Savainojumi turpina vajāt Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālisti Goldensteitas “Warriors” komandu, kuras spēlētāji Klejs Tomsons un Kevons Lūnijs, visticamāk, nevarēs vienībai palīdzēt trešdien tās pirmajā finālsērijas mājas spēlē.

Jau ziņots, ka svētdien pirmo uzvaru NBA finālā izcīnīja Goldensteitas “Warriors” komanda, kas ar rezultātu 109:104 (26:27, 28:32, 34:21, 21:24) pieveica mājiniekus Toronto “Raptors”, sērijā panākot 1-1.

Viens no Goldensteitas līderiem Klejs Tomsons neveiksmīgi piezemējās pēc tālmetiena spēles ceturtajā ceturtdaļā. Lai gan aizsargs vēl kādu laiku piedalījās spēlē, Tomsons laukumu pameta klibodams un vairs no ģērbtuvēm neatgriezās.

Pieckārtējam Visu zvaigžņu spēles dalībniekam konstatēts paceles cīplsas sastiepums, vēsta “The Athletic” žurnālists Šamss Čaranija. Šī brīža prognozes liecina, ka Tomsona pieejamība sērijas trešajai spēlei saucama par “apšaubāmu”.

Basketbolists, kurš ar 25 punktiem bija rezultatīvākais “Warriors” spēlētājs otrajā finālsērijas spēlē, gan nākamās divas dienas centīsies treniņos pārliecināties par savām iespējām palīdzēt komandai trešdienas mačā. Aizsargs izslēgšanas spēļu laikā vidēji laukumā pabijis 38,9 minūtes, kuru laikā izcēlies ar 19,5 punktiem spēlē.

Smagāks liktenis sagaidījis Lūniju, kurš mača pirmajā ceturtdaļā piedzīvoja sāpīgu kritienu, cenšoties apturēt Kavaja Lenarda caurgājienu. Centra spēlētājs lauzis ribas skrimsli, kas neļauj "Warriors" klubam cerēt uz viņa atgriešanos laukumā šīs sezonas laikā, ziņo "ESPN" žurnālists Adrians Vožnarkovskis.

Uz aizsardzību tendētais basketbolists šajās izslēgšanas spēlēs aizvadījis, iespējams, savu veiksmīgāko spēļu nogriezni profesionālajā basketbolā. Lūnijs vidēji 20,3 minūtēs spēlē atzīmējies ar 7,2 punktiem un 4,6 atlēkušajām bumbām.

Turklāt Goldensteitas "Warriors" vienība turpina iztikt bez "play-off" rezultatīvākā spēlētāja Kevina Duranta. Pēdējās ziņas svētdien liecināja, ka uzbrucējam vēl nav dota ārstu atļauja piedalīties pilnvērtīgā treniņā, atklāja "The Athletic" žurnālists Entonijs Sleiters. Tomēr tas esot pieļaujams, ka basketbolists varētu uzreiz piedalīties spēlē pēc viena treniņa aizvadīšanas. Nākamais "Warriors" treniņš norisināsies otrdien, dienu pirms sērijas trešās spēles.

Kevins Durants savas kreisās kājas ikru savainoja Rietumu konferences pusfināla sērijas piektajā spēlē pret Hjūstonas “Rockets” vienību. Basketbolists izslēgšanas spēlēs vidēji izcēlies ar 34,2 punktiem, 5,2 atlēkušajām bumbām un 4,9 rezultatīvām piespēlēm.