'Ventspils' atbildes spēlē zaudē pagarinājumā un samierinās ar BBL vicečempionu godu

Latvijas čempionvienība "Ventspils" Baltijas Basketbola līgas (BBL) finālsērijas atbildes spēlē trešdien izbraukumā ar 80:88 (17:18, 21:14, 19:29, 15:13, 8:14) pagarinājumā piekāpās "Šiauliai" komandai no Lietuvas, kas līdz ar to par turnīrā triumfēja otro gadu pēc kārtas.

Pirms nedēļas duelī "Ventspils" savā laukumā bija pārāka ar 70:68. Trešdien pamatlaiks noslēdzās ar 74:72 "Šiauliai" labā, bet pagarinājumā Lietuvas klubs nodrošināja titulu.

Rezultatīvākais "Ventspils" komandā ar 18 punktiem bija Kristaps Janičenoks, ar 17 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Hārvijs Grants, bet ar 12 punktiem piebalsoja Akselis Vairogs.

Tikmēr "Šiauliai" rindās 22 punktus guva Roks Giedraitis, bet pa 18 punktiem sameta Gintars Leonavičs un Juļus Juciks, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas.

Viss pirmais puslaiks aizritēja ļoti līdzīgā cīņā, lielāko pārsvaru "Ventspils" komandai iegūstot pašās puslaika beigās, kad piecus punktus pēc kārtas guva Kristaps Janičenoks (38:32). Pirms tam neviena no vienībām nebija spējusi iegūt vairāk par piecu punktu pārsvaru, ko otrās ceturtdaļas trešajā minūtē panāca "Ventspils", izvirzoties vadībā ar 26:21. Uz to uzreiz "Šiauliai" atbildēja ar septiņiem punktiem pēc kārtas, bet puslaika beigas atkal pārliecinošāk aizvadīja viesi.

Trešās ceturtdaļas gaitā iniciatīvu pārņēma "Šiauliai", kas tās beigu daļā vairākkārt ieguva četru punktu pārsvaru, tomēr Janičenoks ar vairākiem precīziem metieniem neļāva pretiniekiem vēl vairāk nostiprināties priekšgalā. Pirms pēdējām desmit minūtēm Kurzemes klubs atradās iedzinējos ar 57:61.

Izšķirošajā desmitminūtē "Šiauliai" saglabāja vadību, turklāt pēc otrā Leonaviča tālmetiena mājinieki izrāvās priekšā jau ar 74:67. "Ventspils" vēl pietuvojās par diviem punktiem, bet turpinājumā abas komandas palika bez gūtajiem punktiem vairāk nekā četras minūtes. Klusuma sēriju divas minūtes pirms pamatlaika beigām panāca Žanis Peiners, samazinot "Ventspils" deficītu līdz 70:74, kas summā Kurzemes klubam joprojām lika zaudēt ar diviem punktiem.

"Šiauliai" turpināja uzbrukt neveiksmīgi, bet Vairogs caurgājienā pēdējās minūtes ievadā panāca jau neizšķirtu divu spēļu summā (72:74), kā arī dramatiskā cīņā pamatlaiks noslēdzās, kas divu spēļu summā deva neizšķirtu 144:144. Zīmīgi, ka "Šiauliai" pamatlaikā bez punktiem palika pēdējās sešās ar pusi minūtēs.

Papildlaiku mājinieki iesāka ar diviem precīziem soda metieniem. Kaut Grants vēl samazināja deficītu līdz 74:76, nākamos sešus punktus guva "Šiauliai", piesakot nopietnas pretenzijas uz titulu. Kaut Vairogs vēl samazināja deficītu līdz 77:82, "Ventspils" komanda cieta zaudējumu.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi.

BBL FINĀLS: BK VENTSPILS – ŠIAULIAI. 2.spēle
BK Ventspils - Šiauliai 80:88. Spēle noslēgusies.
80:88Ventspils pārkāpj noteikumus un Alijevs iemet soda metienus.  Gikas gūst divus punktus, taču Šauļiem tālmetiens.
Janičenoku nobloķē pustālā metiena laikā!
77:84Sulskis iemet divus soda metienus
Šauļi uzbrūk un izcīna atlekušo bumbu pēc neveiksmīga metiena. Sākusies pēdējā minūte.
77:82Meieram neizdodas iemest no tuvas distances, taču Juciks nostaigā. Vairogam divi skaisti punkti pāri sedzējiem.
Divas minūtes līdz pagarinājuma beigām.
75:82Meiers nopelna divus soda metienus, bet iemet vienu. Tad Janičenoks pavisam netrāpa tālmetienu.
74:82Leonavičs iemet vēl divus punktus Šauļiem. Ventspils atkal grūtā situācijā.
74:80Juciks un Grants apmainās ar gūtiem punktiem. Tad četrus punktus pēc kārtas gūst Šauļi.
Pagarinājums sācies!
Ventspils - Šiauliai 72:74. Noslēdzies pamatlaiks. Rezultāts divu spēļu summā - 144:144.
Giedraitis netrāpa pēdējo sekunžu metienu. Divu spēļu sumā rezultāts neizšķirts, tāpēc būs pagarinājums!
Janičenoks izmet sarežģītu metienu un netrāpa, Šauļi metās uzbrukumā, bet ventspilnieki var "sist" piezīmi.
Šauļi netrāpa no groza apakšas. 30 sekundes līdz spēles beigām.
72:74Vairogs caurgājienā gūst divus punktus.
Bārnīss neveiksmīgi cīnās par atlekušo bumbu, un tā nonāk pie Šauļiem. Arī viņiem punktus neizdodas gūt.
70:74Peiners ar soda metieniem vienu punktu atgūst Ventspils komandai
Janičenokam vēl viens neveiksmīgs tālmetiens. Divarpus minūtes līdz spēles beigām.
Pēc pārtvertas bumbas Janičenoks netrāpa "trejaci", taču Meiers labi cīnās aizsardzībā. Ventspilij ir iespējas, tās tikai jāizmanto.
69:74Grants izcīna atlekušo bumbu uzbrukumā un dabū bumbu grozā. Tad Grants pārtver bumbu, taču tam seko kļūda. Lietuviešu arī netrāpa, tomēr arī šoreiz neveiksmīgs uzbrukums ventspilij. Neveiksmīgs spēles posms Latvijas klubam.
67:74Pret Grantu vēl tiek pārkāpti noteikumi un viņš iemet divus soda metienus. Leonavičs izmet "traku" tālmetienu un tas sasniedz mērķi. Ventspilij ir jāatspēlējas.
65:71Giedraitis iemet tālo metienu, bet Janičenoks neveiksmīgi piespēlē Grantam. Tam seko Šauļu vēl divi gūti punkti.
Atgādinām, ka Ventspilij pēc pirmās spēles ir divu punktu pārsvars.
65:66Grants skaisti saņem bumbu un apspelē pretinieku. Tad Šauļiem neprecīzs metiens, bet Grants nopelna soda metienus un iemet vienu no diviem.
62:66Butjankovs ceturtdaļu sāk ar tālmetienu Ventspils komandai, bet Olanders atbild ar diviem punktiem pēc piespēles. Butjankovs vēlāk iemet arī pustālo, taču Leonavičam bumba ieveļas grozā pēc tālmetiena.
Sākusies BBL fināla izšķirošā ceturtdaļa!
BK Ventspils - Šiauliai 57:61. Noslēgusies 3.ceturtdaļa. Šauļi ceturtdaļu noslēdz ar divām izcīnītām bumbām uzbrukumā un diviem gūtiem punktiem
57:59Leonavičs iemet divus soda metienus, bet Ventspili no neveiksmīga uzbrukuma glābj Janičenoka izprovocētais sods. Viņš iemet abus soda metienus. Tad ventspilnieki labi nospēlē aizsardzībā, taču tam seko muļķīga Ates kļūda.
55:57Janičenoks turpināja veiksmīgi mest pustālos metienus, samazinot rezultāta deficītu. Alijevs caurgājienā no groza apakšas atjaunoja četru punktu pārsvaru, bet Grants atbild ar savu metienu.
51:55Alijevs gūst trīs punktus, bet Ventspilij neveiksmīgs uzbrukums. Alens nopelnīja soda metienus, gūstot vēl vienu punktu Šauļiem. Alijevs pēc tam stājās uz soda metienu līnijas un trāpīja abus metienus.
51:49Aizraujošās cīņas turpinājumā Janičenoks iemet pustālo metienu, bet "Šiauliai" divas reizes pārkāpj noteikumus un Peiners varēja mest divus sodinus. Viens bija precīzs.
48:49Giedraitis Šauļiem guva vēl trīs punktus, bet Ventspils pazaudēja bumbu. Juciks iemeta abus nopelnītos soda metienus, izvirzot vadībā Šauļus, bet Meiers no groza apakšas atguva divus puntus. Tad atkal Juciks apspēlē Meieru.
46:42Meiers, bloķējot Sulska metienu, nopelna sodu, bet lietuviets iemet divus soda metienus. Meiers pēc tam pats stājās uz soda metienu līnijas un iemeta divus punktus.
44:40Ventspils turpināja veiksmīgo puslaika sākumu, un Janičenoks no soda metienu līnijas pa vēl vienu punktu palielināja pārsvaru. Tomēr Šauļiem Giedraitis iemeta no tālās distances, bet mirkli vēlāk Sulskis realizēja "trīnīti"
43:34Leonavičus gūst pirmos punktus Šauļiem puslaikā, bet Ate otrā laukuma galā iemet no tālās distances. Tad arī Meiers ar āķa metienu gūst punktus.
Sācies 2.puslaiks!
BK Ventspils - Šiauliai 38:32. Noslēdzies 1.puslaiksAlens netrāpa soda metienus, tomēr arī Ventspilij neveiksmīgs uzbrukums. Olanderam no Šauļu komandas sods uzbrukumā un Ventspils var noslēgt pirmo puslaiku. Janičenoks līdz ar puslaika beigām gūst divus punktus caurgājienā
36:32Janičenoks! Ātra pāreja uzbrukumā un precīzs tālmetiens!
33:32Olanders saņem teicamu piespēli no Alijeva un triec bumbu grozā. Bārnīss pustalajā metienā nopelna soda metienus, trāpot abus. Giedraitis iziet caurgājienā, bet Vairogs atbild ar diviem punktiem pēc izcīnītas atlekušās bumbas uzbrukumā
29:28Kamēr "Ventspils" neveiksmju sērija uzbrukumā turpinājās, tikmēr Šauļi izvirzījās vadībā. Tiesa, ne uz ilgu, jo Ate trāpīja no tālās distances.
26:26Ventspils atkal negūst punktus, bet Šauļi  izspēlē skaistu uzbrukumu, kuru Juciks noslēdz ar bumbas triecienu grozā no augšas.
26:24Leonavičs lauzās uz grozu, bet Grants viņam traucēja, pārkāpjot noteikumus. Lietuvietis iemeta abus soda metienus. Tad arī Juciks stājās uz soda metienu līnijas, arī iemetot abus.
26:21Grants iemet metienu no groza apakšas, bet Giedraitis Šauļiem iemet vienu no diviem sodiņiem. Janičenoks līdz ar uzbrukuma laika beigām gūst divus punktus no pustālās distances
22:20Janičenoks precīzs no pustālās distances, bet pēc nopelnītā soda uzbrukumā Šauļiem minūtes pārtraukums.
20:20Vairogs otrās ceturtdaļas ievadā realizē tālmetienu, tomēr Juciks no groza apakšas rezultātu izlīdzina. Grants netrāpa āķa metienu, bet Šauļiem divi neprecīzi tālmetieni.
Sākusies 2.ceturtdaļa.
BK Ventspils - Šiauliai 17:18. Noslēgusies 1.ceturtdaļa.
17:18Giedraitis arī iemet trīspunktnieku, bet Meiers ar pusāķa metienu atgūst vadību Ventspilij. Latvijas komanda notur aizsardzību, bet Gikas neizmanto iespēju no tālās distances. Olanders "Šiauliai" komandai gūst divus punktus no soda metienu līnijas.
15:13Bārnīsa metiens caurgājienā tiek nobloķēts, tomēr uzbrukuma turpinājumā Vairogs iemet tālmetienu. Alijevs atbild ar savu caurgājienu, bet pēc tam Peiners pēc dribla trāpa tālmetienu. Mājinieki atkal atgūst divus punktus.
9:9Juciks trāpīja divus sodiņus, atdodot vadību Šauļiem. Pēc tam abām komandām ir neveiksmīgi uzbrukumi un rezultāts nemainījās. Alens pārkāpa noteikumus pret Meieru, kurš realizē vienu no diviem soda metieniem.
8:7Mājinieki iemet vienu no diviem soda metieniem, bet tad "Ventspils" centrs Grants saņem bumbu un iespaidīgi to triec grozā! Mirkli vēlāk Ventspils jau vadībā pēc Butjankova diviem gūtiem punktiem.
4:6Šauļi izspēlē skaistu uzbrukumu, kuru noslēdz Alijevs. Tad pēc neprecīza Gika metiena Leonavičs noslēdz ātro pretuzbrukumu ar "slam dunkt". Grants otrā laukuma galā izcīnīja atlekušo bumbu un guva divus punktus.
2:2Spēles pirmajā uzbrukumā devās Šauļi, atklājot mača rezultātu ar tālu divpunktu metienu no stūra. Janičenoks caurgājienā gūst punktus Ventspilij.
BK "Ventspils" sākumsastāvs: Gikas, Ate, Janičenoks, Butjankovs, Grants
BK Ventspils sastāvs spēlei: #7 Trojs Bārnīss #8 Dāvis Lejasmeiers, #12 Kristaps Kanbergs, #13 Akselis Vairogs, #14 Kristaps Janičenoks, #15 Artis Ate, #21 Artjoms Butjankovs, #22 Māris Gulbis, #24 Andrejs Gražulis, #31 Žanis Peiners, #33 Mārtiņš Meiers, #44 Nikolaos Gikas #45 Hārvijs Džerajs Grants
Latvijas čempioni basketbolā "Ventspils" šodien izbraukumā centīsies izcīnīt BBL čempionu trofeju. Pēc pirmās spēles Latvijas klubam ir divu punktu pārsvars. https://www.delfi.lv/sports/news/basketball/news/bk-ventspils-izcina-smagu-uzvaru-bbl-pirmaja-finalspele.d?id=45740656