Trešdien ''Mastercard'' BBL regulārā čempionāta pirmo spēli aizvadīja BK ''Ventspils'', kas ar rezultātu 74:64 pieveica sacensību debitanti - ''Rūdupis'' vienību. Ventspilnieku labā 18 punktus guva amerikāņu uzbrucējs Rašads Andersons, informē kluba mājaslapā.

Maču ventspilnieki uzsāka, bumbu virzot uz groza apakšu un iespēlējot to abiem garajiem – Kuzminskam un Štimacam. Pirmajās minūtēs šāda taktika nesa veiksmi, taču atlikušajā ceturtdaļas laikā ventiņu uzbrukums buksēja – salīdzinoši neveiksmīgi spēlēja abi ārējās līnijas leģionāri - Meisons un Andersons -, kamēr ''Rūdupis'' laukumā darbojās bezbailīgi, nerespektējot pretinieku. Pēc pirmajām desmit minūtēm – 12:17 par labu viesiem no Lietuvas. Veiksmīgs spēles nogrieznis mājiniekiem padevās otrās ceturtdaļas beigās, kad ''Ventspils'', pateicoties sekmīgiem ātrajiem uzbrukumiem, veica iespaidīgu izrāvienu (13:4) un lielajā pārtraukumā devās ar sešu punktu handikapu (33:27).

Lielais pārtraukums, šķiet, nedaudz par labu nāca lietuviešiem, kuri trešo ceturtdaļu sāka ar vērā ņemamu atrāvienu (11:2) un pārņēma vadību savās rokās. ''Ventspils'' pretarguments sekoja Andersona personā – īsā laika sprīdī amerikāņu uzbrucējs guva desmit punktus un ļāva faniem atviegloti uzelpot – pēc 30 nospēlētām minūtēm ventiņiem plus astoņi (57:49). Ceturtās ceturtdaļas sākumā laukuma saimnieki palielināja savu pārsvaru līdz 15 punktiem (70:55) un saglabāja vadību līdz pat spēles beigām – 74:64.

Uzvarētāju labā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Rašads Andersons, kuram arī sešas atlēkušās bumbas. Enerģisku sniegumu demonstrēja arī mūsu komandas kapteinis Akselis Vairogs, kuram 15 punkti, piecas bumbas zem groziem, trīs pārķertas piespēles un seši izprovocēti noteikumu pārkāpumi. Abiem minētajiem spēlētājiem katram pa 21 efektivitātes koeficienta punktam.

Ventspilniekiem nākamais mačs jāaizvada jau šosestdien, kad LBL atklāšanas spēlē Rīgā jāsacenšas ar ''VEF Juniors''. Nākamā cīņa BBL ietvaros mūsu puišiem 15. oktobrī (savās mājās), kad pretiniekos igauņu klubs ''TTU/Kalev''.