Latvijas čempionvienība "VEF Rīga" pirmajā "Pafbet" Latvijas Basketbola līgas pusfināla kārtas spēlē sagrāva "Latvijas Universitāte" komandu.

VEF mājās "Rimi" Olimpiskajā sporta centrā (OSC) triumfēja ar rezultātu 100:62 (24:14, 31:17, 18:18, 27:13).

Studenti guva spēles pirmos septiņus punktus, bet VEF atbildēja ar 12:0 izrāvienu, kuru kaldināja Džeilena Railija divi tālmetieni. Ceturtdaļas laikā "vefiņš" attīstīja desmit punktu pārsvaru, LU komandai atlikušās spēles gaitā tuvāk par -10 vairs nepietuvojoties.

Uzvarētāju labā Kristers Zoriks sakrāja 18 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles, bet Artis Ate pievienoja 15 punktus un septiņas bumbas zem groziem. Nominālo viesu rindās Dāvids Vīksne atzīmējās ar 22 punktiem. Siguldietis turpina rezultatīvi aizvadīt izslēgšanas spēles, kurās vidēji guvis 19 punktus mačā.

LU vien sestdien noslēdza ceturtdaļfināla sēriju, piektās spēles izskaņā pārsteidzot mājiniekus "Valmiera Glass"/ViA komandu.

Nākamā spēle starp VEF un LU komandām OSC norisināsies ceturtdien, bet otrdien pusfināla sēriju Ventspilī uzsāks "Ventspils" un "Ogre" klubi.