Spānijas augstākās basketbola līgas (ACB) 2019./2020. gada sezonas pirmajā spēlē piektdien ar skaistu māņkustību izcēlās Latvijas basketbolists Artūrs Žagars.

19 gadus vecais Badalonas "Joventut" saspēles vadītājs savus spēles pirmos un vienīgos punktus pret Madrides "Real" guva mača otrajā ceturtdaļā, kad viņš pārtvēra Argentīnas izlases basketbolista Gabriela Deka piespēli un ātrajā uzbrukumā apmānīja Spānijas un "Real" kluba leģendu Serhio Ļjuļju. Viņa pārstāvēta "Joventut" vienība spēlē gan piekāpās ar rezultātu 69:88.

Žagars iepriekšējo divu sezonu laikā bija īslaicīgi gājis laukumā četrās ACB līgas spēlēs. Taču šovasar basketbolists organizācijas pirmajam klubam bija pievienojies jau no sezonas sākuma.

Basketbolists laukumā pret Spānijas čempionvienību pavadīja 11:48 minūtes, kuru laikā guva divus punktus (1/3 divpunktniekos, 0/3 trīspunktniekos), divreiz kļūdījās, pārtvēra vienu bumbu un izprovocēja divas piezīmes. Latvietim esot laukumā, Badalonas klubs pretiniekiem piekāpās ar piecu punktu deficītu.

Tikmēr savu otro sezonu ACB līgā piektdien uzsāka Rinalds Mālmanis, kurš laukumā pabija uz 25 sekundēm Seviljas "Real Betis" kluba zaudējumā (78:90) pret "UCAM Murcia" vienību. Taču Rolands Šmits vien no soliņa noraudzījās "Barcelona" komandas uzvaru (92:86) pret Santjago de Kompostelas "Monbus Obradoiro".