Baltijas Basketbola līgas (BBL) kausa pusfinālā sestdien Latvijas vicečempioni "Ventspils" otrajā puslaikā nespēja apturēt sāncenšu precīzos metienus perimetrā, galotnē iemeta tikai četrus no astoņiem soda metieniem un zaudēja Igaunijas vicečempioniem "Tartu University/Rock" ar rezultātu 68:71, vēsta informācija kluba mājas lapā.

Svētdien plkst. 13:15 ventspilnieku pretinieki būs BBL vicečempioni Prienu "Triobet", kuri negaidīti zaudēja Kedaiņu "Nevežis" - 72:85 (21:19, 21:25, 15:26, 15:15).

Ronalds Zaķis pirmajās cīņas minūtēs guva piecus punktus. Grūtāk klājās viņa partnerim Artjomam Butjankovam, kurš ātri sapelnīja trīs piezīmes, liekot treneriem pamainīt spēlētāju rotāciju. Gan rēzeknietis Butjankovs, gan krāslavietis Jānis Timma iemeta pirmos tālmetienus, vairākkārt izvirzot "Ventspili" vadībā. Pēc pirmajām desmit minūtēm - 17:16 Roberta Štelmahera vīru labā.

Nākamajā ceturtdaļā ventspilnieki turpināja labi spēlēt aizsardzībā, divdesmit minūšu laikā atļaujot igauņiem gūt tikai 24 punktus no spēles. Timma un Zaķis bija aktīvākie cīnītāji Tartu soda laukumā, divatā puslaikā gūstot 17 punktus un savācot 10 atlēkušās bumbas. "Ventspils" ieguva pārsvaru cīņā par bumbām (24-17), taču retāk guva punktus no distances, tāpēc atpūtā devās ar salīdzinoši nelieliem plusiem - 32:29.

Otrā puslaika sākumā "Rock" izlīdzināja rezultātu, bet Viljamsa un Valtera tālmetieni atjaunoja vadību kurzemniekiem - 38:35. Trešajā ceturtdaļā igauņu spēlētāji iemeta piecus tālmetienus, pēc Pečukeviča, Dorbeka, Eihfusa un Simpsona trāpījumiem trīsreiz iegūstot sešu punktu vadību (42:48, 44:50, 47:53). Pēc nospēlētas pusstundas piecu punktu pārsvars Tartu klubam - 48:53.

Ventspilnieki atkārtoti aktivizējās groza pieejās, Zaķim un Butjankovam sadeldējot starpību līdz diviem punktiem - 57:59. Pretējā nometnē tikpat rezultatīvs bija centra spēlētājs Lukovičs, bet Dorbeks rūpējās, lai kurzemnieki neizvirzītos vadībā. Trīsdesmit septītās minūtes sākumā Sandis Valters ar tālmetienu no jauna samazināja starpību līdz diviem punktiem (61:63).

Nākamajās divās minūtēs Valdemāra Baumaņa kausa ieguvējs Butjankovs trīs reizes uzlauza "Rock" aizsardzību, iegūstot tiesības izpildīt sešus brīvmetienus. Viņš katrā reizē trāpīja vienu no tiem, pusotru minūti pirms pamatlaika beigām izvirzot "Ventspili" vadībā ar rezultātu 64:63.

Bijušais Pērnavas aizsargs Pečukevičs atbildēja ar 2+1 gājienu, no jauna panākot divu punktu pārsvaru Igaunijas vicečempioniem - 64:66.

Ventspilnieki turpināja realizēt tikai pusi soda metienu, bet pretinieki bija precīzāki, pusminūti pirms finālsvilpes aizbēgot trīs punktu attālumā - 65:68. Minūtes pārtraukums līdzēja un Akselis Vairogs ar tālmetienu panāca neizšķirtu - 68:68.

Pēdējā izspēlē labāk veicās Igaunijas klubam. Pečukevičs nogādāja bumbu Eihfusam, kurš iemeta trīspunktnieku - 68:71.