'VEF Rīgā' sastāvā leģionāru maiņa: savainoto Hokinsu nomaina Brauns
Foto: Publicitātes foto

Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" līdz sezonas beigām parakstījusi līgumu ar 28 gadus veco un 1,78 metrus garo amerikāņu saspēles vadītājs Kenu Braunu. Šis pastiprinājums klubam bija nepieciešams, jo VTB Vienotās līgas spēlē pret "Kalev" nopietnu traumu, kuras ārstēšanai nepieciešama operācija, guva Korijs Hokinss. Tā kā atlabšana pēc operācijas ilgs visu atlikušo sezonu, Hokinss "VEF Rīga" sastāvā laukumā vairs neatgriezīsies.

"Kens Brauns ir enerģisks saspēles vadītājs, labi prot gūt punktus. Viņam ir arī pietiekoši liela pieredzi dažādu valstu līgās, vienu sezonu pavadījis arī Latvijas basketbolā. Kens Brauns ieņems Korija Hokinsa vietu, kurš ir savainots un tādēļ šosezon vairs nespēlēs. Gaidām Kena pievienošanos komandai," sacīja "VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis.

Profesionālā basketbolista gaitas Kens Brauns sāka 2012.gadā, kad bija pabeidzis koledžas karjeru "Philander Smith College" vienībā. Pirmā Brauna komanda bija Latvijas komanda "Jūrmala", ko tolaik pārstāvēja tagadējie Vefiņa treneri Jevgēnijs Kosuškins (tajā sezonā jūrmalnieku galvenais treneris) un Dāvis Čoders (tobrīd vēl kā spēlētājs).

Pēc debijas sezonas Latvijā Brauns devās uz Zviedriju, kur sekojošo 2013./2014.gada sezonu pavadīja, spēlējot "Norrköping Dolphins" un "Jämtland Basket" vienībās. 2014./2015.gada sezonu Brauns sāka Kosovas klubā "Trepca", bet sezonas gaitā pārcēlās uz Polijas līgas komandu "MKS Dabrowa Gornicza".

2015./2016.gada sezonu Brauns sāka Nīderlandes līgas klubā "Donar Groningen", kura sastāvā sacentās arī FIBA Eiropas kausā (tur vidēji spēlē 14,3 punkti un 5,1 rezultatīva piespēle). 2016.gada janvārī Brauns pārcēlās uz Viļņas "Lietuvos Rytas", kura rindās Lietuvas līgā izgāja laukumā 28 spēlēs, vidēji mačā 18,8 laukumā pavadītajās minūtēs savācot 8,0 punktus un 3,6 rezultatīvas piespēles.

2016./2017.gada sezonu Brauns sāka Grieķijas vadošās līgas vienībā "ASA Koroivos Amaliadas", kura rindās vietējā līgā nospēlēja 12 spēles (vidēji 34 minūtēs 16,3 punkti un 7,2 rezultatīvas piespēles). Gadu mijā Brauns pārcēlās uz Libānas klubu "Sporting Al Riyadi Beirut", kura sastāvā kļuva par šīs valsts čempionu.

Pirms šīs sezonas Brauns parakstīja līgumu ar Itālijas otrās spēcīgākās līgas vienību "Termoforgia Aurora Jesi", kurā atradās līdz 10.janvārim, kad pārtrauca ar to sadarbību. Itālijā Brauns devās laukumā 15 spēlēs, kurās viņam vidēji 35 minūtēs 19,3 punkti, 4,6 rezultatīvas piespēles un 3,7 atlēkušās bumbas. Šosezon Itālijas otrajā līgā Braunam divas reizes vienā spēlē izdevās gūt 30 punktus.

Tags

Basketbols VEF Rīga

Comment Form