Latvijas basketboliste Digna Strautmane piektdien guva 18 punktus Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmās divīzijas izslēgšanas turnīra jeb "marta trakuma" pirmās kārtas mačā, taču tas neglāba viņas un Elizabetes Bulānes pārstāvēto Džordžijas Tehnoloģijas institūta komandu "Yellow Jackets" no zaudējuma.

"Yellow Jackets" pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 58:77 (22:13, 9:21, 15:24, 12:19) piekāpās Kanzasas Universitātes "Jayhawks".

Strautmane laukumā bija 38 minūtes, kuru laikā guva 18 punktus, realizējot sešus no septiņiem divpunktu metieniem un divus no četriem tālmetieniem. Viņa arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra četras pretinieču piespēles, bloķēja divus metienus, trīs reizes pazaudēja bumbu un sakrāja divas personīgās piezīmes.

Savukārt Bulāne laukumā pavadītajās divās minūtes nepaspēja atzīmēties nevienā statistikas ailītē.

Uzvarētāju komandā rezultatīvākā ar 19 gūtajiem punktiem bija Hollija Kersgītere.

Sestdien "marta trakumā" pirmo spēli aizvadīs Aleksas Gulbes pārstāvētā Indiānas Blumingtonas Universitātes komanda "Hoosiers".

Prestižā turnīra fināls gaidāms 3.aprīlī.

Iepriekšējā sezonā par NCAA čempionēm kļuva Stenfordas universitātes basketbolistes.