Lietuvas komanda Prieņu-Birštonas "Vytautas" trešdien "Triobet" Baltijas Basketbola līgas (BBL) pusfināla sērijas atbildes spēlē savā laukumā ar 88:77 (9:13, 20:22, 25:16, 34:26) pieveica Igaunijas čempioni Tallinas "Kalev"/"Cramo", iekļūstot finālā.

Uzvarētājs tika noskaidrots divu spēļu summā, kurā ar 176:171 uzvarēja "Vytautas". Pusfināla pirmajā mačā, kas notika pagājušajā nedēļā, "Kalev"/"Cramo" savu skatītāju priekšā guva uzvaru ar 94:88.

Trešdien notikušajā atbildes cīņā "Vytautas" labā iemeta Regimints Minots, bet 17 punktus pievienoja Vītenis Lipkēvičs, kurš laukumā pavadīja visas 40 minūtes. Savukārt "Kalev"/"Cramo" sastāvā ar 19 punktiem izcēlās baltkrievu uzbrucējs Vitālijs Ļutičs.

Zīmīgi, ka vēl pirmā puslaika gaitā Tallinas klubs atradās diezgan drošā vadībā, jo bija ieguvis pastāvīgu vismaz desmit punktu pārsvaru, tomēr otrajā puslaikā "Vytautas" basketbolisti lauza cīņas gaitu un nodrošināja sev vietu BBL finālā.

Otrā BBL pusfināla sērijas pirmajā spēlē pirms nedēļas Igaunijas komanda TU/"Rock" savā laukumā nospēlēja neizšķirti 88:88 ar Lietuvas vienību Pasvāles "Pieno žvaigždes". Atbildes cīņa notiks ceturtdien.

Neviena no BBL pusfinālā iekļuvušajām četrām komandām līdz šim pie iespējas spēlēt turnīra finālā nebija tikusi.

Arī BBL finālā uzvarētāji tiks noteikti divu spēļu summā.

Kā zināms, ceturtdaļfinālā bija iekļuvušas Latvijas komandas "Barons kvartāls", "Valmiera"/ORDO un "Liepāja"/"Triobet", tomēr visas savos pāros piedzīvoja zaudējumus. Šī ir pirmā reize kopš 2014.gada, kad BBL pusfināls palicis bez Latvijas līdzdalības.