Anglija triumfē apakšgrupā; Horvātija 'aplauž spārnus' Skotijai

Anglijas futbola izlase otrdien "Euro 2020" turnīra D apakšgrupas pēdējās kārtas spēlē Vemblija stadionā ar rezultātu 1:0 (1:0) pārspēja Čehiju un izcīnīja pirmo vietu, savukārt Horvātija pēc uzvaras Glāzgovā ar 3:1 (1:1) pār Skotiju pakāpās uz otro vietu un arī iekļuva astotdaļfinālā.

D grupas kopvērtējumā Anglija trīs spēlēs izcīnīja septiņus punktus, bet Horvātija un Čehija ar četriem punktiem ieņēma nākamās divas vietas. Ja horvāti tikai šovakar nodrošināja sev vietu izslēgšanas spēlēs, tad čehi to jau bija garantējuši pirms pēdējās spēļu kārtas. Skotija "Euro 2020" noslēdza ar vienu punktu un vieniem gūtiem vārtiem.

Anglijas un Čehijas izlases spēlē izšķīrās D apakšgrupas uzvarētājs, un abas komandas pirms tās jau bija sev nodrošinājušas vietu nākamajā kārtā.

Aktīvākie spēles mirkļi bija cīņas pašā sākumā. Jau spēles otrajā minūtē Rahīms Sterlings saņēma tālu piespēli un izveicīgi pārmeta bumbu pāri no vārtiem iznākušajam čehu vārtsargam Tomašam Vaclikam, bet bumba trāpīja pa vārtu stabu.

Desmit minūtes vēlāk Sterlīngs savu iespēju izmantoja. Laukuma kreisajā malā tehniski teicami nospēlēja Džeks Grīlīšs, kurš izpildīja filigrānu centrējumu uz tālo stabu – 170 centimetrus garais angļu uzbrucējs palika nepiesegts varēja ar galvu raidīt bumbu vārtos.

Pirmā puslaika turpinājumā Anglijai bija pāris labas iespējas, bet nevainojami spēlēja Vacliks. Tikmēr čehi brīžiem "uzplaiksnīja", bet kopumā spēlē bija ļoti "klusi" un sevišķi neapdraudēja pretinieku vārtus.

Pilnīgs pretstats bija otrais puslaiks, kurā komandas neko bīstamu tā arī neizveidoja. To spilgti apliecina statistika – čehi izdarīja divus sitienus, kas bija garām vārtiem, turklāt tos veica pēdējās piecās minūtēs, bet angļi 45 minūšu laikā ne reizi neuzsita pat vārtu virzienā.

25

Horvātijas un Skotijas valstsvienībām šajā mačā derēja tikai uzvara, lai turpinātu cīņu "Euro 2020", bet neizšķirts abas izslēgtu no turnīra.

Spēles 17. minūtē Horvātija pozicionāli saspēlējās ārpus soda laukuma, bet tad tika izdarīts centrējums no labās malas. Ivans Perišics ar galvu bumbu nometa pa sitienam Nikolam Vlašicam, kurš izvirzīja vadībā horvātus, taču Skotija pirmā puslaika izskaņā guva savus pirmos vārtus "Euro 2020" turnīrā. Skotijas izlases uzbrukumā bumba nonāca pie Endrū Robertsona, kurš iespēlēja to tālāk Če Adamsam, bet viņam neizdevās bumbu nokontrolēt. Aizsargs sita bumbu ārā no soda laukuma, tomēr Kelums Makgregors savāca to un izdarīja precīzu sitienu vārtu apakšējā stūrī.

Līdzīgā cīņā iesākās otrais puslaiks, taču uzbrukumi ar katru brīdi bīstamāki kļuva Horvātijai. Tad 62. minūtē Horvātijas izlases pozicionālā uzbrukumā bumba tika iespēlēta soda laukumā Nikolam Vlasičam, kurš izspēlēja ārā Mateo Kovačičam, un viņš piespēlēja gar soda laukumu Lukam Modričam. Horvātijas izlases līderis ar labās pēdas ārmalu izdarīja perfektu sitienu tālajā vārtu stūrī.

15 minūtes vēlāk pēc Modriča izpildītā stūra sitiena Ivans Perišics dubultoja Horvātijas izlases pārsvaru, izdarot precīzu sitienu ar galvu. Horvātijas izlases trešais vārtu guvums izšķīra spēles gaitu, un Skotijas mēģinājumi kaut ko mainīt nedeva rezultātu.

Tagad astotdaļfinālā Anglija 29. jūnijā Vemblijā uzņems "nāves grupas" (F grupas) otro spēcīgāko komandu. Savukārt čehi, paliekot grupā trešie, savus pretiniekus un vietu, kur spēlēs, uzzinās tikai pēc 23. jūnija pēdējām priekšsacīkšu spēlēm. Savukārt Horvātija astotdaļfinālu aizvadīs Kopenhāgenā, kur spēkosies ar E grupas otrās vietas ieguvēju.

26

Portāls "Delfi" piedāvā mača teksta tiešraidi.

Euro 2020 spēles: Horvātija – Skotija, Čehija – Anglija
Čehija - Anglija 0:1. Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: - - Rahīms Sterlings (12. min.)Brīdinājumi: Jans Boržils (61. min.) - -Noraidījumi: - - -
Horvātija – Skotija 3:1 (1:1). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Nikola Vlašičs (17. min., 1:0), Luka Modričs (62. min., 2:1), Ivans Perišics (77. min., 3:1) – Kelums Makgregors (42. min., 1:1)Brīdinājumi: Dejans Lovrens (26. min.) – -Noraidījumi: - – -
Čehijas un Anglijas izlašu spēles statistika:
Horvātijas un Skotijas spēles statistika:
Horvātija – Skotija 3:1 (1:1). Spēle noslēgusies
Čehija - Anglija 0:1. Spēle noslēgusies
Anglijas un Čehijas spēlē kompensācija - trīs minūtes
87. min. Hendersons gūst vārtus Anglijai, bet vārtu guvums  netiek fiksēts. Bija aizmugure.
84. min.Dubultā maiņa Skotijai – O’Donels un Adams pameta laukumu, bet viņu vietā iznāca Patersons un Nisbets
83. min. Čehu futbolists Pekharts sit garām vārtiem. Tas bija pirmais visar sitiens abu komandu izpildījumā otrajā puslaikā. Diezgan raksturīgi laukumā notiekošajam, jo komandas spēlē bez momentiem un piesardzīgi.
D grupas kopvērtējumā šobrīd Horvātija pakāpusies uz otro vietu
81. min.Pēc gūtajiem vārtiem Perišics tika nomainīts, viņa vietu ieņemot Rebičam.
80. min.Livakovičs atvairīja Adamsa sitienu no tuvas distances, bet šajā epizodē lielāko darbu paveica Freizers, kurš iesāka uzbrukumu.
79. min. Anglijai maiņa - Džonu Stounsu nomaina Tairons Mingss. Izskatās, ka Stounsam ir savainojums, jo viņš noklibo no laukuma un viņam uzreiz sniedz medicīnisko palīdzību.
76. min. Vlašiča vietā laukumā Horvātijas izlasē devās Ivanušecs.
77. min. Horvātija – Skotija 3:1.Luka Modričs izpildīja stūra sitienu, iecentrēja bumbu uz tuvo vārtu stabu, tur Ivans Perišics bija pirmais pie bumbas, un viņš ar galvu raidīja bumbu gar tālo vārtu stabu.
75. min. Otrā laukuma pusē Kovačičs sita cauri Skotijas aizsarga kājām, bet bumba ripoja pa zemi un to vārtsargam bija viegli tvert.
75. min. Čehijai maiņa. Tomašs Pekharts nomaina šodien "kluso" Patriku Šiku.
74. min. Freizers izdarīja sitienu no distances, bet bumba lidoja augstu pāri vārtiem.
70. min.Freizers devās laukumā Skotijas izlasē, nomainot Ārmstrongu. Savukārt Kramaričs nomainīja Petkoviču Horvātijas sastāvā.
68. min.Makgregora sitiens no distances bija diezgan neveiksmīgs. Brīdi vēlāk Adams nopelnīja stūra sitienu savai komandai, bet tajā sitiens ar galvu nevienam no skotiem neizdevās.
68. min. Anglijai dubultā maiņa - spēlē iesaistās Džūds Belinghems un Markuss Rešfords, kuri nomaina Džeku Grēlisu un vārtu guvēju Rahīmu Sterlingu.
Šī brīža situācija D grupā
64. min. Čehijai dubultā maiņa - pussargu Vladimiru Daridu nomaina cits pusargs Alekss Krals, bet citu pussargu Lukašu Masopustu nomaina uzbrucējs Adams Hložeks.
61.min. Pirmais brīdinājums spēlē.Čehu futbolists Jans Boržils saņem "plāksteri"
62. min. Horvātija – Skotija 2:1. Horvātijas izlases pozicionālā uzbrukumā bumba tika iespēlēta soda laukumā Nikolam Vlasičam, kurš izspēlēja ārā Mateo Kovačičam, un viņš piespēlēja gar soda laukumu Lukam Modričam. Horvātijas izlases līderis ar labās pēdas ārmalu izdarīja perfektu sitienu tālajā vārtu stūrī.
60. min. Čehiem labs centrējums, Pikfords labi iziet no vārtiem un izsit bumbu tālāk no vārtiem.
59. min.Makgins steidzās uz vārtu priekšu uzņemt tālu piespēli. Sitiens pa vārtiem neizdevās, bet sadursmē ar vārtsargu viņš saņēma triecienu pa seju. Uz brīdi skots izskatījās apjucis.
Vemblijā otrais puslaiks iesācies ļoti mierīgi. Komandas pagaidām lieki neriskē.
56. min. Perišics izgāja pret vārtsargu un izdarīja sitienu, kuru Māršals atvairīja, taču epizodes sākumā tomēr tika fiksēta aizmugure.
50. min. Gvardiols saņēma teicamu piespēli no Vlasiča un steidza izdarīt sitienu pa vārtiem, bet Māršals viņam skrēja pretī un darīja visu, lai savus vārtus nosargātu. Horvāts sadursmē guva sasitumu, bet spēli turpināt varēja.
Horvātija – Skotija 1:1. Sācies 2. puslaiks
Čehija - Anglija 0:1. Sākas 2. puslaiks
Abām izlasēm Vemblijā maiņa, atsākoties spēlei.Čehijas izlasē pussargs Petrs Ševčiks nomaina citu pussargu Jakubu Jankto Savukārt Anglijas izlasē Džordans Hendersons nomaina Deklanu Raisu vidējā līnijā.
Čehijas un Anglijas spēles pirmā puslaika statistika:
Horvātijas un Skotijas spēles statistika ("SofaScore"):
Horvātija – Skotija 1:1. Noslēdzies 1. puslaiks
45. min. Livakovičs pašā pēdējā brīdī ar dūri aizsita bumbu prom un neļāva Adamsam izdarīt sitienu pa vārtiem.
Čehija - Anglija 0:1. Noslēdzies 1. puslaiks
Šobrīd kopvērtējums D grupā, kad Skotija izlīdzinājusi rezultātu
43. min. Pēc Keina sitiena Vacliks atvaira bumbu, bet pie vārtiem esošais Sterlings nedrikst iesaistīties spēlē. Viņš sitiena brīdī bija aizmugurē.
42. min. Horvātija – Skotija 1:1.Skotijas izlases uzbrukumā bumba nonāca pie Endrū Robertsona, kurš iespēlēja to tālāk Če Adamsam, bet viņam neizdevās bumbu nokontrolēt. Aizsargs sita ārā no soda laukuma, tomēr Kelums Makgregors savāca bumbu, un viņš izdarīja precīzu sitienu vārtu apakšējā stūrī. Skotijai pirmais vārtu guvums "Euro 2020" turnīrā.
38. min. Skotija apturēja Horvātijas izlases ātro uzbrukumu, bet turpinājumā tālsitienu izradīja Juranovičs, kurš pārsita pāri vārtiem.
35. min. Pēc centrējuma Šovs sarežģītā un riskantā situācijā ar galvu nedaudz izsit bumbu tālāk (viņam čehs gandrīz ar kāju trāpīja pa galvu), bet pa sitienam Součekam - viņa "šāviens" garām vārtiem
34. min.Makkenna uzreiz pēc došanās laukumā nopelnīja brīdinājumu, kad viņš "norāva" horvātu uzbrukumu.
33. min. Skotijas izlasē nepieciešama spēlētāju maiņa. Henlijs pēc sadursmes uzreiz saprata, ka vairs nevarēs turpināt maču. Viņu nomainīja Makkenna.
28. min. Iespēja Čehijai!Holešs izvēlējās sist no apmēram 25 metriem. Pikfords lēcienā atvaira bumbu aiz gala līnijas. Stūra sitienā otrajā stāvā dominē angļi, izsitot bumbu no soda laukuma.Mirkli vēlāk čehiem atkal iespēja, bet soda laukumā pēc sitiena bumba iestrēgst angļu aizsardzības vaļņos.
27. min.Pēc brīvsitiena izspēles Maktominejs izdarīja sitienu ar galvu, kas nebija pārāk bīstams, taču šajā epizodē Vlašičs cieta sadursmē.
26. min. Brīdinājums Horvātijas izlasē. Lovrens iespēra pa kājām Adamsam.
26. min. Anglijai vēl viena iespēja!Keins kreisajā malā nomāna aizsargu, uzliek bumbu uz labās kājas un sit tālajā stūrī. Vacliks spēj ar roku atsist bumbu
24. min. Ilgs un draudīgs uzbrukums Skotijas izlasei. Pirmajā uzbrukuma vilnī bija draudīga saspēlēšanās soda laukumā, bet piespēle Adamsam bija neprecīza. Uzreiz pēc tam Robertsons atguva bumbu, un tika izspēlēts līdz Makgina sitienam, bet viņš netrāpīja pa bumbu pietiekami veiksmīgi, un Livakovičs tvēra to.
22. min. Modričs izdarīja tālsitienu pa vārtiem, un Skotijas izlases vārtsargs Māršals šķietami pārvirzīja bumbu pāri vārtiem. Atkal tiesneši nefiksēja stūra sitienu.
Pašreizējā situācija D grupā, ja spēles noslēgtos tagad.
20. min. Čehi pēc zaudētiem vārtiem aktivizējas, tika pie soda sitiena, ko izspēlēja. Tomēr pie reālas vārtu apdraudēšanas "mājinieki" čehi pagaidām netiek. Jā, mājinieki, jo Čehija formāli šajā spēlē ir laukuma saimniece.
15. min. O'Donels raidīja bumbu virsū vārtsargam, kad, visticamāk, bija domājis izdarīt piespēli gar vārtiem. Brīdi vēlāk Skotijas vārtsargs Māršals teicami nolasīja situāciju un neļāva horvātu uzbrucējam Petkovičam uzņemt bumbu.
17. min. Horvātija – Skotija 1:0Horvātija pozicionāli saspēlējās ārpus soda laukuma, bet tad tika izdarīts centrējums no labās malas. Ivans Perišics ar galvu bumbu nometa pa sitienam Nikolam Vlašicam, kurš izvirzīja vadībā horvātus.
12. min. Čehija - Anglija 0:1Anglija lēnām pārņēma iniciatīvu un otrias moments spēlē noslēdzas ar vārtu guvumu. Kreisajā malā Grīlišs apspēlēja divus čehus, perfekti centrēja un Sterlings pie tālā staba palika nepiesegts, bez problēmām ar galvu raidot bumbu vārtos. 170 centimetrus garajam uzbrucējam gūt vārtus ar galvu nav ikdiena.
10. min.Adams izdarīja vēl vienu tālsitienu pa vārtiem, bumba skāra aizsargu un lidoja garām vārtiem. Tiesneši gan to nepamanīja un nenozīmēja stūra sitienu.
6. min. Skotijas izlase bija ļoti tuvu vārtu guvumam, kad Makgins iespēlēja bumbu soda laukumā, kur augstā lēcienā ar kāju Adams lūkoja raidīt to vārtos. Viņam pietrūka daži centimetri, lai izdarītu sitienu.
3. min.Skotija aktīvi iesāka spēli un jau pirmajā minūtē divas reizes izspēlēja stūra sitienu. No tā sitienu pa vārtiem izspēlēt neizdevās.
2. min. Čehi iekrīt aizsardzībā, Sterlings paspēj pārmest bumbu pāri no vārtiem iznākušajam Vaclikam. Bumba lēnām lido vārtu virzienā un trāpa pa vārtu stabu. Vemblijs noelšas.
Horvātija - Skotija 0:0. Spēle sākusies
Čehija - Anglija. Spēle sākusies
Skotija arī spēlē mājās - Hampden Park
Anglija spēlē mājās Vemblijā.
Situācija D apakšgrupā pirms noslēdzošās spēļu kārtas
D apakšgrupā abām trešās kārtas spēlēm šovakar liela nozīme. Čehija un Anglija Vemblija stadionā cīnīsies par pirmo vietu, bet Horvātija un Skotija "Hampden Park" stadionā Glāzgovā lūkos saglabāt cerības par iekļūšanu astotdaļfinālā.