Anglija ar graujošu uzvaru pēc 25 gadu pārtraukuma iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā

Anglijas futbola izlase sestdien Romā pirmo reizi pēc 25 gadu pārtraukuma sasniedza Eiropas čempionāta pusfinālu.

"Euro 2020" turnīra ceturtdaļfinālā spēlē Anglijas valstsvienība ar rezultātu 4:0 (1:0) pārspēja Ukrainas izlasi, kas pirmo reizi spēlēja Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā. Šajā turnīrā Anglijas izlase joprojām nav ielaidusi nevienus vārtus.

Anglijas futbolisti spēli sāka lieliski, un pēc teicamas aizsardzību caururbjošas piespēles Rahīma Stērlinga izpildījumā precīzu sitienu kritienā izpildīja Harijs Keins. Mača 17. minūtē Romānam Jaremčukam bija iespēja rezultātu izlīdzināt, bet viņa sitienu pretuzbrukumā vārtu apakšējā stūrī atvairīja vārtsargs Džordans Pikfords. Mača turpinājumā abas komandas daudz spēkojās laukuma viduszonā, bet uzbrukumi draudīgāki bija angļiem.

Anglijas izlase uz otro puslaiku iznāca ļoti gatava, un pēc Lūka Šova lieliski izpildītā brīvsitiena Harijs Makgvairs 46. minūte ar galvu izdarīja precīzu sitienu, dubultojot pārsvaru, bet vēl četras minūtes vēlāk Rahīms Strērlings ar papēdi kreisajā malā izdarīja īsu piespēli Lūkam Šovam, kurš uzreiz centrēja bumbu soda laukumā, kur Harijs Keins lēcienā pirmais tika pie bumbas un ar galvu sita to vārtos.

63. minūtē Meisons Mounts izpildīja stūra sitienu, iespēlēja bumbu soda laukumā, un tur Džordans Hendersons apsteidza Viktoru Cigankovu, savā 62 spēlē valstsvienībā gūstot pirmos vārtus.

Anglijas izlase iepriekšējo reizi Eiropas čempionāta pusfinālā spēlēja 1996. gadā, kad turnīrs notika Anglijas pilsētās. Zīmīgi, ka pusfināli un fināls risināsies Vemblija stadionā Londonā. Angļi pusfinālu sasniedza arī 2018. gada Pasaules kausa izcīņā.

Pusfinālā Angliju sagaida duelis pret Dāniju, kas savā pusfinālā ar 2:1 pārspēja Čehiju. Otrā pusfinālā pārī tiksies Spānija un Itālija.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēles statistika:
Ukraina – Anglija 0:4. Spēle noslēgusies!Anglija brauks mājās, lai turnīru turpinātu ar pusfinālu, kur tiksies ar Dāniju.
86. min.Spēles iniciatīva pēdējās minūtēs piederēja Ukrainai, bet Anglija ar stabilu aizsardzību neļāva pretiniekiem izpausties.
79. min.Ukraina pacietīgi spēlēja ar bumbu un lūkoja gūt savus pirmos vārtus. Jarmoļenko sitiens tika bloķēts, bet no stūra sitiena momentu izveidot neizdevās.
73. min. Keins arī tika nomainīts, viņa vietu ieņemot Kalvertam-Lūinam.
70. min. Ukrainas izlase noķēra pretiniekus uz pretkustību, un Jaremčuks devās viens pret vārtsargu. Pikfords izgāja tālu no vārtiem un neveiksmīgi sita bumbu prom, tomēr ukraiņiem neizdevās izmantot brīdi, kad angļu vārti bija tukši.
64. min. Ukrainas izlasē laukumu pameta Sidorčuks, bet viņa vietā devās Jevhens Makarenko. Savukārt Anglijas izlase veica trīs maiņas – Filips, Stērlings un Šovs pameta laukumu, viņu vietā nāca Belingems, Rešfords un Tripjērs.
63. min. Ukraina – Anglija 0:4Meisons Mounts izpildīja stūra sitienu, iespēlēja bumbu soda laukumā, un tur Džordans Hendersons apsteidza Viktoru Cigankovu, gūstot savus pirmos vārtus Anglijas izlasē.
62. min.Keins dodas pēc "hat-trick". Viņš izdarīja spēcīgu sitienu pēc Stērlinga piespēles, bet Buščans trešos Keina vārtus nepieļāva.
57. min. Anglijas izlase veica spēlētāju maiņu, un Raisa vietā laukumā devās Hendersons. Maiņa, visticamāk, ir ar aprēķinu, lai Raiss nenopelnītu vēl vienu brīdinājumu, kas varētu ietekmēt viņa spēlēšanu nākamajā spēlē, ja tāda angļiem būs.
50. min Ukraina – Anglija 0:3Ātrā Anglijas izlases uzbrukumā Rahīms Strērlings ar apēdi kreisajā malā izdarīja īsu piespēli Lūkam Šovam, kurš uzreiz centrēja bumbu soda laukumā, kur Harijs Keins lēcienā pirmais tika pie bumbas un ar galvu sita to vārtos.
Sācies 2. puslaiks.
46. min. Ukraina – Anglija 0:2Kas par puslaika sākumu Anglijas izlasei. Harijs Keins nopelnīja brīvsitienu, kuru izpildīja Lūks Šovs. Soda laukumā acīgākais bija Harijs Makgvairs, kurš ar galvu panāca divu vārtu pārsvaru Anglijai.
Pirmā puslaika statistika:
Ukraina – Anglija 0:1. Noslēdzies 1. puslaiks.
43. min.Ukrainas futbolisti turpināja radīt saasinājumus pie Anglijas vārtiem, un Šaparenko izdarīja tālsitienu, taču bumbai aizgriezās prom no vārtiem.
41. min.Jaremčuks soda laukumā nocīnījās līdz epizodes beigām, piespēlējot Jarmoļenko, tomēr aizsargi bumbu izsita ārpus laukuma. Stūra sitienu ukraiņi vārtu guvumā nepārvērta.
39. min. Šovs no Keina saņēma piespēli un devās soda laukumā, no kurienes atspēlēja Sančo, kurš izdarīja sitienu. Buščans atvairīja, bet tad tiesneši fiksēja aizmuguri. Televīzijas atkārtojumā gan izskatījās, ka aizmugures nebija.
37. min.Anglijas izlase neļāva Jarmoļenko un Zinčenko izdarīt sitienu pa vārtiem, cieši spēlējot aizsardzībā.
35. min.Krivcovs guva savainojumu un vairs nevarēja turpināt spēli. Cigankovs ieņēma viņa vietu.
33. min. Anglijas futbolisti izveidoja ļoti draudīgu uzbrukumu, kurā pēc Stērlinga reida Raiss izdarīja tālsitienu. Buščans atvairīja un glāba savu komandu.
29. min. Pret Stērlingu pārkāpa noteikumus, un Anglija ieguva brīvsitienu. Šovs centrēja bumbu soda laukumā, Keins izdarīja sitienu ar galvu pāri vārtiem.
27. min Laukumā abas komandas cīnās laukuma viduszonā. Nevienai no komandām aizvadītajās desmit minūtēs vārtu gūšanas iespējas nav bijušas.
17. min. Jaremčuks pēc pārtvertas bumbas devās soda laukumā un izdarīja sitienu tuvējā apakšējā vārtus stūrī. Pikfords Anglijas izlases vārtos nospēlēja droši un atvairīja bumbu.
12. min. Jarmoļenko pēc Jaremčuka piespēles devās soda laukumā, taču apspēlēt aizsargu viņam neizdevās.
10. min. Ukrainas futbolisti pēc ielaistajiem vārtiem pārņēma bumbas kontroli, bet Anglija aktīvi spēlēja aizsardzībā un neko neļāva izveidot.
4. min. Ukraina – Anglija 0:1Vispirms Meisons Mounts soda laukumā krita, kad viņam pretinieks it kā iesita pa kājām. Anglijas uzbrukums turpinājās, un Rahīms Stērlings fantastiski piespēlēja cauri aizsardzībai Harijam Keinam, kurš teicamo momentu izmantoja.
Iepriekšējās trīs reizes, kad Anglija spēlēja Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, bija nepieciešams pagarinājums vai pēcspēles sitieni. https://twitter.com/OptaJoe/status/1411386994849103874
Ukrainas izlase šajā Eiropas čempionātā paveikusi sev vēsturiskus sasniegumu, iekļūstot ceturtdaļfinālā. Pret Angliju ukraiņiem nav klājies viegli, septiņās spēlēs gūstot vienu uzvaru, četras reizes zaudējot un divreiz nospēlējot neizšķirti. Anglijas izlase centīsies izvairīties no kārtējā sarūgtinājuma, kas to piemeklē lielajos turnīros. Eiropas čempionātos pusfinālā angļi nav bijuši 1996. gada. Ukrainai šis ir trešais finālturnīrs pēc kārtas, kaut gan padomju laikā pēdējās divās desmitgadēs tieši Ukrainas futbolisti veidoja PSRS izlases kodolu. Līdz šim no grupas izkļūt nebija izdevies. Anglija desmit reizes piedalījusies finālturnīros, 1968.gadā tiekot līdz bronzai, bet 1996.gadā iekļūstot pusfinālā.