'VEF Rīga' Gulbja dzimšanas dienā ar zaudējumu sāk Čempionu līgas sezonu

Latvijas čempione basketbolā "VEF Rīga" otrdienas vakarā "Arēnā Rīga" piedzīvoja zaudējumu sezonas pirmajā FIBA Čempionu līgas jaunās sezonas spēlē.

"VEF Rīga" basketbolisti "Arēnā Rīga" pirmajā F grupas mačā ar 76:89 (27:25, 11:17, 27:29, 11:18) piekāpās Portugāles čempionei Lisabonas "Benfica". Viesiem šī bija vēsturē pirmā uzvara FIBA Čempionu līgā.

"VEF Rīga" sastāvā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Naisers Brūkss, bet 14 punktus pievienoja Artis Ate un Kristers Zoriks, kuram arī desmit rezultatīvas piespēles.

Rīdzinieku komandā savu 37. dzimšanas dienu otrdien atzīmēja Māris Gulbis, kuram pret "Benfica" desmit gūti punkti.

Savukārt Lisabonas vienībā 17 punktus sameta Tonijs Duglass, kamēr 16 punkti Ivanam Almeidam.

Šī bija izrāvienu spēle. To labāk iesāka rīdzinieki, kuri pirmajā ceturksnī ieguva pat deviņu punktu vadību (24:15), tomēr atraisīti spēlējošie "Benfica" basketbolisti to ātri sadeldēja. Komandas bieži izcēlās ar precīziem tālmetieniem, īpaši liels uzsvars uz tiem bija "VEF Rīga" spēlē. Savukārt otro puslaiku mājinieki bija spiesti iesākt ar četru punktu deficītu (38:42), un aizraujošā trešajā ceturtdaļā, kurā dominēja uzbrukuma basketbols, izdevās ne tikai atspēlēties, bet arī atgūt vadību.

Pārsvars gan netika noturēts, izšķirošas bija vairākas kļūdas un "Benfica" izmantotās iespējas. Katru reizi, kad "VEF Rīga" izdevās sekmīgs izrāviens, Portugāles komanda atbildēja ar to pašu. Beigās mājiniekiem neizdevās atgūt savu ritmu, viesi guva dažus vieglus punktus un izcīnīja gana pārliecinošu uzvaru.

"VEF Rīga" šajā mačā pieļāva 20 kļūdas, kamēr pretinieki - tikai astoņas.

Portāls "Delfi" piedāvā šī mača teksta tiešraidi:

FIBA Čempionu līga: VEF Rīga - Benfica
"VEF Rīga" brīnumu nesarūpē un pirmajā Čempionu līga sezonas spēlē rezultāta izteiksmē piedzīvo diezgan pārliecinošu zaudējumu - 76:89. Pēdējos pretinieku uzbrukumos zaudēti vairāki grozi.
Viesi palielina pārsvaru vēl par diviem punktiem - 73:83. Vēl pusotra minūte.
"VEF Rīga" basketbolistiem izdodas nedaudz atspēlēties, taču veiksmīgais nogrieznis pārtrūkst līdz ar kārtējo Hamiltona kļūdu. Viesi iemet trejaci un panāk 81:73. Vēl jāspēlē 3:13 minūtes.
Ate pēc minūtes pārtraukuma iemet tālmetienu un pietuvina rīdziniekus līdz 71:78. Pēc tam veiksmīgi izdodas nospēlēt aizsardzībā, un pretējā pusē divi punkti Bruksam.
Pēc uguņošanas trešajā ceturtdaļā laukumā šobrīd nedaudz piesardzīgāks basketbols. "Benfica" vienubrīd iegūst 11 punktu pārsvaru, bet Hamiltons ar tālmetienu panāk 68:76. Īsu brīdi vēlāk viesi ar Almeidas palīdzību gan atjauno desmit punktu vadību - 78:68. Līdz pamatlaika beigām sešas minūtes.
"Benfica" ceturto ceturtdaļu sāk ar vēl vienu precīzu tālmetienu, kas viesiem ļauj atrauties jau līdz deviņiem punktiem (74:65).
Noslēgusies 3. ceturtdaļa - "Benfica" vadībā ar 71:65. Otrā puslaika sākumā "VEF Rīga" it kā izdevās salauzt spēli un atgriezties vadībā, taču ar Almeidas individuālo meistarību un precīziem tālmetieniem atguva zaudēto. Vēl ceturkšņa pēdējā minūtē rīdziniekiem bija uzbrukums pie rezultāta 65:66, taču portugāļi sarūpēja divus veiksmīgus uzbrukumus pēc kārtas.
"Benfica" basketbolistiem pāris veiksmīgi uzbrukumi - divi tālmetieni pēc kārtas un jau vadība ar 64:59.
Komandas aizvada rezultatīvu basketbolu - punkti tiek gūti augstā tempā. Gailītis spiest ņemt minūtes pārtraukumu, kad Almeida ar skaistu bumbas triecienu grozā no augšas panāk 55:56. Trešajā ceturtdaļā vēl četras minūtes. Uzreiz pēc minūtes pārtraukuma tālmetienu iemet Zoriks, panākdams 59:55. "Befica" gan ātri atbild ar to pašu - precīzs Betinju.
"VEF Rīga" otrā puslaika ievadā turpina precīzi mest vienu trejaci pēc otra. Šoreiz precīzs Hamiltons un uz īsu brīdi atgūta vadība, taču viesi panāk 49:49. Ate pēc tam trāpa jau ceturto komandas trejaci četru minūšu laikā - 52:49.
Otrdien savu 37. dzimšanas dienu atzīmējošais Māris Gulbis iemeta tālmetienu un samazina deficītu līdz 41:42, bet pēc tam Ate ar ātru pretuzbrukumu jau vadībā izvirza "VEF Rīga". Lisabonas klubs gan atbild ar tālmetienu - 45:43 par labu viesiem. Gulbim pēc tam vēl viens precīzs tālmetiens.
Sācies otrais puslaiks! "VEF Rīga" iedzinējos ar 38:42. Sava spēle, lai izcīnītu uzvaru, ir jāuzlabo.
Noslēdzies pirmais puslaiks - "Benfica" vadībā ar 42:38. Ivans Almeida pēdējās minūtes ievadā no groza apakšas vēlreiz izvirza viesus vadībā (40:38). Zoriks atbild ar diviem neprecīziem soda metieniem, kamēr "Benfica" gūst vēl divus vieglus punktus, palielinot savu pārsvaru. Pēc tam Zorikam vēl viena neveiksmīga epizode - viņš paslīd un zaudē bumbu. Otro puslaiku rīdzinieki sāks iedzinēju lomā.
"VEF Rīga" basketbolistiem problēmas ar punktu gūšanu. Tas Lisabonas vienībai ļauj uz brīdī pārņemt vadību - Hamiltons pieļauj kārtējo kļūdu piespēlē, un viesi gūst divus punktus ātrajā pretuzbrukumā (36:34). Zoriks pēc tam atkal atrod Brūksu un rezultāts neizšķirts.
"Benfica" basketbolists Maiks Cirbess pēc metiena no groza apakšas panāk neizšķirtu 34:34. Viņš šķietami uz tālmetienu līnijas pārkāpj noteikumus pret Māri Gulbi, taču tiesneši sodu nepiešķir. Pagaidām cīņa punkts punktā. Trīs minūtes līdz puslaika beigām.
Jānis Gailītis spiest ņemt minūtes pārtraukumu - "Benfica" gūst vieglus punktus no groza apakšas, pietuvojoties līdz 32:33. Nepārliecinošs laukumā ir rīdzinieku leģionārs Hamiltons, uz kuru Gailītis ir ļoti dusmīgs.
Teicami otro ceturtdaļu sācis Brūkss - seši punkti pēc kārtas, bet kopā jau 14. Viņam regulāri asistē Zoriks. Ceturkšņa trešajā minūtē rīdziniekiem 33:28 vadība.
Noslēgusies pirmā ceturtdaļa - Latvijas čempioni nelielā vadībā ar 27:25. "VEF Rīga" šobrīd izskatās pārliecinošāk, taču daudz paļaujas uz tālmetieniem. Tas pagaidām nes rezultātu (trāpīti pieci no deviņiem), bet ceturtdaļas beigas izbojā pārsteidzīgi metieni, kas Lisabonas basketbolistiem ļauj nedaudz atspēlēties un pirmās desmit minūtes noslēgt ar pēdējo sekunžu metienu no groza apakšas. Šīs ceturtdaļas laikā "VEF Rīga" bija deviņu punktu vadība, nu ir tikai divu.
"VEF Rīga" nupat laukumā nākušais leģionārs Džamars Ābrams iemet divus tālmetienus pēc kārtas un izvirza rīdziniekus vadībā jau ar 24:15.
"VEF Rīga" pagaidām neliela vadība. "Benfica" pēc precīza trīspunktnieka pietuvojas līdz 15:16, taču Iļja Gromovs atbild ar diviem punktiem no groza apakšas. Pirmajā ceturtdaļā vēl trīs minūtes.
"VEF Rīga" basketbolistiem labas pirmās minūtes - Zoriks iemet divus tālmetienus pēc kārtas un panāk 10:5. Tomēr arī "Benfica" nepaliek atbildi parādā un regulāri uzlauž aizsardzību. Rezultatīvs basketbols - četrās minūtēs rezultāts 14:10 par labu Latvijas čempioniem.
"VEF Rīga" spēli iesāk ar nesekmīgu uzbrukumu, viesi atbild ar Tailera Kārtera divpunktnieku. Rīdziniekiem nākamajā uzbrukumā pirmos punktus iemet Brūkss.
Spēle sākusies! "VEF Rīga" šī FIBA Čempionu līgā ir ceturtā sezona pēc kārtas.
"VEF Rīga" starta piecinieks šajā mačā: Kristers Zoriks, Daniels Hamiltons, Artis Ate, Anrijs Miška un Naizers Brūkss.
Slavenā portugāļu futbola kluba Lisabonas "Benfica" basketbola komanda pagājušajā sezonā kļuva par Portugāles čempioni, un šosezon pirmo reizi kvalificējās FIBA Čempionu līgas pamatturnīram.
Pagājušajā nedēļā "VEF Rīga" sāka jauno sezonu - pirmajā mačā Latvijas-Igaunijas līgā sensacionāli nācās piekāpties "Liepājas" priekšā.https://www.delfi.lv/article.php?id=54798706