"TTT Rīga" un "Rīgas Stradiņa universitāte" komandas piektdien Liepājas olimpiskajā centrā svinēja pārliecinošas uzvaras, iekļūstot "Pullman" Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālā.

"TTT Rīga" pusfinālā ar rezultātu 103:55 (17:14, 24:10, 36:19, 26:12) sagrāva "Daugavpils Universitāti".

Eirolīgā rūdīto rīdzinieču ātrums un spēles intensitāte daugavpilietēm bija pa spēkam tikai īsās epizodēs, raksta Latvijas Basketbola savienība (LBS). Pēc rezultāta 11:2 spēles sākumā "Daugavpils Universitāte" devītajā minūtē uz brīdi pārņēma vadību (11:12), bet turpinājumā "TTT Rīga" audzēja pārsvaru.

Uzvarētājām pārsvars bija gan cīņā pie groziem (56-31), gan labāka tālmetienu precizitāte (12/22 – 8/23), gan mazāk kļūdu (12-22).

"TTT Rīga" komandai Ieva Pulvere un Vanesa Jasa guva pa 15 punktiem, bet Daugile Šarauskaite sakrāja 13 punktus un deviņas atlēkušās bumbas. "Daugavpils Universitātes" labā Valerija Baranovska guva 13 punktus, bet Kristīne Jefimenko – 12.

Otrā pusfināla spēlē par vietu finālā spēkojās "Rīgas Stradiņa universitāte" un "Liepāja"/LSS. Laukuma saimnieces zaudēja ar rezultātu 40:73 (17:18, 12:21, 5:22, 6:12).

Pirmajā ceturtdaļā attaisnojās cerības uz tikpat intriģējošu cīņu, kāda starp abām komandām nesen izvērtās BBL turnīra ceturtdaļfinālā, raksta LBS. Turpinājumā RSU komanda bija pārāka gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

Uzvarētājām bija pārsvars metienu precizitātē (2p. 7/39 – 17/42, 3p. 5/23 – 8/23, 1p. 11/19 – 15/28), kā arī divreiz mazāk kļūdu (24-12).

RSU vienībai Māra Mote guva 22 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Guna Lagzdiņa – 12, Elīna Sičeva – astoņus.

Liepājniecēm Ketija Vihmane un Paula Kļeščova guva pa astoņiem punktiem.

Sestdien bronzas mačs starp Liepājas un Daugavpils komandām sāksies plkst. 13.30, bet fināls – plkst. 16.30.

Aizpagājušajā nedēļas nogalē par Baltijas sieviešu basketbola līgas čempionēm tika kronētas "TTT Rīga" basketbolistes.