VTB Vienotās basketbola līgas finālā trešdien iekļuva divi Krievijas klubi – Maskavas CSKA un Kazaņas UNICS.

Pusfinālā Kazaņas klubs dramatiskā cīņā pēdējās sekundēs ar 87:86 (22:27, 23:16, 17:23, 25:20) pieveica Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ". Spēles pēdējā minūtē Henrī Domerkants izvirzīja vadībā "UNICS, bet piecas sekundes pirms pamatlaika beigām Kelvins Riverss ar tālmetienu panāca 86:85 Krasnodaras basketbolistu labā. Tomēr "pēdējo vārdu" mačā teica UNICS – pēc minūtes pārtraukuma Domerkants guva uzvaras grozu.

Visā mačā Domerkants guva 30 punktus, bet zaudētājiem 19 punktus guva Roderiks Bleknijs.

Tikmēr otrā pusfinālā finālturnīra mājiniece "Lietuvos Rytas" arī saspringtā mačā ar 72:79 (20:22, 18:19, 14:14, 20:24) zaudēja CSKA. Trīsarpusi minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts vēl bija neizšķirts 63:63, divas minūtes pirms beigām CSKA bija tikai punkta pārsvars 69:68, taču ar Andreja Kiriļenko un Miloša Teodosiča aktivitātēm pēdējās minūtēs Maskavas klubs izrāva uzvaru.

Kiriļenko mačā guva 19 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, bet "Lietuvos Rytas" labā 16 punktus guva Aleksandrs Rašičs.