Portlendas "Trail Blazers" piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Rietumu konferences pusfināla trešajā spēlē vien ceturtajā pagarinājumā pārspēja Denveras "Nuggets".

"Trail Blazers" savā laukumā uzvarēja ar rezultātu 140:137 (23:17, 25:30, 33:29, 21:26, 7:7, 9:9, 11:11, 11:8), sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-1.

Abas komandas nospēlēja 68 minūtes, aizvadot ilgāko izslēgšanas turnīra spēli kopš 1953. gada. Mačs beidzās nedaudz pāri pulksten 23 pēc vietējā laika.

Uzvarētājiem ar 41 punktu izcēlās Kristians Džeimss Makolums, 28 punkti bija Damjanam Lilardam, bet ar 18 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām izcēlās Eness Kanters.

Pretiniekiem 33 punktus, 18 bumbas zem groziem un 14 rezultatīvas piespēles iekrāja Nikola Jokičs, 34 punkti bija Džamalam Marejam, 22 punktus pievienoja Vils Bārtons, bet 17 punktus un 13 atlēkušās bumbas savā kontā ierakstīja Pols Milseps.

Jokičs šajā mačā laukumā pavadīja 64 minūtes un 58 sekundes, kas ir trešais visu laiku ilgākais spēles laiks NBA vēsturē.

Pamatlaikā komandas cīnījās neizšķirti 102:102, mačam turpinoties pagarinājumā. Tajā deviņas sekundes pirms beigām Makolums ielauzās soda laukumā un ar metienu ar vienu roku panāca izlīdzinājumu 109:109.

Otrā pagarinājuma pēdējā minūtēs abas komandas palika bez punktiem, rezultāta tablo vēstot neizšķirtu 118:118. Vēl pusminūti pirms trešā pagarinājuma beigām viesi atradās vadībā ar četriem punktiem, tomēr Lilards ar diviem metieniem pēc caurgājieniem 20 sekunžu laikā izlīdzināja rezultātu - 129:129.

Līdz ar to spēle turpinājās jau ceturtajā pagarinājumā, kurā 19 sekundes pirms beigām Rodnijs Huds ar tālmetienu panāca 138:136 mājinieku labā. Sešas sekundes pirms ceturtā pagarinājuma beigām laukumā vairāk nekā stundu pavadījušais Jokičs aizmeta garām vienu no diviem soda metieniem, "Nuggets" komandai vairs neatspēlējoties.

Sērijas ceturtā spēle notiks svētdien Portlendā.

Tikmēr Austrumos Milvoki "Bucks" pusfināla trešajā spēlē viesos ar 123:116 (25:30, 30:26, 40:31, 28:29) pārspēja Bostonas "Celtics", sērijā panākot 2-1.

"Bucks" līderis Jannis Adetokunbo šajā mačā guva 32 punktus, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un veica astoņas rezultatīvas piespēles, 21 punktu iemeta Džordžs Hils, bet 20 punkti bija Krisam Midltonam.

Bostoniešiem ar 29 punktiem izcēlās Kairijs Ērvings, bet 20 punkti un 11 bumbas zem groziem bija Džeisonam Teitamam.

"Bucks" izšķirošo izrāvienu veica trešajā ceturtdaļā, kad guva 40 punktus, ielikdami pamatus savai uzvarai.

Sērijas ceturtais mačs tiks aizvadīts pirmdien Bostonā.

Pērn otro gadu pēc kārtas par NBA čempioniem kļuva Goldensteitas "Warriors", kas finālsērijā ar 4-0 pieveica Klīvlendas "Cavaliers".