ULEB Eirolīgas vadība līdz 24. maijam grib tikt skaidrībā ar atlikušo sezonas daļu
Foto: DELFI.lt

ULEB Eirolīgas basketbolā vadība ceturtdien paziņoja, ka gala termiņš, kurā jau jāpaziņo šīs sezonas liktenis, ir 24.maijs, vēsta portāls "Eurohoops".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Eirolīgas komerciālo aktīvu valdes sēdē ceturtdien tika lemts, ka visām iesaistītajām pusēm līdz 24.maijam ir jāsaprot, ko iesākt ar šo sezonu, kurā vēl jāaizvada regulārā čempionāta mači, kā arī izslēgšanas spēles.

Tāpat līdz šim datumam lielāka skaidrība būs arī par nākamās sezonas sākumu, beigām, formātu un citām saistītajām lietām.

Pirms divām nedēļām Eirolīgas akcionāru valde nolēma pieturēties pie plāna, ka sezona ir jāpabeidz, taču jāievēro visi drošības pasākumi, lai pasargātu iesaistīto personu veselību.

Ideja aizvien nav mirusi un "Eurohoops" portāls ziņo, ka ULEB Eirokausa sezona varētu noslēgties laika posmā no 4. līdz 17.jūlijam, bet ULEB Eirolīga beigtos 4. līdz 26.jūlijā. Šajā laika posmā sezonu izdosies noslēgt vien tad, ja tiks mainīts (saīsināts) izspēles formāts.

Stambulas "Anadolu Efes" galvenais treneris Ergins Atamans vēsta, ka Eirolīgas vadība izskatot iespēju atlikušās šīs sezonas sešas regulārā čempionāta spēles aizvadīt pilsētā, kas tiks uzskatīta par visdrošāko šiem dueļiem. Savukārt pēc tam notiktu plānotais astoņu komandu izslēgšanas turnīrs.

Ceturtdien Eirolīgas vadībai un tās spēlētāju asociācijai (ELPA) arī izdevās vienoties par atalgojuma modeli dažādos sezonas noslēguma scenārijos.

Gadījumā, ja sezona tomēr atsāksies, spēlētāju līgumi ar pašreizējiem klubiem automātiski tiks pagarināti līdz 31.jūlijam, un viņi saņems 85% no paredzētā atalgojuma, kas tiks izmaksāts līdz 15.augustam.

Savukārt, ja sezona tiks priekšlaicīgi pārtraukta, Eirolīga ļaus komandām paziņot, ka saistības ar spēlētājiem ir izpildītas, taču tas neattieksies uz tiem basketbolistiem, kuriem ir spēkā esošs vairāku gadu līgums. Šādā gadījumā nākamās un turpmāko sezonu līgumi atkal būs spēkā, sākot ar 1.jūliju.

Pie šāda scenārija komandām līdz 15.augustam saviem spēlētājiem būs jāizmaksā 80% no sākotnēji norunātās līguma summas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ULEB Eirolīgas vadība šobrīd apskata vairākus variantus sezonas noslēguma turnīra norises vietai. Starp kandidātēm ir Maskava, Atēnas un Lietuvas pilsētas - Kauņa un Viļņa, kuras esot favorīta statusā.

Tikmēr ULEB Eirokausa izslēgšanas turnīru gatava uzņemt Žaņa Peinera pārstāvētā Belgradas "Partizan NIS".

Tags

Basketbols ULEB Eirolīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form