20 gadus vecais Latvijas basketbolists Mārcis Šteinbergs trešdien atzīmējās ar rezultatīvāko spēli šajā Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas sezonā, bet viņa pārstāvētā "BAXI Manresa" komanda cieta zaudējumu sīvā spēlē.

Divu apakšgrupu uzvarētāju duelī Manresas komanda viesos Turcijā ar rezultātu 68:74 (20:20, 14:22, 17:8, 17:24) piekāpās "Tofas Bursa" vienībai.

Šteinbergs laukumā pavadīja 12:23 minūtes, kurās sakrāja septiņus punktus (2/2 divpunktu metienos, 1/2 trīspunktu metienos), divas atlekušās bumbas, kā arī četras kļūdas.

Spēles pirmajā ceturtdaļā ogrēnietis vienatnē aizskrēja ātrajā uzbrukumā, kuru noslēdza ar "slam dunk", bet otrajā ceturtdaļā trāpīja tālmetienu. Šteinbergs pie iespējas tika arī pēdējo desmit minūšu laikā, veiksmīgi bez bumbas ieraujoties pēc diviem punktiem. Tam gan sekoja divas kļūdas, pēc kurām jaunais uzbrucējs tika nomainīts.

Praktiski visa spēle bija diezgan sīva, rezultātam vēl divarpus minūtes pirms beigām esot 66:66. Bursas komandas labā veiksmīgu spēles galotni aizvadīja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pieredzes bagātais Tailers Eniss, kurš guva piecus svarīgus punktus.

Viesu labā 31 punktu guva amerikānis Lūks Mejs, kurš realizēja sešus no desmit tālmetieniem, bet uzvarētāju rindās 16 punktus sakrāja horvāts Tomislavs Zubčičs. Viņam ar 15 punktiem piebalsoja Eniss.

Manresas komandai Covid-19 apstākļu dēļ šī bija pirmā spēle "Top 16" kārtā. J grupā līdere ar divām uzvarām divās spēlēs ir "Tofas Bursa" vienība, vienu uzvaru divos mačos izcīnījusi Stambulas "Darussafaka", bet "VEF Rīga" komandas apakšgrupas pretiniece "Nutribullet Treviso" piedzīvojusi vienu zaudējumu.

Šteinbergs šosezon FIBA Čempionu līgā bija atzīmējies ar četriem punktiem vienā spēlē, bet Spānijas augstākajā līgā (ACB) guva septiņus punktus septembrī aizvadītā mačā pret Daira Bertāna pārstāvēto Seviljas "Real Betis".