"Ventspils" svētdien Latvijas - Igaunijas basketbola līgā (LIBL) savā laukumā izcīnīja 14. uzvaru sezonā, saglabājot otro vietu turnīra tabulā.

"Ventspils" mājās ar 69:62 (18:17, 20:10, 12:18, 19:17) pārspēja Nikolaja Mazura pārstāvēto "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits" vienību.

Mājinieki, atskaitot pa epizodei pirmajās divās ceturtdaļās, bija vadībā no pirmās līdz pēdējai minūtei.

Mājiniekiem Guntis Sīpoliņš izcēlās ar 21 punktu un sešām atlēkušajām bumbām, bet 17 punktus guva Linards Jaunzems.

Viesu rindās Edmunds Elksnis guva piecus punktus, bet rezultatīvākais ar 20 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām bija Emenjuels Vembijs.

"Ventspils" trešdien piedzīvoja otro zaudējumu LIBL, izbraukumā piekāpjoties "Parnu Sadam" ar 79:94. Nākamajā dienā savā laukumā ventspilnieki ar 75:68 apspēlēja Tallinas "Kalev"/"Cramo".

"Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits" pēdējās četrās spēlēs - pret Raplas "Avis Utilitas" (83:78), Tallinas "Kalev" (77:62), "Latvijas Universitāti" (67:53) un "Liepāju" (86:83) - bija svinējusi uzvaras.

Komandas šosezon nebija tikušās, bet pēdējo zaudējumu oficiālos mačos pret Tartu komandu ventspilnieki piedzīvoja 2013.gada decembrī.

Mājas spēlē "Latvijas Universitāte" (LU) ar 61:92 (21:21, 8:19, 18:28, 14:24) piekāpās Raplas "Avis Utilitas".

Mājiniekiem 13 punktus un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Reinis Avotiņš, bet Ričards Vitoļskis pievienoja 11 punktus.

Viesu rindās 22 punkti, septiņas rezultatīvas piespēles un piecas atlēkušās bumbas Džerona Mārtina kontā, bet 20 punktus un 14 atlēkušās bumbas sakrāja Derils Takers.

LU pēdējās piecās cīņās bija piedzīvojusi zaudējumus, pēdējā no tām trešdien ar 53:67 piekāpjoties "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits".

Raplas vienība pēc divām uzvarām janvāra noslēgumā (91:88 pret Rakveres "Tarvas" un 107:79 pret "Parnu Sadam") pēdējās divās cīņās bija piedzīvojusi zaudējumus - savā laukumā ar 78:83 tika zaudēts "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits" vienībai, bet izbraukumā ar 87:91 - "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" "Valmiera Glass"/"ViA").

"Valmiera Glass"/"ViA" izbraukumā ar 70:73 (17:21, 16:18, 21:13, 16:21) zaudēja Ronalda Zaķa pārstāvētajai Hābnēmes "Viimsi".

Pirmajā ceturtdaļā vadībā esot abām komandām, turpinājumā mājinieki spēles grožus ņēma savās rokās, valmieriešiem tikai divreiz spējot izvirzīties vadībā - ar 54:52 septiņas sekundes pirms trešās ceturtdaļas beigām pēc Jāņa Kaufmaņa trīspunktnieka un ar 70:69 pēc precīza Greitāna tāmetiena divas minūtes un 43 sekundes līdz spēles beigām.

Kaufmanis valmieriešu rindās izcēlās ar 28 gūtiem punktiem, pa 11 punktiem gūstot Deriosam Klārkam un Klāvam Dubultam, kura kontā "double-double" ar 11 atlēkušajām bumbām.

Arī Zaķis pretinieku rindās ar 12 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām sakrāja "double-double". Rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Tāvi Jurkatamms.

Valmieras vienība pēc piecu zaudējumu sērijas LIBL bija svinējusi divas uzvaras savā laukumā - 93:54 pār Tallinas "Kalev" un 86:71 pret "Liepāju". Iepriekšējā nedēļā Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) spēlē gan tika piedzīvots zaudējums savā laukumā - 85:92 pret Lietuvas "Šiauliai", bet pēdējā LIBL spēlē trešdien valmierieši apspēlēja Raplas komandu (91:87).

Tikmēr līgas debitantei no Hābnēmes pēdējos piecos mačos uzvaras pirms svētdienas mača bija mijušās ar zaudējumiem. Pēdējā mačā viesos ar 89:69 tika apspēlēta Rakveres "Tarvas".

Pirmajā aplī vidzemnieki savā laukumā zaudēja ar 76:81.

Ventspilnieki ar bilanci 14-2 ieņem otro vietu līgā, "Viimsi" ar bilanci 14-7 ir ceturtā, Raplas "Avis Utilitas" uzvarējusi deviņos no 18 dueļiem un atrodas astotajā pozīcijā, Tartu vienība ar septiņiem panākumiem un 13 zaudējumiem ir devītajā vietā, LU ar piecām uzvarām 17 spēlēs ir desmitā, kamēr Valmieras komanda ar piecām uzvarām 18 cīņās ieņem 11.vietu.

LIBL pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas - sešas Latvijas vienības - "VEF Rīga", "Ogre", "Ventspils", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", "Latvijas Universitāte" un "Liepāja", kā arī astoņas Igaunijas komandas - Tallinas "Kalev"/"Cramo", Raplas "Avis Utilitas", "Parnu Sadam", "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits", Rakveres "Tarvas", Tallinas "Kalev", "TalTech"/"Optibet" un Hābnēmes "Viimsi".