Pagājušā gada Latvijas labākais basketbolists Jānis Strēlnieks piektdien guva 15 punktus ULEB Eirolīgas otrā posma jeb "Top 16" trešās kārtas mačā, palīdzot viņa pārstāvētajai Vācijas čempionei Bambergas "Brose Baskets" izbraukumā ar 77:72 (18:10, 21:16, 20:21, 18:25) pieveikt Grieķijas vienību Pireju "Olympiacos".

Vēl trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām "Brose Baskets" bija vadībā ar 69:57, tomēr pretinieki pēdējās sekundēs pietuvojās līdz 72:74. Tiesa, lai paveikto kaut ko vairāk, viņiem pietrūka laika.

Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 30 minūtes un 17 sekundes, grozā raidot vienu no trim izpildītajiem divpunktu metieniem, četrus no pieciem tālmetieniem un vienīgo soda metienu.

Tāpat latvietis izpildīja četras rezultatīvas piespēles, divreiz pārtvēra bumbu un atzīmējās ar trim kļūdām. Vēl latvietim trīs piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas deva 15 efektivitātes punktus.

Strēlnieks bija savas komandas otrs rezultatīvākais un trešais vērtīgākais spēlētājs.

Rezultatīvāk "Brose Baskets" rindās ar 23 punktiem nospēlēja Dariuss Millers.

Šī bija "Olympiacos" pirmā neveiksme otrajā posmā.

Citās spēlēs zaudējumus piedzīvoja latviešu Dāvja Bertāna un Kaspara Vecvagara pārstāvētās komandas.

Spānijas vienība Vitorijas "Laboral Kutxa" ar 68:76 (12:17, 27:22, 9:20, 20:17) viesos piekāpās Maskavas apgabala "Himki" komandai no Krievijas. Bertāns turpina atlabt pēc smagas traumas, tomēr noprotams, ka jau pēc nedēļas viņš varētu aizvadīt pirmo spēli "Laboral Kutxa" rindās šosezon.

Uzvarētājiem 24 punktus iemeta Aleksejs Šveds, bet Džeimss Ogastins piebalsoja ar 22 punktiem un astoņām bumbām zem groziem.

Savukārt Vecvagara pārstāvētā Lietuvas komanda Kauņas "Žalgiris" ar 86:92 (18:26, 24:19, 11:20, 33:27) izbraukumā piekāpās pērnās sezonas sacensību čempionei Madrides "Real" no Spānijas.

"Real" rindās 24 punktus iemeta Felipe Rejes.

Tikmēr Vecvagars šoreiz palika ārpus savas komandas pieteikuma.

Kā zināms, "Žalgiris" sestdien no galvenā trenera amata atbrīvoja Gintaru Krapiku, kura vietā tagad stājies kādreiz slavenais lietuviešu basketbolists Šarūns Jasikēvičs.

Šīs visas trīs komandas spēlē F apakšgrupā. Kā ziņots, vēl vienā tās mačā ceturtdien traumu novājinātais Krievijas klubs Maskavas CSKA ar 93:82 (28:29, 26:17, 22:13, 17:23) savā laukumā uzveica Spānijas vienību Barselonas "Lassa".

Kopvērtējumā pēc trim kārtām pa divām uzvarām ir "Olympiacos", CSKA, "Brose Baskets", "Real" un "Himki" komandām. Tām ar vienu uzvaru seko "Laboral Kutxa" un "Lassa", bet "Žalgiris" vienība cietusi trīs neveiksmes.

Tikmēr E apakšgrupā pirmo vietu ar trim uzvarām trijās spēlēs saglabājusi Turcijas komanda Stambulas "Fenerbahce", kas ceturtdien ceturtajā ceturtdaļā iemeta 34 punktus un savā laukumā ar 85:79 (20:18, 17:27, 14:15, 34:19) uzveica Krievijas klubu Krasnodaras "Lokomtiv-Kubaņ".

Vēl citās E apakšgrupas cīņās Spānijas klubs Malagas "Unicaja" ar 90:67 (27:14, 25:17, 19:19, 19:17) savu skatītāju priekšā uzveica Zagrebas "Cedevita" no Horvātijas, Serbijas klubs Belgradas "Crvena Zvezda Telekom" viesos ar 74:63 (16:14, 22:20, 16:14, 20:15) pārspēja Grieķijas vicečempioni Atēnu "Panathinaikos", bet divu Stambulas vienību duelī "Anadolu Efes" ar 84:71 (14:15, 22:12, 25:24, 23:20) uzveica "Darussafaka Dogus".

Kopvērtējumā pēc "Fenerbahce" ar divām uzvarām seko "Unicaja", "Lokomotiv-Kubaņ" un "Anadolu Efes".

Kā zināms, "Lokomtiv-Kubaņ" vēl tikai pirmdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā spraigā cīņā ar 89:84 uzveica Latvijas čempioni "VEF Rīga".

Otrajā posmā 16 komandas sadalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam kvalificēsies četras labākās vienības. Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.