Pērnās sezonas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) fināliste Goldensteitas "Warriors" nonākusi uzvaras attālumā no Rietumu konferences pusfināla sasniegšanas.

Konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē "Warriors" sestdien viesos ar 119:113 (30:37, 24:30, 33:21, 32:25) pārspēja Portlendas "Trail Blazers", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-0.

Uzvarētājiem ar 34 punktiem rezultatīvākais bija "Warriors" spožākā zvaigzne Stefans Karijs. Tikmēr pretiniekiem ierastie līderi Sīdžejs Makolums un Demjens Lilards guva attiecīgi 32 un 31 punktu.

"Warriors" komandai nevarēja palīdzēt viens no līderiem Kevins Durants, kā arī galvenais treneris Stīvs Kerrs, kurš slimības dēļ palicis viesnīcā.

Kerrs pirms pērnās sezonas saskārās ar komplikācijām pēc muguras operācijas, kā dēļ nācās izlaist pusi sezonas. Viņa asistents Maiks Brauns plašāk nekomentēja to, vai Kerrs mačā nav piedalījies šī paša iemesla dēļ.

"Nezinu visus apstākļus. Viņš vienkārši nejutās labi," teica Brauns.

Tikmēr Austrumu konferences ceturtdaļfinālā Toronto "Raptors" viesos ar 87:76 (19:19, 22:22, 23:17, 23:18) pārspēja Milvoki "Bucks", sērijā panākot 2-2.

Uzvarētājiem 33 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Demara Derozana kontā, bet lietuvietis Jons Valančūns spēli sāka no rezervistu soliņa un guva 12 punktus.

Vēl Atlantas "Hawks" savu skatītāju priekšā ar 116:98 (38:20, 26:26, 26:21, 26:31) pārspēja Vašingtonas "Wizards", taču sērijā ar 2-1 vadībā ir ASV galvaspilsētas klubs.

"Hawks" rindās ar 29 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām atzīmējās Pols Milseps, bet Vašingtonas komandu no zaudējuma neglāba Džona Vola 29 punkti.

Tikmēr Losandželosas "Clippers" ziņo, ka kājas pirksta savainojuma dēļ sezona noslēgusies vienam no komandas līderiem Bleikam Grifinam. "Clippers" Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā atrodas vadībā ar 2-1 pret Jūtas "Jazz".

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns sestdien guva trīs punktus, bet viņa pārstāvētā Sanantonio "Spurs" Rietumu konferences ceturtdaļfināla spēlē viesos dramatiskā cīņā pagarinājumā ar 108:110 (26:23, 25:32, 20:19, 25:22, 12:14) zaudēja Memfisas "Grizzlies" komandai, kas tādējādi panāca izlīdzinājumu sērijā 2-2.

Pirmajos divos šī dueļa mačos savās mājās uzvarēja "Spurs", bet tagad Sanantonio komandai viesos sekojušas divas neveiksmes. Sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām piektā spēle otrdien notiks "Spurs" laukumā, bet sestais mačs ceturtdien tiks aizvadīts Memfisā.