"VEF Rīga" trešdien savā laukumā otrajā puslaikā salauza "Jūrmalas/Fēnikss" pretestību un izcīnīja uzvaru "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā, kas ļāva komandai pakāpties uz otro vietu turnīra tabulā.

"VEF Rīga" guva uzvaru ar rezultātu 98:84 (26:23, 16:27, 30:17, 26:17), kopvērtējumā apsteidzot vicečempioni "Ventspils", kas tagad ir trešajā pozīcijā.

Rīdzinieku komandā Entonijs Mailzs guva 18 punktus, Džošua Bostiks iemeta 14, Mārtiņš Meiers pievienoja 13, Mareks Mejeris 12, bet Jāņa Bērziņa kontā bija 11 punkti.

Jūrmalas vienības sastāvā Edgars Jeromanovs guva 18 punktus un veica 12 rezultatīvas piespēles, pa 13 punktiem iemeta Edmunds Elksnis un Iļja Gromovs, bet 11 punktus iemeta Uģis Pinete.

Pēc pirmā puslaika "VEF Rīga" bija iedzinējos ar rezultātu 42:50. Neizšķirtu rezultātu rīdzinieki panāca trešās ceturtdaļas otrajā pusē un vēlāk ieguva arī vadību.

Trīs minūtes pirms mača pamatlaika beigām "VEF Rīga" bija vien sešu punktu pārsvars, taču atlikušajā laikā rīdzinieki to palielināja un galā izcīnīja uzvaru ar pārliecinošu pārsvaru.

Vēl vienā mačā "Jēkabpils" viesos ar 78:75 (13:12, 21:28, 19:18, 25:17) uzveica "Barons/LDz" basketbolistus un šis panākums ļāvis jēkabpiliešiem no sestās vietas kopvērtējumā pakāpties uz piekto pozīciju.

Uzvarētāju sastāvā Tailers Larsons guva 14 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, pa 14 punktiem sameta arī Rinalds Sirsniņš un Pāvels Veselovs, bet ar 13 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām atzīmējās lietuvietis Modests Kumpis.

"Barons/LDz" sastāvā Džeisons Kalists guva 28, bet Salvis Mētra pievienoja 15 punktus.

Kalists mača pēdējā minūtē īsā laikā trāpīja divus trīspunktu metienus, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam, taču jēkabpilieši galotnē sekmīgi realizēja soda metienus un noturēja vadības grožus.

Citā spēlē "Valka/Valga" izbraukumā mača pagarinājumā ar 81:74 (15:15, 13:19, 25:13, 15:21, 13:6) pārspēja "Ogre/Kumho Tyre" komandu.

Uzvarētāju sastāvā 24 punktus guva igaunis Kristo Sāge, 23 iemeta Mārtiņš Berķis, bet Jurijs Aleksejevs atzīmējās ar 11 punktiem un 13 izcīnītām atlēkušajām bumbām.

Ogres komandas labā 16 punktus guva Kārlis Apsītis, 12 iemeta Guntis Sīpoliņš, bet Latvijā dzīvojošais polis Mihals Hlebovickis izcēlās ar 12 punktiem un desmit pie groziem savāktām bumbām.

Mača pamatlaikā pašā izskaņā Sāge guva grozu divu punktu vērtībā, panākot neizšķirtu rezultātu 68:68, kam sekoja pagarinājums. Papildlaikā Sāge guva septiņus no 13 komandas punktiem un sekmēja "Valka/Valga" komandai uzvaru.

"Valka/Valga" vienībai regulārajā čempionātā atlikusi vairs tikai viena spēle pret "Liepāja/Triobet". Latvijas un Igaunijas robežpilsētas komanda ieņem septīto pozīciju, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs sešas labākās vienības.

LBL turnīra tabulā līdere ar 24 uzvarām 30 spēlēs ir "Valmiera/ORDO", kamēr tai ar 13 uzvarām 17 spēlēs seko "VEF Rīga", bet trešā ar 22 panākumiem 29 mačos ir "Ventspils".

Tikmēr 21 uzvara 30 mačos ir "Liepāja/Triobet" kontā, kurai seko "Jēkabpils", kas guvusi 16 uzvaras 30 spēlēs. Sestā ar 17 panākumiem 32 mačos ir "Jūrmala/Fēnikss", bet septītajā pozīcijā ar desmit uzvarām 19 spēlēs atrodas "Valka/Valga".

Savukārt 11 uzvaras 30 spēlēs ir "Barons/LDz" komandai, "Jelgavai" ir deviņi panākumi 31 mačā, bet "Ogre/Kumho Tyre" ir tikusi pie septiņām uzvarām 32 mačos, savukārt turnīra tabulu noslēdz "Latvijas Universitāte" ar pieciem panākumiem 30 cīņās.