'TTT Rīga' Eirolīgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē bezspēcīga pret UGMK

Latvijas sieviešu basketbola klubs "TTT Rīga" otrdien izbraukumā ar rezultātu 45:78 piedzīvoja sagrāvi Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas ceturtdaļfinālā pret Krievijas grandu Jekaterinburgas UGMK.

Kā iepriekš pesimistiski portālam “Delfi” prognozēja kluba vadība, savainotā amerikāņu spēka uzbrucēja Aivija Slotere TTT nevarēja palīdzēt. Turklāt rīdzinieču pieteikumā nebija arī Latvijas izlases basketboliste Dita Rozenberga, kas atstāja viešņas deviņu spēlētāju sastāvā.

Ja spēles sākumā pa grozam guva gan amerikāniete Britnija Grainere, gan viņas dubliere centra pozīcijā Marija Vadejeva, tad Guntas Baško gūts grozs un rezultatīva piespēle ļāva TTT rezultātu izlīdzināt. Tas gan bija pēdējais brīdis visas spēles laikā, kad Rīgas vienība izrādīja jebkādas pretenzijas spēles kopējā kontekstā.

Mājinieces guva deviņus bezatbildes punktus, bet aizsardzībā sagādāja pamatīgas problēmas rīdziniecēm tikt kaut vai pie laba metiena. Pēc pirmajām desmit minūtēm rezultāts jau nepatīkams 6:18.

UGMK dominance turpinājās arī nākamajā spēles nogrieznī, un vien četras minūtes pirms puslaika pārtraukuma Kristīne Vītola guva komandas astoto punktu – 8:30. Brīžiem Latvijas komanda rādīja arī atzīstamu spēli, tomēr nespēja trāpīt brīvus metienus. Dodoties pārtraukumā, uz tablo bija redzams visai loģisks -26 punktu deficīts – 13:39.

Pirmajā puslaikā TTT realizēja tikai vienu no 13 izpildītajiem tālmetieniem. To trāpīja Ieva Kūlīte, kura Eirolīgas sezonas laikā bija piedalījusies sešās spēlēs un izcēlusies kopā ar sešiem punktiem.

UGMK spēlētāja Jevgeņija Beļakova puslaika intervijā gan sacīja, ka TTT basketbolistes pirmo puslaiku aizvadīja nervozi, jo šajā turnīra fāzē spēlē pirmo reizi, bet otrajā puslaikā spēle noteikti būšot līdzīgāka.

Šāds pareģojums arī piepildījās, Rīgas komandai trešajā ceturtdaļā nospēlējot neizšķirti. Joprojām gatava izpildīt metienus bija Kūlīte, kura spēles gaitā trāpīja trīs no četriem “trejačiem” un izpelnījās komandas rezultatīvākās spēlētājas godu ar 15 punktiem. Starp viešņām jāatzīmē arī Kristīne Vītola, kura guva 10 punktus.

Savukārt pretinieces arī otrajā puslaikā TTT grozā sameta 39 punktus, uzvarot spēli ar 78:45. Viņu rindās izcēlās Vadejeva, kurai 23 punkti un 10 atlēkušās bumbas, bet Kortnija Vanderslūta izdalīja 10 rezultatīvas piespēles.

Cīņa par vietu finālčetriniekā ilgst līdz divām uzvarām un komandas nākamo reizi tiksies piektdien 8. martā, kad pulksten 19 “Elektrum” Olimpiskajā centrā Rīgas komanda iejutīsies mājinieču lomā.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā varat lasīt detalizētāku tās aprakstu:

FIBA Eirolīgas ceturtdaļfināls: TTT Rīga – UGMK
TTT Rīga spēlētāju statistika:
UGMK spēlētāju statistika:
TTT Rīga - UGMK 45:78. Spēle noslēgusies.Kūlīte vēlreiz bija precīza no tālās distances un guva savu 13. punktu šajā spēlē. Vadejeva ar diviem rezultatīviem uzbrukumiem atjaunoja 30 punktu pārsvaru UGMK vienībai, tomēr Kūlīte izvēlās ar divpunktnieku. Tad Eglīte iemeta soda metienu. Jekaterinburgas komanda spēli noslēdza ar diviem tālmetieniem.
39:68Brumermane pēc Eglītes piespēles iemeta no groza apakšas, taču UGMK atbildēja ar Musinas un Vadejevas četriem punktiem pēc kārtas.
37:64Bariča un Kūlīte apmainījās ar tālmetieniem, taču nākamajās minūtēs UGMK panāca jau 30 punktu pārsvaru. Baško pēc tam iemeta tālmetienu.
31:57Ceturtdaļa iesākās mierīgā spēlē, abām komandām apzinoties spēles iznākumu. Makbraida caurgājienā bija precīza, bet tad Vītola iemeta divus soda metienus
Sākusies 4. ceturtdaļa.
29:55. Noslēgusies 3. ceturtdaļa. Mēsemane iemeta brīvu pustālo metienu, taču mirkli pirms tam tiesneši viņai piedeva noteikumu pārkāpumu pret Pediju, kura palika uz grīdas. Mēsemane iemeta divus soda metienus, taču ceturtdaļas izskaņā Pedija pārtvēra bumbu un devās pretuzbrukumā, kurā guva divus punktus.
Grainere ar sāpošu potīti devās uz ģērbtuvēm.
27:51Vandersluta mājiniecēm iemeta tālmetienu, bet tad pāris uzbrukumos komandas punktus neguva.  Trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām Brumermane pēc Vītolas piespēles guva divus punktus un nopelnīja soda metienu, kuru realizēja.
24:48Kūlīte uzkāpa uz tālmetiena līnijas un guva divus punktus, Grainere bija precīza UGMK komandai, savukārt pustālo metienu TTT vienībai iemeta Brumermane. Vadejeva arī bija precīza no pustālās distances, taču tad piecus punktus pēc kārtas guva Pedija.
15:44TTT puslaiku iesāka ar labu aizsardzību, taču uzbrukumā Pedija tika nobloķēta. Abas komandas apmainījās ar nerezultatīviem uzbrukumiem, bet tad Grainere iemeta āķa metienu. Vītola saņēma labu piespēli un guva punktus no groza apakšas, tomēr Vadejeva atbildēja ar tālmetienu.
Sācies 2. puslaiks.
“TTT Rīga” komandā pirmajā puslaikā punktus guva tikai trīs spēlētājas – seši punkti Kristīnei Vītolai, pieci punkti Ievai Kūlītei, bet divus punktus iemeta Gunta Baško. UGMK vienībā rezultatīvākā bija Marija Vadejeva, kuras kontā 12 punkti, bet Makbraida izcēlās ar 11 punktiem.
UGMK spēlētāja Beļakova puslaika intervijā sacīja, ka TTT basketbolistes pirmo puslaiku aizvadīja nervozi, jo šajā turnīra fāzē spēlē pirmo reizi. Otrajā puslaikā spēle noteikti būšot līdzīgāka, viņa sacīja.
TTT Rīga - UGMK 13:39. Noslēdzies 1. puslaiks.Grainere bija precīza no groza apakšas, vēlāk Vadejeva noslēdza "pick'n'roll" sadarbību. Makbraida realizēja jau trešo tālmetienu šajā spēlē, bet tad Vadejeva iemeta pustālo un TTT deficīts sasniedza jau 26 punktus.
13:30Kūlīte iemeta tālmetienu, pagarinot TTT izrāvienu līdz septiņiem punktiem. UGMK uzreiz pieprasīja minūtes pārtraukumu.
10:30Vītola ar metienu atlēcienā no pustālās distances pārtrauca TTT neveiksmes uzbrukumā, taču nākamajā uzbrukuma epizodē viņa tika bloķēta pustālajā metienā. Grainere cīņā ar Vītolu nopelnīja nesportisko piezīmi, un latviete iemeta abus soda metienus.
6:30Rīdzinieces zaudējušas pārliecību un nespēj trāpīt pat diezgan brīvus metienus, tāpat arī ir problēmas ar atlēkušo bumbu savākšanu, un atkārtotā uzbrukumā Beļakova iemeta tālmetienu.
6:27Makbraida no stūra iemeta brīvu tālmetienu un panāca, bet vēlāk Vadejeva panāca jau 21 punkta pārsvaru UGMK komandai.
6:22TTT problēmas uzbrukumā turpinājās, un Brumermane divos uzbrukumos pēc kārtas neiemeta sarežģītus metienus. Savukārt Vadejeva vēl vairāk palielināja Jekaterinburgas komandas pārsvaru ar metienu no tuvas distances. UGMK izspēlēja līdz Mesemanes brīvam metienam no groza apakšas, savukārt TTT "sausā" sērija ieilga.
Sākusies 2. ceturtdaļa.
6:18. Noslēgusies 1. ceturtdaļa. UGMK basketbolistes šajā mačā labi darbojas aizsardzībā, neļaujot TTT tikt pie brīviem metieniem. Pirmās ceturtdaļas pēdējās sekundēs Makbraida iemeta tālmetienu.
6:15Grainere savāca atlēkušo bumbu uzbrukumā un atkārtotā uzbrukumā guva divus punktus, savukārt TTT vēlreiz uzbrukumā netika pie laba metiena. Uzreiz pēc iznākšanas laukuma Kūlīte iemeta pustālo metienu, taču Grainere vēlreiz pārliecinoši nospēlēja groza apakšā.
4:11Pedija devās caurgājienā, bet Grainere metienu bloķēja. Ātrā pārejā no aizsardzības uzbrukumā Torensa iemeta pirmo tālmetienu spēlē, savukārt pāris sekundes vēlāk Makbraida pēc pārtvertas bumbas vēl vairāk palielināja mājinieču pārsvaru.
4:6Vadejeva aizmeta garām no groza apakšas, bet Pedijai neizdevās realizēt tālmetienu. Tad Vītola nobloķēja Graineri, taču arī nākamais uzbrukums rīdziniecēm bija samocīts un noslēdzās ar kļūdu. UGMK atkal izspēlēja kombināciju uz Graineri, bet Baško pārkāpa noteikumus. Amerikāniete realizēja abus soda metienus.
4:4Baško pretuzbrukumā guva pirmos punktus TTT vienībai, savukārt mirkli vēlāk Baško labi piespēlēja Vītolai, kura izlīdzināja rezultātu.
0:4Pirmajā uzbrukumā UGMK basketbolists guva punktu pēc izcīnītas atlēkušās bumbas uzbrukumā, precīzi metot Grainerei. Tad Vītola zem groza tika nobloķēta, bet nākamajā minūtē abas komandas punktus neguva. Vedejeva brīdi vēlāk mājiniecēm guva vēl divus punktus no groza apakšas.
“TTT Rīga” pamatsastāvs: Gunta Baško, Šeja Pedija, Aija Brumermane, Kristīna Vītola, Ieva Pulvere.
Mārtiņš Zībarts pirms spēles: "Galvenais, kas atšķir UGMK no visām pārējām komandām, ir Britnija Grainere. Tik dominējošas centra spēlētājas nav citās komandās. Plus nozīme ir tam soliņa garums, cik viņi var spēlētājas iesaistīt."
Grupu turnīra noslēdzošajā spēlē "TTT Rīga" bija iespēja izvairīties no UGMK komandas, taču piedzīvotais zaudējums Šopronas "Uniqa" vienībai to neļāva izdarīt. https://www.delfi.lv/sports/news/basketbols/ttt-riga-zaude-un-play-off-tiksies-ar-eiroligas-cempioni-jekaterinburgas-ugmk.d?id=50847917
"TTT Rīga" basketbolists Jekaterinburgā uzsāk FIBA Eirolīgas ceturtdaļfināla sēriju līdz divām uzvarām pret vietējo UGMK. TTT atgriešanās uz Eiropas klubu turnīru augstākās skatuves, kur komanda nebija atrādījusies kopš 2010./11. gada sezonas, izdevusies veiksmīga, taču izslēgšanas spēlēs jāpaveic "neiespējamā misija".  https://www.delfi.lv/sports/news/basketbols/ttt-vesturiskais-ceturtdalfinals-komandas-gars-pret-krievijas-miljoniem.d?id=50880245