Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" sestdien, aizvadot pirmo jaunās sezonas oficiālo spēli, Tartu notiekošajā Baltijas Basketbola līgas (BBL) kausa izcīņas turnīra pusfināla spēlē ar rezultātu 80:75 uzvarēja Lietuvas Basketbola čempionāta (LKL) trešās vietas ieguvējus Prienu "Rūdupis", iekļūstot turnīra finālā.

Rezultatīvākais rīdzinieku rindās bija Kristaps Janičenoks, kurš guva 17 punktus, kamēr Dairis Bertāns iekrāja 16 punktus, bet Kērtiss Miledžs tika pie 12 punktiem.

Pēc līdzīga mača ievada otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas klubs atradās zaudētājos ar astoņu punktu pārsvaru (19:27), bet pirmo puslaiku "Rūdupis" uzvarēja ar 41:38.

Trešajā ceturtdaļā abas komandas pamīšus prata izvirzīties vadībā, taču trīs punktu deficīts "VEF Rīga" saglabājās arī pirms noslēdzošajām desmit minūtēm (60:63).

Uzvaru Latvijas klubs nodrošināja pēc ceturtajā ceturtdaļā veiktā izrāviena ar 10:0.

Finālā "VEF Rīga" svētdien tiksies ar Igaunijas komandu "Tartu Universitāte", kas pusfinālā ar 108:106 pagarinājumā uzvarēja citu Igaunijas vienību Tallinas "Kalev/Cramo", kurā spēlē latviešu basketbolists Armands Šķēle.

Šķēle šajā mačā guva 19 punktus un iekrāja deviņas atlēkušās bumbas.

"Kalev/Cramo" un "Rūdupis" pirms tam svētdien tiksies spēlē par trešo vietu.

"VEF Rīga" Tartu spēlē 11 spēlētāju sastāvā - Marks Perijs, Kērtiss Miledžs, Sandis Valters, Dairis Bertāns, Jānis Kaufmanis, Kristaps Janičenoks, Gatis Jahovičs, Jānis Bērziņš, Tailers Keins, Kaspars Bērziņš un Antans Kavaļausks.

Jaunais komandas papildinājums - amerikāņu centra spēlētājs Kortnijs Simss - komandai pievienosies svētdien.

Pēc sākotnējās ieceres BBL kausa izcīņā vajadzēja spēlēt triju valstu un BBL čempioniem. Tomēr Lietuvas superklubi septembrī rīkojas pēc saviem plāniem - pērn no līdzdalības atteicās Kauņas "Žalgiris", šogad nespēlē arī Viļņas "Lietuvos rytas".

BBL kausa izcīņa notiks ceturto reizi. 2008.gadā Rīgā notikušajā turnīrā uzvarēja "Lietuvos rytas", 2009.gadā Kauņā triumfēja "Žalgiris", bet pērn arī Tartu uzvarēja Tartu "Rock".

Divreiz trešajā vietā turnīrā ierindojies Latvijas klubs "Ventspils".

Nākamajā nedēļā "VEF Rīga" ULEB Eirolīgas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā tiksies ar Vācijas komandu Berlīnes "Alba".

Otrajā kārtā šī pāra uzvarētājs tiksies ar Beļģijas komandas Šarleruā "Spirou Basket" un Ukrainas kluba "Doņeck" pāra spēcīgāko vienību.

Lai iekļūtu sacensību pamatturnīrā, jāpārvar trīs kvalifikācijas kārtas.

Kā ziņots, nākamajā sezonā BBL elites divīzijā Latvijas klubs sacensības sāks no izslēgšanas turnīra.

Tāpat klubs nākamajā sezonā startēs VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) turnīrā, kurā spēlēs vienā apakšgrupā ar aizvadītās sezonas čempioniem Maskavas apgabala "Himki", kurus vada bijušais "VEF Rīga" galvenais treneris Rims Kurtinaitis.

Abas komandas sacentīsies A apakšgrupā, kurā spēlēs arī Lietuvas čempioni Kauņas "Žalgiris", Ukrainas vienība Kijevas "Budiveļņik", Kazahstānas komanda Astanas "Tigers", Tallinas "Kalev/Cramo" no Igaunijas, Krievijas komandas "Ņižņij Novgorod" un Kazaņas "Unics", kā arī kvalifikācijas turnīra uzvarētāji.

Tikmēr Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas turnīrā komandas, kas piedalīsies Eirokausos, aizvadīs tikai divus spēļu apļus.

Kā ziņots, "VEF Rīga" aizvadītās sezonas LBL finālsērijā ar 4-3 uzvarēja regulārā čempionāta spēcīgāko komandu "Ventspils".