Ķīnai, kamēr četri zaudējumi ir Kotdivuārai un Dienvidkorejai.

Visbeidzot N apakšgrupā Tunisija ar 86:67 (27:10, 19:14, 21:15, 19:28) uzveica Filipīnas. Uzvarētājiem 16 punktus guva Omārs Abada, bet Filipīnām ar 24 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Andrajs Blače.

Apakšgrupā ar divām uzvarām četrās spēlēs vadībā ir Tunisija, kam ar vienu uzvaru seko Irāna un Angola, bet Filipīnas cietušas četrus zaudējumus.

Šī ir pirmā Pasaules kausa izcīņa, kurā piedalās 32 izlases. Visas komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm, kuras aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura katras grupas divas labākās valstsvienības turpinās cīņu par 1.-16. vietu.

Iepriekšējā PK izcīņā, kas notika 2014. gadā uzvaru otro turnīru pēc kārtas izcīnīja ASV izlase.

Pasaules kausa finālturnīrā kopumā piedalīsies 32 izlases, sacensībām notiekot astoņās dažādās Ķīnas pilsētās.