Visas Latvijas U-16 un U-18 basketbola izlases trešdien Tallinā triumfēja Baltijas kausa izcīņā, pēdējās spēlēs pieveicot Igaunijas komandas, informē Latvijas Basketbola savienība.

Tādējādi Latvijas jaunatnes komandas atkārtojušas 2008.gadā gūto panākumu, uzvarot visās četrās vecuma grupās.

Pēdējā kārtā Latvijas U16 izlases basketbolistes Igaunijas komandu pārspēja ar 49:33 (16:11, 29:23, 34:27), bet U-18 meiteņu komanda bija pārāka ar 94:59 (22:20, 49:29, 73:43).

Abās meiteņu grupās Latvijas komandas pirmo vietu bija nodrošinājušas jau pirms pēdējās spēļu dienas. Tas atstāja iespaidu uz meiteņu darbību laukumā - par nepilnīgu koncentrēšanos tika maksāts ar kļūdām un neprecizitātēm. Pirmajos mačos zaudējušās igaunietes šķita apņēmīgākas. Tomēr visām 40 minūtēm mājinieču līderēm spēka pietrūka un latvietes galu galā apstiprināja savu pārākumu individuālajā meistarībā un sagatavotībā.

U16 izlasē spēlēja un punktus guva: Kitija Laksa 11, Ieva Spīgule 6, Sigita Džarcāne 6, Elīna Bērziņa 6, Laura Piņķe 6, Kate Krēsliņa 5, Arta Frīdenberga 4, Kate Višņēviča 3, Kitija Štolce 2, Lelde Gulbe, Marta Miščenko un Beate Markāne.

Par visa turnīra un arī Latvijas U16 komandas labāko spēlētāju atzina Ievu Spīguli.

Latvijas U18 izlasē spēlēja un punktus guva: Guna Lagzdiņa 23, Renāte Reine 23, Asnāte Fomina 8, Anna Ozoliņa 8, Krista Brīdiņa 7, Kate Aizsila 6, Paula Langina 6, Agate Geka 4, Linda Vilde 3, Daiga Kuzmane 4, Paula Tomsone 2.

Par visa turnīra un arī Latvijas komandas vērtīgāko spēlētāju atzina Gunu Lagzdiņu.

Puišu sacensībās pēdējā kārtā Latvijas U16 izlases puiši pārspēja Igaunijas komandu ar 80:61 (15:10, 41:27, 53:49), bet U18 izlase - ar 83:76 (25:16, 41:31, 66:54).

U16 puišu turnīrs bija vienīgais, kurā uzvarētāji noskaidrojās pēdējā mačā. Aritmētika bija vienkārša - Latvijas komandai pirmo vietu nodrošināja uzvara pār Igaunijas izlasi ar 9 punktu starpība. Mazāks panākums mūsējos atstātu otros, zaudējums atmestu uz trešo vietu.

Spēles pirmajās minūtēs uzdevums gandrīz dubultojās (0:8). Taču, kad starta satraukums bija pārvarēts, latvieši ar agresīviem garāmgājieniem uzlauza igauņu aizsardzību, turklāt pārliecinoši dominēja pie groziem (atlēkušās bumbas 55:29). Plus 9 pirmo reizi tika sasniegti un pārsniegti pirmā puslaika beigās.

Lielais pārtraukums gan mazliet bija iemidzinājis modrību, un Rauno Pehkas trenētie Igaunijas kadeti trešajā ceturtdaļā pietuvojās līdz 53:49. Taču ceturtajai ceturtdaļai krietni vairāk enerģijas un veiksmes bija sataupījuši Latvijas kadeti - 80:61.

Latvijas U16 izlasē spēlēja un punktus guva: Armands Ginters 18, Raiens Šaubergs 17, Dāvis Geks 12, Kristaps Pļavnieks 11, Ivars Žvīgurs 6, Rolands Šmits 4 (16 atl.), Jēkabs Bitenieks 4, Jānis Engers 2, Jānis Staķavs 1, Kristaps Porziņģis, Kristaps Gludītis un Matīss Seipulāns.

Par visa turnīra un arī Latvijas U16 komandas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Rolands Šmits.

U18 komandu konkurencē Latvijas izlase nosargātu pirmo vietu pat gadījumā, ja zaudētu ne vairāk kā ar deviņu punktu starpību. Līdz tādai aritmētikai lieta nenonāca, lai arī igauņu jaunā maiņa kārtējo reizi nodemonstrēja savu sīkstumu, neļaujot latviešiem aizmukt pārāk tālu - 83:76.

U18 izlasē spēlēja un punktus guva: Guntis Sīpoliņš 17 (9 atl.), Jānis Bērziņš 16 (9 atl.), Klāvs Strazdiņš 13 (10 atl.), Juris Kalniņš 11 (10 atl.), Roberts Krūmiņš 10, Vents Veinbergs 9, Ojārs Siliņš 7, Česlavs Mateikovičs, Kaspars Lubāns, Pēteris Rēķis.

Par visa turnīra un arī Latvijas U18 komandas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Jānis Bērziņš.