Latvijas sieviešu basketbola izlases pretiniece Eiropas čempionāta astotdaļfinālā būs Zviedrijas izlase, noskaidrojās pēc B apakšgrupas pēdējās spēles.

Zviedrietes Rīgā B apakšgrupas mačā ar 65:71 (9:17, 16:18, 16:16, 24:20) atzina Francijas pārākumu.

Latvija ar Zviedriju "Arēnā Rīga" spēkosies pirmdien pulksten 18.30, šī mača uzvarētājai dodoties uz Belgradu, kur būs jātiekas ar D apakšgrupas pirmās vietas ieguvēju, kas noskaidrosies vēlāk vakarā.

Zviedrijas un Francijas duelī francūzietes visa mača gaitā turējās drošā vadībā, tomēr pēdējās minūtēs viņu pārsvars saruka līdz četriem punktiem. Mača nogalē Francijas izlase noturēja vadību un svinēja uzvaru.

Francijas izlasē rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Sandrīne Grudā, bet desmit punkti, septiņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles bija Olīvijai Epupai.

Tikmēr Zviedrijas valstsvienībā 18 punktus iemeta Ēlina Eldebrinka.

B apakšgrupā ar trim uzvarām trīs spēlēs pirmā bija Francija, bet tālāk ar vienu uzvaru sekoja Zviedrija, Melnkalne un Čehija.

Jau vēstīts, ka Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien Rīgā Eiropas čempionāta A apakšgrupu turnīra pēdējā spēlē ar rezultātu 56:59 (17:17, 8:18, 10:14, 21:10) piekāpās titula aizstāvētājai Spānijai.

Latvijas izlasē rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Elīna Dikeulaka, desmit punkti bija Aijai Brumermanei, kamēr astoņus punktu guva Zenta Meļņika. Pretiniecēm ar 16 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Astu Ndura.

Kā vēstīts, pirms tam šajā apakšgrupā Lielbritānija ar rezultātu 68:54 (19:14, 16:10, 9:21, 24:9) pārspēja Ukrainu, tādējādi paverot Latvijai ceļu uz izslēgšanas turnīru.

Lielbritānijas izlasē rezultatīvākā ar 22 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Temi Fagbenle, bet pretiniecēm 21 punktu guva Aļina Jagupova. Ukrainas basketbolistes šajā mačā realizēja vien trīs no 34 tālmetieniem.

Lielbritānijas izlase pirmdien astotdaļfinālā tiksies ar Melnkalni, šī dueļa uzvarētāji ceturtdaļfinālā tiekoties ar Ungāriju.

Tikmēr D apakšgrupā šobrīd Beļģija Zreņaninā tiekas ar Serbiju, noskaidrojot Latvijas un Zviedrijas dueļa uzvarētājas pretinieci ceturtdaļfinālā.

Pirms tam šajā apakšgrupā Krievija ar 76:62 (15:19, 18:8, 19:14, 24:21) pārspēja Baltkrieviju.

Krievijas izlasē ar 21 punktu un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Marija Vadejeva, bet baltkrievietēm 15 punktus guva Marija Papova.

Apakšgrupā vadībā ar divām uzvarām divās spēlēs ir Serbija, tālāk ar vienu panākumu divās cīņās ir Beļģija, bet pa uzvarai trīs mačos ir Krievijai un Baltkrievijai.

Savukārt C apakšgrupā uzvaru jau bija nodrošinājusi Ungārija, kas svētdien Nišā ar 58:59 (14:19, 12:8, 15:20, 17:12) piekāpās Turcijai. Tiesa, spēcīgajām turcietēm ar uzvaru bija par maz, lai sasniegtu izslēgšanas turnīru.

Vēl šajā apakšgrupā Itālija ar 75:57 (18:21, 18:11, 20:11, 19:14) pārspēja Slovēniju. Uzvarētājām 18 punktus guva Frančeska Doto.

Apakšgrupā ar divām uzvarām trīs spēlēs pirmā bija Ungārija, kurai ar tādu pašu bilanci sekoja Itālija. Tālāk ar vienu panākumu bija Slovēnija, bet ceturtā arī ar vienu uzvaru bija Turcija.

Eiropas 37. meistarsacīkstes sieviešu komandām notiks līdz 7. jūlijam. Rīgā notiks divi no četriem grupu turnīriem, kā arī divas no četrām astotdaļfināla spēlēm. Divi grupu turnīri risināsies Serbijas pilsētās Nišā un Zreņaninā, savukārt ceturtdaļfināli, pusfināli un medaļu cīņas risināsies Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Eiropas čempionāta pirmo sešu vietu ieguvējas nodrošinās ceļazīmi uz 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Latvija kontinenta meistarsacīkstes uzņems otro reizi vēsturē - pirmā reize bija 2009. gadā.