Austrijas futbola izlase svētdien Bukarestē izcīnīja pirmo uzvaru Eiropas čempionātos futbolā, ar rezultātu 3:1 (1:1) pārspējot meistarsacīkšu debitanti Ziemeļmaķedonijas izlasi.

Austrijas futbolisti līdz šim sešās spēlēs Eiropas čempionātos bija vien divreiz spēlējuši neizšķirti. Savukārt maķedonieši svētdien piedzīvoja debiju Eiropas meistarsacīkstēs, kurās vietu viņi nopelnīja UEFA Nāciju līgā D.

Ziemeļmaķedonijas izlase šķietami pārvarēja pirmo pretinieku uzbrukumu vilni, taču 18. minūtē vārtus guva Stefans Lainers, kurš uzbruka uzreiz no gaisa pēc Marsela Zabicera centrējuma. Drīz vien arī skaļajiem Ziemeļmaķedonijas līdzjutējiem bija pamats priekiem. Neveikli aizsardzībā nospēlēja Austrijas izlase, sagādājot maķedoniešu leģendai Goranam Pandevam teicamu iespēju rezultātu izlīdzināt.

Pēc gūtajiem vārtiem maķedonieši pietiekami bieži izrādīja spējas turēties pretim par spēles favorīti uzskatītajai Austrijas izlasei. Tuvojoties spēles izskaņai, austriešu pārsvars gan pieauga, bet Ziemeļmaķedonijas futbolisti pārsvarā paļāvās uz pretuzbrukumiem.

Austrijas izlasei uzvaru izrāva divi uz maiņu nākuši futbolisti. Spēles 78. minūtē pēc Dāvida Alabas centrējuma precīzi sita Mihaels Gregoričs, bet desmit minūtes vēlāk maķedoniešu kļūdu izmantoja Marko Arnautovičs, nodrošinot pārliecinošo rezultātu 3:1.

C apakšgrupā spēlēs arī Nīderlandes un Ukrainas izlases, kuras svētdienas vakara savstarpējā mačā uzsāks savas gaitas "Euro 2020".

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.

$duelID=1445;$eventID=29;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>