Austrijas izlase cīņā par astotdaļfinālu uzvar un apslāpē Ukrainas uzbrukumus

Eiropas futbola čempionāta ("Euro 2020") C apakšgrupas noslēdzošajā kārtā Austrijas izlase pieveica tiešos konkurentus Ukrainas valstsvienību, nodrošinot sev vietu astotdaļfinālā, bet Nīderlandes futbolisti pārspēja Ziemeļmaķedoniju, gūstot trešo uzvaru trīs spēlēs.

Ukrainas izlase Bukarestē ar rezultātu 0:1 (0:1) piekāpās Austrijas valstsvienībai, bet Nīderlandes futbola izlase ar rezultātu 3:0 (1:0) Amsterdamā pieveica Ziemeļmaķedonijas izlasi.

Pirmo vietu apakšgrupā iepriekš jau bija nodrošinājusi Nīderlandes izlase, kas trīs spēlēs sakrājusi deviņus punktus. Austrijas izlase ar sešiem punktiem ieņēmusi otro vietu apakšgrupā, bet Ukrainas futbolisti tikuši pie trim punktiem. Viņiem jāsagaida spēles citās apakšgrupās, lai uzzinātu, vai ar trim punktiem un vārtu starpību 4-5 varēs ieņemt vietu labākajā četriniekā starp trešo pozīciju īpašniecēm.

Savukārt maķedonieši turnīru noslēguši bez punktiem. Zīmīgi, ka no valstsvienības atvadījās izlases kapteinis un Ziemeļmaķedonijas futbola leģenda Gorans Pandevs, kurš tika nomainīts spēles 68. minūtē.

Spēlē starp Ukrainas un Austrijas izlasēm abām vienībām pietiekami pateicīgs būtu neizšķirts rezultāts. Taču tas otro vietu dotu Ukrainas valstsvienībai. Austrieši nebija mierā ar šādu scenāriju, no spēles pirmās minūtes pārliecinoši uzbrūkot, kā arī neļaujot izpausties līdz šim pārliecinošajam Ukrainas valstsvienības uzbrukumam.

Pirmajā puslaikā austrieši izpildīja 13 sitienus, kamēr plaša līdzjutēju pulka atbalstītajai Ukrainas valstsvienībai padevās tikai viens raidījums. Austrijas izlase vārtus guva pēc viena no astoņiem stūra sitieniem, kad Dāvida Alabas centrējumu vārtos novirzīja Kristofs Baumgartners. Savukārt pāris izcilas iespējas izniekoja uz iepriekšējo spēli diskvalificētais Marko Arnautovičs.

Arīdzan otrajā puslaikā ukraiņiem neizdevās lauzt spēles gaitu. Danielam Bahmanam reiz pat nācās atsist bumbu, kuru savos vārtos būtu varējis raidīt Štefans Lainers. Tuvojoties spēles izskaņai, Ukrainas izlase radīja vismaz mazu spiedienu, taču vairāk par Romāna Jaremčuka sitienu gar vārtiem neiespēja.

Jau pirms spēles Amsterdamā Ziemeļmaķedonijai savā debijas finālturnīrā vairs nebija iespēju izkļūt no grupas.

Mača devītajā minūtē Ziemeļmaķedonija pie Nīderlandes vārtiem sacēla pamatīgu trauksmi, kad Ivans Tričkovskis saņēma labu piespēli no Gorana Pandeva un izgāja viens pats pret vārtsargu Mārtenu Stekelenburgu. Viņš bumbu raidīja vārtos, tomēr pāris sekundes vēlāk tiesneši atcēla vārtu guvumu aizmugures dēļ.

Tad 22. minūtē Aleksandrs Trajkovskis trāpīja pa Nīderlandes vārtu stabu, savukārt sešas minūtes vēlāk nīderlandieši ieguva vadību. Vispirms Nīderlandes izlases aizsargs Deilijs Blinds ļoti asi nospēlēja pret Goranu Pandevu, kuram tika atņemta bumba. Nīderlande aizsteidzās uzbrukumā, kura noslēgumā Donjels Malens piespēlēja Memfisam Depajam, un viņš noslēdza epizodi ar gūtiem vārtiem.

Divas minūtes vēlāk Ziemeļmaķedonijas vārtsargs Stole Dimitrievskis skaisti atvairīja Denzela Damfrīza mēģinājumu gūt vārtus. Pirmais puslaiks noslēdzās ar nelielu Nīderlandes pārsvaru, taču draudīgi uzbrukumi izdevās abām komandām.

Otrā puslaika iesākumā vispirms Tričkovskis, stāvot uz vārtu līnijas, ar galvu atvairīja Matija de Ligta izdarīto sitienu pēc stūra izspēles, bet minūti vēlāk Memfiss Depajs no kreisās malas piespēlēja gar vārtiem Džeordīno Vijnaldumam, un viņš teicamo iespēju realizēja, panākot divu vārtu pārsvaru Nīderlandei.

58. minūtē Frenkijs de Jongs ārpus soda laukuma piespēlēja Malenam, kurš ar vienu pieskārienu iespēlēja bumbu garām aizsargiem Depajam, un viņam vārtsargu pārspēt neizdevās. Vijnaldums bija pirmais pie atvairītās bumbas un raidīja to vārtos. 14. minūtes vēlāk Ziemeļmaķedonija vēlreiz aizmugures stāvoklī guva vārtus, uzbrukuma smailē atrodoties Darko Čurlinovam, bet šoreiz debates ar tiesnesi izpalika.

Spēles izskaņa bija diezgan mierīga. Teicams tālsitiens izdevās Matijam de Ligtam, bet vārtsargs lēcienā atvairīja, arī Ziemeļmaķedonija centās nepalikt "sausā", taču atvadīties no "Euro 2020" ar vārtu guvumu neizdevās.

Portāls "Delfi" piedāvāja C grupas cīņu teksta tiešraidi.

Euro 2020 spēles: Ziemeļmaķedonija – Nīderlande, Ukraina – Austrija
Ziemeļmaķedonija – Nīderlande 0:3 (0:1). Spēle noslēgusies.Vārtu guvēji: Memfiss Depajs (28. min., 0:1), Džeordīno Vijnaldums (51. min., 0:2), Džeordīno Vijnaldums (58. min., 0:3)  – -Brīdinājumi: Stefans Ristovskis (18. min.), Visars Musliu (48. min.), Tihomirs Kostadinovs (84. min.) – -Noraidījumi: - – -
Ukraina – Austrija 0:1 (0:1). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: - – Kristofs Baumgartners (21. min.)Brīdinājumi: - – -Noraidījumi: - – -
Ziemeļmaķedonijas un Nīderlandes spēles statistika: ("SofaScore"):
Ukrainas un Austrijas valstsvienību statistika ("SofaScore"):
Ziemeļmaķedonija – Nīderlande 0:3 (0:1). Spēle noslēgusies.
Ukraina – Austrija 0:1 (0:1). Spēle noslēgusiesAustrija ieņem otro vietu grupā. Ukrainas izlasei jāgaida spēļu rezultāti citās apakšgrupās.
90. min.Promess nespēja izdarīt precīzu piespēli Veghorstam, kurš tādējādi nevarēja izdarīt sitienu no brīvas pozīcijas. Tad pie otriem vārtiem Elmass mēģināja apspēlēt, bet sitiens tika bloķēts.
Kompensācijas laiks Ukraiņi ielenkuši Austrijas izlasi, taču pie sitieniem netiek.
Kompensācijas laiks būs trīs minūtes ilgs
88. min. Nīderlande lūkoja gūt ceturtos vārtus. Vispirms neizdevās izspēlēt vārtu guvumu no soda laukuma, bet tad de Ligts izdarīja tālsitienu, kuru atvairīja Dimitrievskis.
87. min. Jaremčuks pēc asa pagrieziena raida bumbu gar vārtiem. Tā varēja būt gan piespēle, gan sitiens. Ukraiņi sen nebija tikuši pie tik labas iespējas, un arī šī pie no soda laukuma malas.
85. min. Artjoms Besedins nomaina Vitāliju Mikoļenko jeb uzbrucējs aizsarga vietā. Viens no pēdējiem Andrija Ševčenko mēģinājumiem glābt spēli.
84. min.Ziemeļmaķedonija vairāk spēlēja ar bumbu aizvadītajās minūtēs. Nīderlande pārtvēra bumbu, bet  Kostadinovs "nopļāva" Berghuisu. Viņam brīdinājums.
85. min. Austrieši turpina apturēt Ukrainas valstsvienības uzbrukumus jau to ievadā. Noteikti jāpaslavē Austrijas izlase par izcilu spēli aizsardzībā.
80. min. Ukrainas izlase vairs īsti nespēj atņemt Austrijas futbolistiem bumbu. Presings apsīcis, sitieni arī sen nav bijuši (tikai četri spēles gaitā). Ukraiņiem šodien pavisam nepadodas spēle.
78. min. Bardi vietā Ziemeļmaķedonijas izlasē devās Stojanovskis, bet Nokolovs ieņēma Ademi vietu. Savukārt Nīderlandes izlasē de Jongu nomainīja Gakpo.
74. min. Abu vienību uzbrukumus pārrauj neprecīzas piespēles. Šāds scenārijs gan, protams, ir pateicīgāks Austrijas izlasei, kura joprojām mazliet vairāk uzbrūk.
73. min. Timbers spēcīgi sita no tālas distances, bet Dimitrievskis ātri lidojošu bumbu tvēra savās rokās.
72. min. Ziemeļmaķedonijai vēl viens neieskaitīts vārtu guvums. Čurlinovs aizmugures stāvoklī saņēma piespēli un izgāja pret vārtsargu. Viņš sita bumbu vārtos, bet pārlieku nepriecājās, jo zināja, kur atradās, kad saņēma bumbu.
68. min.Ziemeļmaķedonijas leģenda Pandevs tika nomainīts 68. minūtē. Komandas biedri viņu pavadīja ar aplausiem, godinot viņa pēdējo spēli izlasē. Pandeva vietu ieņēma Kostadinovs, savukārt Hasani nomainīja Trajkovski.
68. min. Naturalizētais Marloss nomaina Nikolaju Šaparenko. Pagājusi jau puse otrā puslaika, bet Ukrainas izlasei nav izdevies lauzt spēles gaitu.
67. min.Veghorsts uzreiz pēc iznākšanas laukumā saņēma piespēli no de Jonga un spēcīgi sita bumbu pa vārtu pārliktni.
66. min. Depaja vietā laukumā devās Veghorsts, bet Malenu nomanīja Promess.
61. min. Vijnaldums neizmantoja iespēju gūt savus trešos vārtus spēlē, kad viņam neizdevās sitiens ar labās kājas ārmalu,
62. min.Lainers pēc standartsituācijas gandrīz ieraida bumbu savos vārtos. Bahmans atsit ar galvu raidīto komandas biedra bumbu.
59. min. Ukrainas futbolisti turpina pieļaut bīstamu saspēlēšanos apkārt saviem vārtiem. Ar katru draudīgo austriešu uzbrukumu rodas aizvien lielākas šaubas, vai ukraiņi šovakar ir gatavi izcīnīt vēlamo rezultātu.
58. min. Ziemeļmaķedonija – Nīderlande 0:3.Nīderlandei teicami izspēlēts uzbrukums. Frenkijs de Jongs piespēlēja Malenam, kurš ar vienu pieskārienu piespēlēja garām aizsargiem Memfisam Depajam, kuram vārtsargu pārspēt neizdevās. Džeordīno Vijnaldums bija pirmais pie atvairītās bumbas un raidīja to vārtos.
56. min. Tričkovskis pameta laukumu, bet Čurlinovs ieņēma viņa vietu.
56. min.Ziemeļmaķedonija ieguva brīvsitienu no ļoti labas pozīcijas. Bardi izpildīja brīvsitienu un raidīja bumbu pa vārtiem, bet Stekelenburgs glāba savu komandu no vārtu zaudējuma.
54. min. Arnautovičs izšķērdē jau kārtējo iespēju. Bumba pēc standartsituācijas atleca pa sitienam uzbrucējam, bet viņa raidījums ir neprecīzs.
50. min.Tričkovskis uz vārtu līnijas ar galvu atvairīja de Ligta izdarīto sitienu pēc centrējuma, izspēlējot stūri.
50. min. Ukrainas izlase uzņēmusies pārņemt iniciatīvu. Pagaidām tas gan viņiem īsti nepadodas.
51. min. Ziemeļmaķedonija – Nīderlande 0:2.Nīderlande izspēlēja vēl vienu stūra sitienu, bet pretinieki bumbu aizsita prom. Nīderlandieši atguva bumbu, Memfiss Depajs no kreisās malas piespēlēja gar vārtiem Džeordīno Vijnaldumam, un viņš teicamo iespēju realizēja.
48. min.Ziemeļmaķedonija ļoti aktīvi iesāka otro puslaiku, bet, kad Depajs steidza pretuzbrukumā, Musliu pārkāpa noteikumus un tika brīdināts.
Ziemeļmaķedonija – Nīderlande 0:1. Sācies 2. puslaiks.
Timbers un Berhuiss devās laukumā Nīderlandes izlasē, ieņemot de Vrija un Damfrīza vietu.
Ukraina – Austrija 0:1. Sācies 2. puslaiks!Viktors Cigankovs nomainījis Ruslanu Maļinovski.
Pirmā puslaika statistika. Ukraina – Austrija ("Sofascore"):
Pirmā puslaika statistika Ziemeļmaķedonijas un Nīderlandes spēlē:
Ukraina – Austrija 0:1. Noslēdzies 1. puslaiks.Ukrainas izlasei nepieciešamas lielas pārmaiņas, lai izrautu neizšķirtu.
Ziemeļmaķedonija – Nīderlande 0:1. Noslēdzies 1. puslaiks.
Kompensācijas laiks.Kas notiek ar ukraiņiem!? Vienības aizsargi divreiz pēc kārtas pazaudē bumbu pie sava soda laukuma. Austrieši pretiniekus mazliet pasaudzē, bet izpilda pietiekami draudīgus sitienus.
Kompensācijas laiks būs trīs minūtes ilgs.To noteikti ietekmējis Baumgartnera savainojums. Ukrainas izlasei puslaika izskaņā padodas pāris labi uzbrukumi, taču austrieši ļoti disciplinēti spēlē aizsardzībā un neļauj pretiniekiem tikt pie sitiena.
44. min. 41. minūtē Musliu pēc stūra sitiena lēca visaugstāk, bet sitiens ar galvu pa Nīderlandes vārtiem neizdevās. Trīs minūtes vēlāk Depajs ar veiklu kāju darbību devās soda laukumā pa kreiso malu, tomēr ar piespēli gar vārtiem viņam neizdevās nostādīt komandas biedru sitiena pozīcijā.
42. min.Austrijas izlasei izcili izspēlē pretuzbrukumu, taču Arnautovičs kļūdās sitienā no vārtu priekšas. Ukrainas izlasei noteikti vajadzīgs pārtraukums. Austriešiem bijis pamats teikt, ka viņi varētu arī atrasties vadībā 2:0.
40. min. Pandevs ar labu piespēli iesāka vēl vienu Ziemeļmaķedonijas uzbrukumu, kurā tika nopelnīts stūra sitiens. Spēle turpinājās pie Nīderlandes vārtiem, līdz Bardi raidīja bumbu pāri.
36. min. Nīderlandes futbolisti aizvadītajās minūtēs darbojās pretinieku laukuma pusē, ik pa laikam saasinot situāciju soda laukumā. Depajs un Malens izdarīja neveiksmīgus sitienus.
37. min.Laimers "griež" bumbu tālajā vārtu stūrī, bet Buščans ar dūri sit bumbu prom no soda laukumā jau esošajiem pretiniekiem.
36. min.Ukrainas izlase pagaidām rāda krietni nevarīgāku sniegumu nekā pirmajās divās spēlēs. Austrijas izlase trīs uzbrukumus pēc kārtas ar piespēlēm soda laukumā rada lielus draudus Ukrainas komandas vārtiem.
33. min. Baumgartners pēc kārtējās kritiena uz zāliena saprot, ka spēli viņš nevarēs turpināt. Vārtu autoru nomaina Alesandro Šepfs.
29. min.Ziemeļmaķedonijas izlases spēlētājs Trajkovskis sita pāri vārtiem, bet drīz pēc tam Ziemeļmaķedoniju no otrā zaudētā gola glāba vārtsargs Dimitrievskis, atvairot Damfrīsa sitienu no tuvas distances. https://twitter.com/EURO2020/status/1407013862378033158
29. min.Bahmans kritienā atsit bumbu pēc spēcīga Šaparenko sitiena! Jarmoļenko īpatnējā lēcienā cenšas trāpīt pa atlēkušo bumbu, taču neviena nepieskatītais ukrainis neaizsniedz bumbu.
28. min. Vārtu guvums ieviesis pietiekami loģiskas izmaiņas. Pozicionāli sākuši uzbrukt ukraiņi. Viņiem gan tas nesanāk tik draudīgi, cik Austrijas izlasei spēles ievadā.
28. min. Ziemeļmaķedonija – Nīderlande 0:1.Vispirms Nīderlandes izlase aizsardzībā ļoti asi nospēlēja pret Goranu Pandevu, kuram tika atņemta bumba. Nīderlande aizsteidzās uzbrukumā, kura noslēgumā Donjels Malens piespēlēja Memfisam Depajam, un viņš noslēdza epizodi ar gūtiem vārtiem. Tiesneši vēl pārliecinājās, vai šo vārtu guvumu var ieskaitīt, bet video atkārtojumā pārkāpums netika fiksēts.
22. min.Nīderlandes futbolisti centās skaisti izspēlēt kombināciju, taču pagaidām Ziemeļmaķedonija labi spēlēja aizsardzībā. Tad pretuzbrukumā Ziemeļmaķedonijas leģenda ar teicamu piespēli izkārtoja momentu Trajkovskim, taču viņš trāpīja pa vārtu stabu.
21. min. Ukraina – Austrija 0:1. Vārti!Piektais stūra sitiens atnes rezultātu Austrijas izlasei. Kristofs Baumgartners veiksmīgi izlien starp Ukrainas izlases aizsargiem, pieliekot kāju Alabas centrējumam. Jāsaka, ka ukraiņi mazliet "nogulēja". Tagad jau ukraiņiem jāuztraucas par rezultātu. Trīs punkti nav drošs rezultāts.
20. min. Ukraiņi mazliet samazinājuši Austrijas izlases pārsvaru. Pāris pretuzbrukumi piespieduši Austriju spēlēt piesardzīgāk.
18. min. Stefans Ristovskis bija sašutis, ka tiesnesis nefiksēja pārkāpumu pret Nīderlandes futbolistu, kurš asi nospēlēja pret Ademi. Viņš pārāk daudz pateica tiesnesim un tika brīdināts.
12. min.Pēc laimīgas izglābšanās no vārtu zaudējuma divos Nīderlandes uzbrukumos smailē bija Depajs, bet viņam neizdevās apdraudēt vārtus, vienā epizodē neuzņemot bumbu, bet otrā - sitot garām vārtiem.
14. min. Rets pretuzbrukums Ukrainas izlasei, kurai pagaidām nākas aizsargāties. Tas gan nemazina sajūsmu Bukarestes stadiona tribīnēs esošajiem līdzjutējiem, kuri fonā dzied pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu sacerētu dziesmu.
9. min. Ziemeļmaķedonijai neieskaita vārtus. Tričkovskis saņēma labu piespēli no Pandeva un izgāja viens pats pret Stekelenburgu. Maķedonietis raidīja bumbu vārtos, taču, kad viņš priecājās, atskanēja svilpe. Viņš pavisam nedaudz bija aiz pēdējā aizsarga de Ligta. Televīzijas atkārtojumā bija redzams, ka aizmugure bija aptuveni puse no pēdas.
7. min.Austrieši spēli sākuši "pirmā numura" lomā. Tieši cīņu par iniciatīvu būs interesanti pavērot. Ukrainas izlasei neizšķirts dod otro vietu grupā. Austrijas izlasei četri punkti un neitrālā vārtu starpība arī labi der, bet saprotama būtu vēlme pacīnīties par otro pozīciju. Taču pietiekami liels risks ir zaudēt un palikt tikai ar trim punktiem.
6. min. Trajkovskis no kreisās malas soda laukuma vidū meklēja Pandevu, taču viņa piespēli pārtvēra de Ligts. Nākamās pāris minūtes ritēja diezgan mierīgi.
4. min.Divi stūra sitieni pēc kārtas Austrijas izlasei. Viņiem ļoti labi padevies spēles sākums.
2 min. Nīderlandes futbolisti savā uzbrukumā uz brīdi pazaudēja bumbu, tad ātri to atguva, un Gravenberhs izdarīja tālsitienu pa Ziemeļmaķedonijas vārtiem, raidot bumbu pāri vārtu stūrim.
Ziemeļmaķedonija – Nīderlande 0:0. Spēle sākusies.
Ukraina – Austrija 0:0. Sācies 1. puslaiks!
Ziemeļmaķedonijas izlases sastāvā savu pēdējo spēli aizvadīs valstsvienības leģenda Gorans Pandevs. Arī Nīderlandes izlase viņu godina pirms pēdējās spēles, uzdāvinot savu kreklu ar viņa uzvārdu.https://twitter.com/EURO2020/status/1406999158129631236
Lai gan Bukarestē ir vien +23 grādi pēc Celsija, ārā valda ļoti mitrs gaiss. Svarīgā Ukrainas un Austrijas izlašu spēle tiks aizvadīta pietiekami smagos laikapstākļos.
Situācija C apakšgrupā pirms pēdējās spēļu kārtas:
"Euro 2020" turnīrā galīgo situāciju apakšgrupa noskaidros C grupas komandas. Johana Kruifa vārdā nosauktajā stadionā Amsterdamā Ziemeļmaķedonija spēkojas ar Nīderlandi, bet Bukarestē svarīgu maču aizvada Ukraina un Austrija, lūkojot nodrošināt automātisku ceļazīmi uz astotdaļfinālu.