Šteinberga, Babkina un Laksa kaldina Latvijas izlases uzvaru pēc izbīļa pret Izraēlu

Latvijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien ar uzvaru sāka 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru iesāka, ar rezultātu 62:56 (6:20, 24:12, 20:12, 12:12) izbraukumā pārspējot Izraēlu.

Latvijas izlasē ar 24 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Anete Šteinberga, Elīna Babkina iekrāja 18 punktus, bet Kitija Laksa sameta 16 punktus. Pa diviem punktiem vēl guva Ieva Pulvera un Aija Jurjāne, bet pārējās Latvijas basketbolistes palika "sausā". Izraēlas izlasē 16 punktus sameta Jardena Garzona, 11 un 10 punktus pievienoja Edena Rotberga un Aleksandra Koena.

Latvijas basketbolistēm spēles sākums izvērtās ļoti neveiksmīgs, kad pēc diviem trāpītiem metieniem nākamos punktus izdevās gūt pēc piecu minūšu pārtraukuma. Šajā laikā Izraēla ieguva vadību ar rezultātu 17:4. Latvietes pirmo ceturtdaļu zaudēja ar 6:20, taču viņas netrāpīja nevienu no 10 tālmetieniem. Otrajā ceturtdaļā spēles gaita jau izlīdzinājās, un latviešu aktīva spēle aizsardzībā apturēja pretinieču uzbrukumus. Šteinberga, Babkina un Laksa veica 20:4 izrāvienu, kas ļāva uz brīdi izvirzīties vadībā. Tiesa, izraēlietes uzreiz atbildēja ar diviem tālmetieniem. Puslaika pārtraukumā Latvijas izlasei bija divu punktu deficīts – 30:32.

Otrajā puslaikā Latvijas izlase jau kontrolēja notikumu laukumā, un pēc Babkinas tālmetiena tika iegūts desmit punktu pārsvars (44:34). Latvijas izlasei uzbrukums iestrēga ceturtajā ceturtdaļā, un izskaņā Izraēla pietuvojās līdz pieciem punktiem, taču Laksa ar diviem tālmetieniem nodrošināja uzvaru Latvijai.

Kvalifikācijas turnīra J apakšgrupas turpinājumā 14.novembrī Latvijas basketbolistes mājās uzņems Zviedrijas valstsvienību.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku notikumu aprakstu.

Eiropas čempionāta kvalifikācija sievietēm: Latvija – Izraēla
Latvija - Izraēla 62:56. Spēle noslēgusies! Izraēla noslēgumā guva punktus ar soda metieniem.
62:52Laksa pārkāpa noteikumus pret Koenu tālmetienā, bet Izraēlas izlases spēlētāja trāpīja tika vienu soda metienu. Laksa reabilitējās ar vēl vienu tālmetienu
59:51Kitija Laksa iemet svarīgu tālmetienu. Minūtes pārtraukums 66 sekundes pirms pamatlaika beigām Izraēlai.
56:51Rabere saņēma piespēli groza tuvumā un guva divus punktus Izraēlai. Vētra sauc spēlētājas uz apspriedi. Līdz pamatlaika beigām vēl 95 sekundes.
56:49Koena iemeta sarežģītu metienu no tuvas distances, bet Latvijas izlasei turpināja neveikties uzbrukumā. Izraēlai gan arī bija grūtības ar punktu gūšanu, jo latvietes aizsardzībā spēlēja diezgan precīzi.
56:47Garzona trāpīja tālmetienu Izraēlas izlasei, bet Latvijai atkal uz brīdi uzbrukums iestrēga. 4:20 minūtes pirms pamatlaika beigām komandas devās apspriesties minūtes pārtraukumā.
56:44Laksa pārtvēra bumbu un pretuzbrukumā guva divus vieglus punktus.
54:44Šteinberga ar labu kāju darbību izkārtoja sev metienu no groza tuvuma, pēc neliela pārtraukuma viņa noslēdza ātro uzbrukumu.
50:44. Noslēgusies 3. ceturtdaļa. Rotberga iemeta tālmetienu un vēl vairāk sadeldēja Latvijas pārsvaru. Jurjāne vēl paspēja divus punktus atspēlēt, metot precīzi no groza tuvuma.
48:41Pulvere stājās uz soda metienu līnijas un kļuva par ceturto spēlētāju Latvijas izlasē, kura šovakar guvusi punktus. Izraēla turpinājumā piecus punktus atspēlēja, punktus turpinot gūt Hadadai.
46:36Latvijas izrāvienu pārtrauca Hadada, trāpot pustālo metienu. Savukārt Šteinberga pirmo reizi devās atvilkt elpu uz rezervistu soliņa. Strautmane nopelnīja nesportisko piezīmi par grūdienu mugurā, taču Izraēlas spēlētāja netrāpīja soda metienus.
46:34Pēc Babkinas tālmetiena Latvija panāca desmit punktu pārsvaru. Viņa pāris epizodes vēlāk realizēja divus nopelnītos soda metienus. Joprojām Latvijas izlasē tikai trīs spēlētājas guvušas punktus.
41:34Babkina caurgājienā izspraucās starp divām spēlētājām un guva punktus, bet tam sekoja pusātrs uzbrukums, kurā viņa iemeta tālmetienu no stūra. Izraēlai minūtes pārtraukums.
36:34Abas komandas apmainījās ar brāķiem uzbrukumā, bet tad Rabera iemeta no groza apakšas. Brīdi vēlāk Šteinberga guva savu 20. punktu šajā mačā.
34:32Šteinberga un Laksa pirmajā minūtē guva punktus Latvijas izlasei, kas ļāva vēlreiz izvirzīties vadībā.
Sācies 2. puslaiks.
Anete Šteinberga pirmajā puslaikā spēlēja bez maiņām un guva 16 punktus, Elīnai Babkinai astoņi punkti un trīs piespēles, bet Laksai – seši punkti. Neviena cita Latvijas izlases spēlētāja punktus nav guvusi. Izraēlas izlasē 12 punktus iekrāja Jardena Garzona, bet 8 punkti Edenai Rotbergai. Izraēlas basketbolistes ar labu precizitāti trāpa tālmetienus, realizējot piecus no desmit metieniem, bet Latvija atbildējusi ar trim no 17 tālmetieniem.
Latvija - Izraēla 30:32. Noslēdzies 1. puslaiks. Izraēla "iemocīja" bumbu grozā, Rotbergai sarežģītu metienu trāpot uzbrukuma laika pēdējā sekundē. Latvijas basketbolistes punktus šajā puslaikā vairs neguva.
30:30Izraēla sasniedza piezīmju normu, tāpēc Šteinberga divos uzbrukumos tika pie soda metieniem, ar kuriem guva četrus punktus.
26:30Izraēla pēc ilgāka pārtraukuma izspēlēja labus uzbrukumus, kuros Garzona un Rotberga trāpīja tālmetienus no stūriem. Vētra uzreiz sauc spēlētājas apspriesties.
26:24Laksa iemeta tālmetienu no stūra un pirmo reizi deva vadību Latvijas izlasei. Izraēlai minūtes pārtraukums.
23:24Babkina lieliski piespēlēja Šteinbergai, kura guva divus punktus un nopelnīja soda metienu, kuru arī trāpīja. Brīdi vēlāk arī Babkina noslēdza 2+1 punktu gājienu.
17:24Šteinberga groza apakšā nospēlēja pacietīgi un guva divus punktus, bet nākamajā uzbrukumā Koena iemeta divus soda metienus Izraēlai. Pēc pāris neveiksmīgiem uzbrukumiem Laksa realizēja pilnīgi brīvu tālmetienu no laukuma stūra.
12:22Latvietes vēlreiz neļāva izraēlietēm izdarīt metienu pa grozu, Strautmanei bloķējot metienu uzbrukumu laika pēdējā sekundē. Izraēla pieprasīja minūtes pārtraukumu.
12:22Latvietes neļāva pretiniecēm izdarīt metienu 24 sekunžu laikā. Tad beidzot tika realizēts tālmetiens, to trāpīja Babkina. Arī aizsardzībā Latvijas izlase darbojās ļoti aktīvi.
9:22Šteinberga devās tuvāk grozam un trāpīja metienu no tuvas distances. Brīdi vēlāk viņa stājās uz soda metienu līnijas, trāpot vienu no diviem metieniem.
6:22Laksa ceturtdaļas ievadā nerealizēja vēl vienu tālmetienu, Latvijai šobrīd visi 11 metieni aizmesti garām. Savukārt Izraēla turpina audzēt savu pārsvaru.
6:20. Noslēgusies 1. ceturtdaļa.Pīlābere aizsardzībā izcēlās ar bloķētu metienu, taču Šteinbergai metiens atlēcienā mērķi nesasniedza. Tad Garzona realizēja tālmetienu, turpinot Izraēlas fantastisko precizitāti pirmajā ceturtdaļā. Latvietēm pēdējā uzbrukumā punktus gūt neizdevās.
6:17Garzona realizēja vēl vienu tālmetienu Izraēlai, savukārt Latvijai jau astotais tālmetiens nelidoja grozā. Anete Šteinberga ar caurgājienu beidzot guva divus punktus Latvijai, pārtraucot krietni ieilgušo “sausuma” posmu.
4:14Arī pēc minūtes pārtraukuma spēle Latvijas izlasei nevedās, tika pieļauta kļūda, savukārt vēl viens tālmetiens mērķi nesasniedza. Izraēla panāca jau desmit punktu pārsvaru.
4:12Izraēlas basketbolistes pēc Raberas precīzā metiena izvirzījās vadībā ar 12:4. Gundars Vērta pieprasīja minūtes pārtraukumu. Četrarpus minūtēs gūti tikai četri punkti.
4:8Izraēlas basketbolisti Rotberga izcēlās ar 2+1 punktu gājienu, bet tad pret Šteinbergu tālmetiena laikā pārkāpa noteikumus. Viņa realizēja divus no trim “sodiņiem”. Izraēla brīdi vēlāk realizēja tālmetienu, taču latvietēm uzbrukums turpināja “buksēt”.
2:2Jau pirmajā uzbrukumā Garzona izvirzīja vadībā Izraēlu, bet Latvijai uzreiz punktus gūt neizdevās, kad vienā uzbrukumā trīs tālmetieni lidoja garām grozam. Arī nākamajā uzbrukumā izdevās izcīnīt atlēkušo bumbu uzbrukumā, un Babkina izlīdzināja rezultātu.
Spēle sākusies! Latvijas izlases pamatsastāvā devās Babkina, Pulvere, Laksa, Šteinberga, Jurjāne
Izraēlas komandas kandidātu sarakstā ir gan pieredzējušas basketbolistes, gan gados jaunas spēlētājas. Sastāvā izraēlietēm iekļauta arī 37 gadus vecā centra spēlētāja Dženifera Fleišere.
Latvijas sieviešu basketbola izlase uzsāk 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, izbraukumā Telavivā tiekoties ar Izraēlas valstsvienību. Latvijas komanda Telavivā ieradās jau otrdien un paguvusi aizvadīt trīs treniņus, ziņo Latvijas Basketbola savienība. Latvijas un Izraēlas sieviešu valstsvienībām šī būs septītā savstarpējā spēle. Līdz šim bilance 5-1 Latvijas labā.
Latvijas izlases sastāvā būs pieredzējušās Aija Jurjāne un Elīna Babkina (attiecīgi 130 un 119 spēles valstsvienībā), savukārt Luīze Sila un Marta Leimane ceturtdien, iespējams, pirmo reizi izies laukumā Latvijas galvenās komandas formas tērpā.