Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Minesotas "Timberwolves" un Bruklinas "Nets" otrdien uzvarēja pirmajās šī gada "play-in" spēlēs, nodrošinot vietu NBA izslēgšanas spēlēs.

Ar septīto numuru izsētā "Timberwolves" komanda mājās pieveica Losandželosas "Clippers" (astotā vieta Rietumu konferencē) vienību, spēlē triumfējot ar 109:104 (20:26, 33:25, 25:33, 31:20).

Viesi nepilnas deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Redžija Džeksona tālmetiena panāca vadību 83:93. Tas bija "Clippers" komandas lielākais pārsvars spēles gaitā. Turklāt neilgi pēc tam sesto piezīmi nopelnīja mājinieku zvaigzne Kārls Entonijs Taunss.

Taču līdzjutēju atbalstītā Minesotas komanda četras minūtes vēlāk jau atguva vadību, D'Endželo Raselam ar tālmetienu panākot rezultātu 97:95. Tam sekoja emocionāls Entonija Edvardsa "slam dunk", un "Timberwolves" komanda vadību vairs neatdeva.

Uzvarētāju labā 30 punktus guva Edvardss, bet ar 29 punktiem atzīmējās Rasels. Viesu rindās 34 punktus sakrāja Pols Džordžs, kuram ar 17 punktiem piebalsoja Džeksons.

"Timberwolves" izslēgšanas spēlēs iekļuvuši tikai otro reizi 17 gadu laikā. Minesotas komanda pēdējo reizi "play-off" spēlēja 2017./2018. gada sezonā. Vienību sagaida pirmās kārtas duelis ar Rietumu konferences otro vietu ieņēmušo Memfisas "Grizzlies" komandu.

Savukārt "Clippers" piektdien cīnīsies par pēdējo vietu Rietumu konferences izslēgšanas spēlēs. Losandželosas komandai pretī stāsies "Pelicans" un "Spurs" "play-in" spēles uzvarētāja.

Savukārt attiecīgajā Austrumu konferences cīņā Bruklinas "Nets" ar 115:108 (40:20, 17:23, 28:30, 30:35) uzvarēja Klīvlendas "Cavaliers" komandu.

"Nets" komanda pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 15:3 izrāvienu, izveidojot 20 punktu pārsvaru. Vien ceturtajā ceturtdaļā pirmo metienu no spēles netrāpīja mājinieku zvaigzne Kairijs Ērvings, kurš līdz tam brīdim bija realizējis pirmos 12 metienus.

Noslēdzošajā ceturtdaļā pietiekami tuvu arī pietuvojās "Cavaliers" vienība, Evanam Moblijam ar "slam dunk" panākot rezultātu 99:93 piecas minūtes līdz pamatlaika beigām. Taču ar diviem precīziem metieniem pēc kārtas atbildēja Kevins Durants (103:93), "Nets" komandai kārtējo reizi nepieļaujot viesu atspēlēšanos.

Bruklinas vienības labā Ērvings sakrāja 34 punktus un 12 rezultatīvas piespēles, bet Duranta kontā 25 punkti un 11 piespēles. Viesu rindās 34 punktus sakrāja Dariuss Gārlends, savukārt 19 punkti Moblija kontā.

"Nets" pirmajā "play-off" kārtā spēkosies ar Bostonas "Celtics" komandu, bet Klīvlendas klubam atliek gaidīt Atlantas "Hawks" un Šarlotas "Hornets" mača uzvarētāju.