Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" ceturtdien triumfēja Viļņā notiekošajā "Vikinglotto taure 2021" turnīrā, finālspēlē pieveicot mājiniekus "Rytas" komandu.

"VEF Rīga" laukuma saimniekus pieveica ar rezultātu 88:87 (23:21, 11:24, 27:15, 27:27).

Pēc viesu uzvaras pirmajā ceturtdaļā "Rytas" veica vērienīgu izrāvienu, vienubrīd esot pat vadībā ar rezultātu 27:42. VEF atbildēja ar veiksmīgu trešo ceturtdaļu, otrajā puslaikā ar sarežģītiem tālmetieniem izceļoties amerikānim Džeilenam Railijam (attēlā).

Kristers Zoriks nepilnu pusotru minūti pirms pamatlaika beigām ar izveicīgu caurgājienu panāca rezultātu 82:75. Taču lietuvieši līdz spēles izskaņai pamanījās samazināt deficītu līdz minimālam viesu pārsvaram. "Rytas" komandai gan nepalika laiks metienam, Zorikam apzināti metot garām pēdējo soda metienu.

Uzvarētāju rindās 20 punktus sakrāja Railijs, ar 18 punktiem atzīmējās Devondriks Vokers, bet pa deviņiem punktiem guva Zoriks un Artis Ate. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju gan tika atzīts "Rytas" vienības centra pozīcijas basketbolists Ivans Buva, kurš finālā guva 20 punktus. Lietuvas komandas labā pa 15 punktiem guva arī Vaids Kariņausks un Mindaugs Girdžūns.

Rīdzinieki ar uzvaru neoficiālajā spēlē turpina sava veida uzvaru sēriju pret kaimiņvalsts vienību, kuru VEF pārliecinoši pieveica abās 2020./2021. gada sezonas FIBA Čempionu līgas spēlēs.

"Vefiņš" turnīru uzsāka ar uzvaru pret Beļģijas klubu Ostendes "Filou", bet trešdien pārspēja Paņevežas "Lietkabelis" komandu, kuru pārstāv ilggadējais Latvijas izlases basketbolists Kaspars Bērziņš.