Anglijas izlase Vemblija stadionā revanšējas Horvātijai par PK pusfinālu

Anglijas futbola izlase svētdien veiksmīgi uzsāka 2021. gada Eiropas čempionātu, Vemblija stadionā Londonā ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspējot Horvātijas valstsvienību, kas 2018. gadā angļus uzvarēja savstarpējā spēlē Pasaules kausa izcīņas pusfinālā.

Vienīgos vārtus Anglijas izlases labā guva Rahīms Stērlings, kurš izcēlās spēles 57. minūtē.

Pirmos draudus Horvātijas izlases vārtiem angļi sagādāja pirmo desmit minūšu laikā. Vārtu stabu norībināja Fils Foudens, bet Stērlings nonāca tuvu Dominika Livakoviča sargātajiem vārtiem, taču sitienu neizpildīja.

Tomēr Horvātijas izlasei sanāca spēli aizvirzīt tālāk prom no saviem vārtiem, kā arī neļaut laukuma saimniekiem tik daudz kontrolēt bumbu. Pirmā puslaika gaitā abas vienības izpildīja tikai pa vienam sitieniem vārtu rāmī.

Otrā puslaika ievadā pie labākās iespējas spēlē tika horvāti, Lukam Modričam ar tālu un zemu sitienu pārbaudot Džordana Pikforda modrību. Taču jau divas minūtes vēlāk vārtus guva Rahīms Stērlings, Anglijas izlasei no laukuma vidus līdz soda laukumam tiekot ar divām piespēlēm. Efektīvu noslēdzošo piespēli izpildīja Kalvins Filipss.

Savukārt spēles 61. minūtē piespēli šķērsām vārtiem izpildīja Meisons Maunts. Vārtus kritienā centās gūt Harijs Keins, kurš sita neprecīzi, kā arī ietriecās Horvātijas izlases cietokšņa stabā. Horvāti spēles noslēgumā pārsvarā kontrolēja bumbu, cenšoties rezultātu izlīdzināt, taču pie bīstama sitiena tā arī netika.

D apakšgrupā spēlē arī Skotijas un Čehijas izlases, kuras laukumā tiksies pirmdien. Piektdien Anglijas izlase spēkosies ar Skotijas valstsvienību, bet Horvātijas futbolisti mēros spēkus ar Čehijas vienību.

Anglija – Horvātija 1:0. Spēle noslēgusies
Kompensācijas laiksHorvātiem pēdējā iespēja rodas pēc auta, bet Pašaličs bumbu sit krietni virs vārtiem.
Kompensācijas laiksHorvātijas izlase izmisīgi cenšas izpildīt tālas piespēles, bet nespēj bumbu nogādāt pie adresāta.
90. min.Horvātijas izlase kontrolē bumbu, bet ir tālu prom no Anglijas vienības cietokšņa. Kompensācijas laiks būs četras minūtes.
89. min.Sāpīga sadursme Vidam un Belingemam. Horvātijas izlasei gaužām nevajadzīgs pārtraukums.
86. min.Daudzsološa standartsituācija Horvātijas izlasei, bet Čaleta-Cars cīņā par pozīciju pārkāpj noteikumus. Laiks paliek aizvien mazāk, bet horvāti pie kaut viena bīstama sitiena tā arī netiek.
83. min.Belingems uzreiz uzvar divcīņā pret Modriču. Mājinieki ar tālu piespēli ātrajā uzbrukumā izvirza Rešfordu, bet pie bumbas pirmais tiek Livakovičs.
82. min.17 gadus vecais Džūds Belingems nomaina Hariju Keinu. Viņš kļuvis par jaunāko spēlētāju Eiropas čempionātu vēsturē. Uzbrucēja vietā nācis balsta pussargs. Tātad angļi veic konkrētu gājienu, lai noturētu rezultātu.
78. min.Pamatlaiks tuvojas tā beigām, bet Horvātijas izlase pie labām vārtu gūšanas iespējām netiek. Spēle pēdējo minūšu laikā pārsvarā ritējusi laukuma vidusdaļā.
74. min.Keins un Stērlings uz brīdi nominstinās, bumbai nokrītot viņiem pa sitienam pēc standartsituācijas. Keins ļauj sitienu izpildīt Stērlingam, kura raidījums ir neprecīzs.
73. min.Pasīvi izgājienā no vārtiem nospēlē Pikfords. Haoss pie Anglijas izlases vārtiem. Bumba pēdējo minūšu laikā pārsvarā bijusi Horvātijas valstsvienības rīcībā.
70. min.Horvātijas izlase izpilda radošu stūra sitienu. Modričs nogādā bumbu ārpus soda laukuma, kur sitienu bez bumbas apstrādes uzreiz izpilda Brozovičs. Raidījums gan viņam nepadodas.Laukumā tūlīt pat dodas Vlašičs un Brekalo, bet Anglijas izlases sastāvu pastiprina Rešfords.
66. min.Brozovičs vien ar dzeltenās kartītes cienīgu pārkāpumu aptur Anglijas izlases pretuzbrukumu, nogāžot Mauntu. Maunts bumbu pēc soda sitiena raida virs vārtiem.
65. min.Anglijas izlases spēlētāji bloķē gan piespēli soda laukumā, gan tālsitienu. Bumba gan atlec pie Rebiča, kurš aptuveni no 11 metriem raida to garām vārtiem.
64. min.Foudenam dzeltenā kartīte. Pussargs uzmina uz kājas Gvardiolam. Šī un iepriekšējā pauze palīdz ievilkt elpu Horvātijas izlasei, kura pārcieta divus bīstamus uzbrukumus pēc kārtas.
61. min.Anglijas izlase gandrīz panāk 2:0! Keins pēc Maunta piespēles šķērsām vārtiem nespēj bumbu nogādāt Horvātijas izlases cietoksnī. Uzbrucējs pēc epizodes turklāt ietriecas vārtu stabā. Viņam nepieciešama medpersonāla palīdzība.
57. min. Anglija – Horvātija 1:0. Vārti!Anglijas izlase ar divām piespēlēm tiek no laukuma centra līdz soda laukumam. Pēdējo piespēli pēc pāris asām kustībām veica Kalvins Filipss, kurš izgājienam pret Livakoviču izvirzīja Rahīmu Stērlingu.
55. min.Horvātijas izlase pacietīgi saspēlējas līdz pie bumbas tiek Modričs. Pussargs izpilda bīstamu, zemu sitienu, bumbu atsit un tad arī noķer Pikfords.
50. min.Pikfordam steigšus jāpamet vārti! Nevērīgu piespēli atpakaļ izpildīja Tripjērs, kurš tā varēja uzdāvināt vārtus Horvātijas izlasei.
49. min.Kovačičs par asu izklupienu pret Mauntu nopelna dzelteno kartīti. Abi ikdienā pārstāv Londonas "Chelsea" komandu.
Sācies otrais puslaiks!
Pirmā puslaika statistika ("Sofascore"):
Anglija – Horvātija 0:0. Pirmais puslaiks noslēdzies.
43. min.Bumba pēc Tripjēra sitiena atduras pret Horvātijas izlases "mūrīti".
42. min.Ar tālu piespēli pretuzbrukumā tiek izvirzīts Stērlings! Viņu aptur Čaleta-Cars, kurš gan tiek sodīts ar dzelteno kartīti par spēli ar roku. Angļi varēs izpildīt soda sitienu no pozīcijas tieši ārpus soda laukuma.
37. min.Bumba lielāko daļu laika atrodas laukuma vidusdaļā. Pēkšņu izrāvienu ar bumbu veic Stērlings, bet sitiens neseko. Anglijas izlase tādu nav izpildījusi jau desmit minūtes.
32. min.Horvātijas izlasei labi padevušās pēdējās minūtes. Nosargājuši vārtus neskartus, tagad jau horvāti uzbrūk biežāk.
27. min.Šime Vrsaljko izveido labu iespēju horvātiem! Aizsargs apspēlē pāris pretiniekus un raida bumbu soda laukumā, bet tur neveiksmīgu sitienu izpilda Ivans Perišičs.
24. min.Horvātiem sanācis spēli aizvirzīt prom no saviem vārtiem.
20. min.Stērlings bumbu saņem jau pie vārtsarga laukuma, tomēr nespēj rast tālāku risinājumu. Viņa piespēle gar vārtiem neatrod adresātu.
17. min.Standartsituācijā tiek meklēts Harijs Keins, kurš sit ar galvu, bet tomēr bijis aizmugurē. Pirmoreiz šajā spēlē viens no izlases līderiem nonācis tik konkrētā notikumu epicentrā.
15. min.Pēc ļoti aizraujoša spēles nogriežņa tās temps atkal mazliet nokritis. Anglijas izlasei joprojām milzu pārsvars bumbas kontrolē.
11. min.Foudenam neizdodas precīzi piespēlēt, kārtējam vētrainajam britu uzbrukumam apslāpstot.
8. min.Ļoti laba iespēja Stērlingam, kuru ar piespēli izvirza iespējai no tuvas distances, bet Anglijas izlase tiek vien pie stūra sitiena. Pāris minūtes iepriekš Foudens norībināja vārtu stabu. Anglijas izlase ļoti veiksmīgi organizē uzbrukumus.
5. min.Pirmie līdz soda laukumam gan tiek horvāti. Mača galvenais arbitrs Daniele Orsato nejauši aptur Gvardiolas piespēli Modričam, apturot uzbrukumu.
3. min."Pirmā numura" lomā iejutusies Anglijas izlase, kura pārliecinoši kontrolē bumbu.
Skan abu valstu himnas.
Vemblija stadionu šodien ļauts apmeklēt 22 500 līdzjutējiem.
Londonā šodien baudāma diezgan silta diena. Temperatūra šobrīd ir +26 grādi pēc Celsija.
Anglijas un Horvātijas izlases vieno vairākas nesenas cīņa. 2018. gada Pasaules kausa pusfinālā Horvātija izrāva uzvaru papildlaikā. Togad abas vienības tikās arī Nācijas līgā, spēlei vienreiz noslēdzoties neizšķirti, bet Anglijai mājās uzvarot.
Ar spēli Vemblija stadionā tiek uzsākts cīņas "Euro 2020" D apakšgrupā. Turklāt jau pirmajā mačā savā starpā jātiekas divām izlasēm, kuras noteikti cer iekļūt izslēgšanas spēlēs.