Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu Rietumu konferences finālu pirmdien sasniedza Oklahomasitijas "Thunder" komanda.

"Thunder" vienība Rietumu konferences pusfināla piektajā spēlē ar rezultātu 106:90 (26:21, 28:30, 29:26, 23:13) uzvarēja Losandželosas "Lakers" vienību, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-1.

Līdz spēles trešās ceturtdaļas vidum laukumā bija līdzīga spēle, bet tad pie rezultāta 73:73 "Thunder" vienība septiņu punktu izrāvienu, un šo pārsvaru saglabāja līdz ceturtdaļas beigām. Noslēdzošajās 12 minūtēs Oklahomasitijas komanda savu pārsvaru tikai palielināja un svinēja uzvaru šajā mačā.

Uzvarētājiem 28 punktus guva Rasels Vestbruks, 25 punktus un desmit atlēkušās bumbas pievienoja Kevins Durants, bet 17 punkti Džeimsa Hārdena kontā. "Lakers" labā 42 punktus sameta Kobe Braients.

Rietumu konferences finālā "Thunder" basketbolisti tiksies ar Sanantonio "Spurs" komandu, kas savā pusfinālā četrās spēlēs tika galā ar Losandželosas "Clippers" vienību.

Tikmēr Austrumu konferences pusfinālā vadību sērijā atkal pārņēmusi Bostonas "Celtics", kas ar rezultātu 101:85 (23:27, 24:23, 28:16, 26:19) uzvarēja Filadelfijas "76ers". Šajā sērijā rezultāts Bostonas komanda ir vadībā ar 3-2.

"Celtics" vienībā ar 27 punktiem izcēlās Brendons Bass, bet 20 punkti Kevina Gārneta kontā. "76ers" labā 19 punktus guva Eltons Brends, bet Evens Tērners izcēlās ar 11 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām.