Spānijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien Rīgā ar graujošu uzvaru sāka Eiropas čempiontitula aizstāvēšanu.

Savā A grupas pirmajā spēlē Spānija ar rezultātu 95:77 (19:23, 28:19, 29:18, 19:17) sagrāva Ukrainu.

Mačs gan spānietēm nesākās viegli, jo Ukraina pirmajā ceturksnī spēja iegūt vadību, turklāt pirmās desmit minūtes noslēdza ar 23:19 sev par labu. Tiesa, otrajā ceturtdaļā Spānija atspēlējās un otrajā puslaikā jau pilnībā kontrolēja notikumu gaitu laukumā.

Spānijas valstsvienības sastāvā 31 punktu iemeta Marta Sargaja, kamēr Ukrainai iespaidīgu spēli aizvadīja Alīna Jagupova, kura pamanījās iemest 38 punktus, gūdama teju pusi no komandas punktiem.

Spānietes ir trīskārtējas Eiropas čempiones.

Šīs grupas pirmajā spēlē Latvija ar 60:74 (17:24, 22:17, 10:24, 11:9) piekāpās Lielbritānijas izlasei.

Savukārt Zreņaninas pilsētā mājiniece Serbija D grupas spēlē ar 55:53 (18:16, 11:16, 12:10, 14:11) pārspēja Baltkrieviju.

Šai spēlei bija spraiga galotne, jo pēdējā minūtē Baltkrievija atspēlēja četru punktu deficītu un 12 sekundes pirms beigām panāca neizšķirtu 53:53. Tomēr pēc minūtes pārtraukuma serbiete Sonja Petroviča divas sekundes līdz finālsignālam iemeta divpunktnieku un nodrošināja mājiniecēm uzvaru.

Serbijas komandā 18 punktus iemeta Petroviča, bet baltkrievietēm ar 13 punktiem izcēlās Anastasija Veramejenka.

Iepriekš šīs grupas pirmajā spēlē Beļģija ar 67:54 (16:19, 24:13, 13:15, 14:7) uzvarēja Krieviju.

Apakšgrupu uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas pirmdien savstarpējā spēlē noskaidros vēl divas ceturtdaļfināla dalībnieces.

Eiropas 37.meistarsacīkstes sieviešu komandām notiks līdz 7.jūlijam. Rīgā notiks divi no četriem grupu turnīriem, kā arī divas no četrām astotdaļfināla spēlēm. Divi grupu turnīri risināsies Serbijas pilsētās Nišā un Zreņaninā, savukārt ceturtdaļfināli, pusfināli un medaļu cīņas risināsies Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Eiropas čempionāta pirmo sešu vietu ieguvējas nodrošinās ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.