"TTT Rīga - Juniores" komanda ceturtdien nodrošināja vietu Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) pusfinālā.

"TTT Rīga - Juniores" ceturtdaļfināla otrajā spēlē ar rezultātu 94:53 (9:11, 31:18, 26:9, 28:15) pārspēja "Latvijas Universitāti", sērijā līdz divām uzvarām svinot panākumu ar 2-0.

Uzvarētājām 22 punktus guva Māra Mote, 20 punkti bija Jetei Nullei, kamēr ar 17 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Janeta Rozentāle.

Tikmēr "Latvijas Universitātes" rindās 14 punktus guva Rendija Misus.

"TTT Rīga - Juniores" basketbolistes, kuras sērijas pirmajā mačā uzvarēja ar rezultātu 86:62, pusfinālā tiksies ar kluba pirmo komandu "TTT Rīga".

Kā vēstīts, "TTT Rīga-Juniores" svētdien Liepājā pirmo reizi komandas vēsturē tika Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta medaļām, izcīnot bronzu.

"TTT Rīga-Juniores" apvienotā čempionāta elites divīzijā 28 mačos izcīnīja 13 uzvaras, kamēr "Latvijas Universitāte" cieta 28 zaudējumus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otrā ceturtdaļfināla pārī pirmajā spēlē trešdien "Rīgas Stradiņa Universitāte" (RSU) ar rezultātu 58:52 uzvarēja "Daugavpils Universitāti" (DU), sērijā panākot 1-0.

Pusfinālā šīs sērijas uzvarētāja tiksies ar "Liepājas papīrs"/LSSS vienību.

LSBL pusfinālam kvalificējās Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta divas spēcīgākās komandas "TTT Rīga" un "Liepājas papīrs"/LSSS, bet vēl trīs vienības no elites divīzijas - RSU, "TTT Rīga - Juniores" un "Latvijas Universitāte" - un labākā starptautiskās divīzijas komanda no Latvijas, "Daugavpils Universitāte" cīnās ceturtdaļfinālā.

Pusfinālsērijas, kas ritēs līdz vienas komandas divām uzvarām, sāksies nākamajā nedēļā, bet finālsērija, kurā uzvarētāja tiks noskaidrota līdz trim panākumiem, startēs aprīļa vidū.

Pērn finālsērijā "TTT Rīga" ar 3-0 pārspēja Liepājas basketbolistes, piekto gadu pēc kārtas un 16.reizi vēsturē izcīnot valsts čempiones titulu.

Cīņa par Latvijas čempionāta medaļām šogad notiek 27.reizi, bet LSBL izslēgšanas spēles risinās 23.reizi. "TTT Rīga" rēķinā ir 16 čempionu tituli (1992, 1993, 1995, 2001-2005, 2007, 2008, 2010, 2011, 2014, 2015, 2016 un 2017), RTU komandas uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpušas piecas reizes, trīs tituli ir "Cēsīm" (2009, 2012, 2013), bet pa vienam - "TTT Rapa" (1999) un "Avantis"/"Turība" (2006).