VEF pieļauj nevajadzīgas kļūdas un atvadās no Čempionu līgas

Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" piektdien piekāpās arī otrajā Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas "play-in" kārtas spēlē, sērijā ar 0-2 piekāpjoties "JDA Dijon" komandai no Francijas.

VEF vienība "Arēnā Rīga" aizvadītajā spēlē zaudēja ar rezultātu 79:83 (20:28, 17:16, 19:20, 23:19).

Sērija ritēja līdz divām uzvarām, un tās pirmajā spēlē 4. janvārī Dižonas klubs uzvarēja ar rezultātu 84:77. Francijas klubs tādējādi iekļuvis "Top 16" kārtā, kuru pagājušogad savā Čempionu līgas debijas sezonā sasniedza arī "VEF Rīga".

Spēles ievads aizritēja pavisam citādāk nekā Francijā, kur VEF aizvadīja lielisku pirmo puslaiku. Viesi izdarīja milzīgu spiedienu uz rīdzinieku aizsargiem, Kristeram Zorikam un Džeilenam Railijam ātri vien pieļaujot pa divām kļūdām, kuras JDA pārvērta astoņos vieglos punktos – rezultāts 5:15. Ļoti veiksmīgi spēlē gan iesaistījās Māris Gulbis, kurš duetā ar Railiju "iekustināja" komandas uzbrukumu. Tomēr pēc desmit minūtēm JDA bija vadībā ar 20:28.

VEF otrajā ceturtdaļā pāris reizes samazināja deficītu līdz diviem punktiem. Mājinieki arī pārgāja uz zonas aizsardzību, kas sagādāja problēmas Francijas vienībai. Tomēr tā bija krietni pārāka cīņā zem VEF groza, pirmo puslaiku noslēdzot ar septiņu punktu pārsvaru.

Otrais puslaiks atkal tika iesākts ar pretiniekiem dotām iespējām izcelties ātrajos uzbrukumos. Railijs divreiz kļūdījās 29 sekunžu laikā, JDA ātri gūstot četrus punktus. Deficīts uz brīdi jau bija 14 punktus liels, bet par paviršo spēli daļēji reabilitējās Railijs, kurš vismaz turpināja saglabāt rezultativitāti, kā arī meistarīgi piespēlēja komandas biedriem.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā vēl viena "aukstā duša" noslēdzās ar Railija devīto kļūdu un nesportisko piezīmi. VEF lēnām deldēja deficītu (56:70), tomēr grūtības uzbrukumā ceturtdaļas otrajā pusē tā arī liedza kaut vienu reizi izvirzīties vadībā.

Mājinieku rindās ar 23 punktiem, astoņām rezultatīvām piespēlēm, bet deviņām kļūdām atzīmējās Railijs, savukārt 18 punktus un septiņas bumbas zem groziem sakrāja Gulbis. Rašards Kellijs viesu labā atzīmējās ar 20 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām, bet Kadīns Karingtons guva 16 punktus.

Abu komandu otrajai spēlei vajadzēja norisināties jau 11. janvārī, taču Covid-19 inficēšanās gadījumi abās vienībās piespieda maču atlikt. VEF laukumā nebija devusies kopš 7. janvārī aizvadītas spēles "Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā, bet Dižonas komanda pie spēļu prakses vietējā čempionātā tika 14. janvārī.

FIBA Čempionu līgas 'play-in' kārta: VEF Rīga – Dižonas JDA
"VEF Rīga" – Dižonas JDA 79:83 (20:28, 17:16, 19:20, 23:19). Spēle noslēgusiesVEF komanda izstājas no FIBA Čempionu līgas, savukārt Dižonas klubs sasniedzis "Top 16" kārtu.
75:82JDA spēles svarīgākajā uzbrukumā gūst divus punktus. Pēc tam jau notikušajam vairs nav diži lielas nozīmes.
VEF uzreiz atņem bumbu pretinieku laukuma galā! JDA neveiksmīga atzīmēšanās pēc minūtes pārtraukuma. Atlikušas 50 sekundes. Savukārt VEF nespēj piecu sekunžu laikā ievadīt bumbu spēlē. Bumba atdota...
73:78Miška pēc savam vecumam neierasti pacietīgas pauzes gūst divus punktus! Eleganta kustība! Jautājums, vai 52 sekundēs varēs atspēlēt piecu punktu deficītu...
71:78Zoriks ar meistarīgu caurgājienu tiek pie diviem punktiem. Tam seko 24 sekunžu pārkāpums viesu izpildījumā.
69:78Karingtons trāpa divsoli, pēc kura izlido ārpus laukuma. Gailītis ņem minūtes pārtraukumu. Atlikušas 105 sekundes. VEF pēdējos uzbrukumos spēlējuši neprecīzi.
Rezultāts pēdējās divarpus minūtes mazliet iestrēdzis. Pamatlaikā atlikušas 2:23 minūtes.
69:76Viesiem divus punktus gūst Holstons. Gromovs pēc Railija piespēles trāpa vienu soda metienu.
68:74Gulbis trāpa trīs soda metienus pēc izprovocēta pārkāpuma tālmetiena laikā. Vēl piecas minūtes pamatlaikā.
65:72Pa diviem punktiem gūst Miška un Zoriks. Taču aizsardzībā pamatīgi "iekrīt" Railijs, kurš "atdod" pretiniekiem divus punktus.
61:70Gulbis trāpa "trejaci"! VEF ķeras pie zonas aizsardzības. Nākamajā uzbrukumā Gulbis izmanīgi aizdriblē līdz diviem punktiem. Pieredzējušais basketbolists šodien bijis izcils.
56:70Dukotē trāpa soda metienus pēc nesportiskā pārkāpuma.
56:68Atkal ceturtdaļas ievadā pārāki ir viesi. Individuāli meistarīgi nospēlē Vērs un Karingtons. Tad Railijs pieļauj devīto kļūdu un tūlīt pat izpilda nesportisko pārkāpumu. Pēc Gailīša palūgtā minūtes pārtraukuma JDA būs divi soda metieni.
Sākusies ceturtā ceturtdaļa!
"VEF Rīga" – Dižonas JDA 56:64 (20:28, 17:16, 19:20). Noslēgusies trešā ceturtdaļaJautājums gan, vai tiks ieskaitīti trīs punkti Vokeram. Viņš tālmetienu trāpīja tieši līdz ar sirēnu.
56:63Railijs ātrajā uzbrukumā gūst jau 19. punktu. Deficīts ir tikai -7.
51:60Veiksmīgas epizodes Vokera un Karija izpildījumā ļauj turēt līdzi Dižonas komandas uzstādītajam punktu gūšanas tempam. Jāpiemin, ka VEF komanda trešajā ceturtdaļā atvadījusies no zonas aizsardzības.
47:57VEF jau bija sadeldējuši deficītu līdz astoņiem punktiem, taču Kellijs atzīmējas ar efektīgu "slam dunk". Amerikānis savāca atlēkušo pēc neprecīza soda metiena.
45:55Ate ar precīzu pustālo un diviem soda metieniem pēc ātrā uzbrukuma palīdz sadeldēt deficītu. Laukumā atgriežas iepriekš nomainītais Railijs.
38:52Dažādu pārtraukumu dēļ trešajā ceturtdaļā nospēlētas tikai divas minūtes. Deivids Holstons trāpa pustālo un panāk lielāko pārsvaru viesiem šovakar.
38:50VEF izmēģina presingu, taču JDA vienība to pārvar, Vēram uzbrukuma izskaņā izpildot "gaisiņu".
Gailītis nomaina Railiju. Minūtes pārtraukumā iepriekš neierasti klusais treneris pacēla balsi. Amerikānis tiek nomainīts. Viņa sejā labi var manīt dusmas. Izskatās, ka viņš ar galveno treneri arī pārmij dažus vārdus pēc "taimauta".
37:48Neticami... 29 sekunžu laikā divas kļūdas Railijam. Četri pavisam vienkārši punkti pretiniekiem.
Sākusies trešā ceturtdaļa!Gailītis veicis vienu izmaiņu pamatpiecniekā. Miškas vietā laukumā nācis Gulbis, kuram pirmajā puslaikā gūti deviņi punkti.
"VEF Rīga" – Dižonas JDA 37:44 (20:28, 17:16). Noslēdzies pirmais puslaiksPretinieku "snaiperis" Dukotē puslaiku noslēdz ar precīzu pustālo metienu.
37:42Divus uzbrukumus pēc kārtas Railijs ar piespēli atrod groza apakšā Hemondsu. Amerikānim jau sešas rezultatīvas piespēles.
33:40Katičs trāpa tālmetienu. Dižonas vienībai tas ir sestais punkts no spēles pret zonas aizsardzību. Pagaidām zona ļauj cerēt, ka šajā spēlē var pacīnīties par uzvaru.
Gavins Vērs vienatnē pieveic divus rīdziniekus cīņā par atlēkušo bumbu, taču nerealizē abus soda metienus. Bažas gan rada fakts, ka viesiem ir deviņas bumbas uzbrukumā, bet VEF komandai tikai septiņas atlēkušās aizsardzībā.
30:37Pašu kļūdas dēļ atdots tālmetiens ļauj JDA komandai attīstīt septiņu punktu pārsvaru. Gailītis lūdz "minūti".
30:34Dižona turpina punktus pret zonu gūt tikai ar soda metieniem. Laukumā atgriežas Gromovs, kurš acīmredzot nav pārāk nopietni savainojis potīti.
30:32Nostrādā duets Railijs un Gulbis. Amerikānis bija jau iespiests laukuma stūrī, bet pareizajā brīdī atbrīvojās Gulbis, kurš sakrājis deviņus punktus. Dižonas komandai problēmas sagādā zonas aizsardzība.
28:30Railijs trāpa ne to vieglāko tālmetienu! Deficīts jau tikai -2.
VEF pāriet uz zonas aizsardzību. Saimons vienkāršā situācijā nostaigā.
23:28Visi pieci "vefiņa" basketbolisti pieskaras bumbai viena uzbrukuma laikā. Tas noslēdzas ar Hemondsa piespēli un Railija 2+1 gājienu. Viņam jau astoņi punkti.
Sākusies otrā ceturtdaļa!
"VEF Rīga" – Dižonas JDA 20:28. Noslēgusies pirmā ceturtdaļaPēc atdotas bumbas pie sava groza sāpīgā brīdī tālmetienu trāpa Dižonas komandas uzbrucējs Saimons. JDA uz veiksmīgas nots noslēdz ceturtdaļu.
18:25JDA aptur rīdzinieku izrāvienu. Holtons veiksmīgi tiek pie trim soda metieniem, izprovocējot piezīmi Gulbim. Pēc labas saspēles tālmetienu trāpa Loums.
Gromovs izmežģī potīti... Laukumā nāk Hemondss, kurš nav spēlējis kopš 10. decembra.
18:20Railijs trāpa tālmetienu ar sodu! Pagaidām gan VEF komandai nesokas spēle aizsardzībā. Amerikānis trāpa arī soda metienu.
12:18Gulbis realizē arī tālmetienu! VEF komanda atradusi ritmu uzbrukumā. Nākamajā uzbrukumā viņš gūst divus punktus pēc Railija piespēles.
9:17Gulbis iesaistās spēlē ar diviem punktiem pēc caurgājiena. Miška triec bumbu grozā no augšas.
5:15Ļoti smagu tālmetienu trāpa Karingtons. Vēl viena kļūda Zorikam, JDA atkal tiek pie diviem punktiem pretuzbrukumā. Astoņi punkti ātrajos uzbrukumos viesiem. Gailītis pieprasa minūtes pārtraukumu.
3:10Trīs kļūdas. Seši punkti pretiniekiem ātrajos uzbrukumos...
3:4Pirmos punktus VEF labā ar tālmetienu gūst Artis Ate. "Pick-and-roll" sadarbībā atkal spiediens pret Zoriku, viņš piespēlē Gromovam, kuram jāizmanto viena cilvēka pārsvars. Centrs ar piespēli atrod Ati.
0:4Divas kļūdas piespēlēs pēc milzu spiediena uz aizsargiem. Divi "slam dunk" ātrajos uzbrukumos pretiniekiem.
VEF komandas pamatsastāvs: Railijs-Zoriks-Ate-Miška-Gromovs.
Uz "Arēnā Rīga" notiekošo spēli izpārdotas visas biļetes! Tas gan noticis tāpēc, ka Covid-19 ierobežojumu dēļ maču var apmeklēt tikai 500 cilvēki.
Sērija rit līdz divām uzvarām. Tās uzvarētāja iekļūs "Top 16" kārtā.
Ieilgušais pārtraukums daļēji varbūt nācis par labu VEF komandai, kurai šovakar noteikti vajadzīga uzvara. Ierindā atgriezies Reišons Hemondss, kurš decembrī pārcieta smadzeņu satricinājumu. Hemondsa un Madsena savainojumi VEF komandu uz vairākām spēlēm atstāja bez leģionāriem "garajā galā".
Sērijas pirmā spēle tika aizvadīta Dižonā janvāra ievadā. VEF komanda pirmajā puslaikā demonstrēja lielisku sniegumu uzbrukumā, tomēr piekāpās sīvā spēlē.https://www.delfi.lv/sports/news/basketbols/vef-riga-cempionu-ligas-play-in-pirmaja-maca-dizona-zaude-aizraujosa-galotne.d?id=53925507
Labvakar, portāla "Delfi" lasītāji. Covid-19 radītu sarežģījumu dēļ VEF un JDA komandas šo spēli gaidījušas pusotru nedēļu, taču beidzot tā var norisināties.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus