Austrijas izlase pārvar sīkstās debitantes Ziemeļmaķedonijas pretestību
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Austrijas futbola izlase svētdien Bukarestē izcīnīja pirmo uzvaru Eiropas čempionātos futbolā, ar rezultātu 3:1 (1:1) pārspējot meistarsacīkšu debitanti Ziemeļmaķedonijas izlasi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Austrijas futbolisti līdz šim sešās spēlēs Eiropas čempionātos bija vien divreiz spēlējuši neizšķirti. Savukārt maķedonieši svētdien piedzīvoja debiju Eiropas meistarsacīkstēs, kurās vietu viņi nopelnīja UEFA Nāciju līgā D.

Ziemeļmaķedonijas izlase šķietami pārvarēja pirmo pretinieku uzbrukumu vilni, taču 18. minūtē vārtus guva Stefans Lainers, kurš uzbruka uzreiz no gaisa pēc Marsela Zabicera centrējuma. Drīz vien arī skaļajiem Ziemeļmaķedonijas līdzjutējiem bija pamats priekiem. Neveikli aizsardzībā nospēlēja Austrijas izlase, sagādājot maķedoniešu leģendai Goranam Pandevam teicamu iespēju rezultātu izlīdzināt.

Pēc gūtajiem vārtiem maķedonieši pietiekami bieži izrādīja spējas turēties pretim par spēles favorīti uzskatītajai Austrijas izlasei. Tuvojoties spēles izskaņai, austriešu pārsvars gan pieauga, bet Ziemeļmaķedonijas futbolisti pārsvarā paļāvās uz pretuzbrukumiem.

Austrijas izlasei uzvaru izrāva divi uz maiņu nākuši futbolisti. Spēles 78. minūtē pēc Dāvida Alabas centrējuma precīzi sita Mihaels Gregoričs, bet desmit minūtes vēlāk maķedoniešu kļūdu izmantoja Marko Arnautovičs, nodrošinot pārliecinošo rezultātu 3:1.

C apakšgrupā spēlēs arī Nīderlandes un Ukrainas izlases, kuras svētdienas vakara savstarpējā mačā uzsāks savas gaitas "Euro 2020".

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.

Izvēlies DELFI Futbola zvaigzni! 
 Austrija
8 David Alaba Balsot
41
4 Martin Hinteregger Balsot
37
15 Philipp Lienhart Balsot
37
23 Xaver Schlager Balsot
36
13 Daniel Bachmann Balsot
35
21 Stefan Lainer Balsot
35
3 Aleksandar Dragovic Balsot
34
24 Konrad Laimer Balsot
34
2 Andreas Ulmer Balsot
33
9 Marcel Sabitzer Balsot
33
19 Christoph Baumgartner Balsot
33
7 Marko Arnautovic Balsot
30
25 Sasa Kalajdzic Balsot
30
6 Stefan Ilsanker Balsot
28
14 Julian Baumgartlinger Balsot
28
 Ziemeļmaķedonija
26 Milan Ristovski Balsot
43
9 Aleksandar Trajkovski Balsot
41
10 Goran Pandev Balsot
41
1 Stole Dimitrievski Balsot
38
17 Enis Bardi Balsot
37
6 Visar Musliu Balsot
35
11 Ferhan Hasani Balsot
35
14 Darko Velkovski Balsot
34
5 Arijan Ademi Balsot
34
16 Boban Nikolov Balsot
34
21 Eljif Elmas Balsot
33
13 Stefan Ristovski Balsot
32
15 Tihomir Kostadinov Balsot
30
2 Egzon Bejtulai Balsot
28
7 Ivan Trickovski Balsot
25

Euro 2020: Austrija – Ziemeļmaķedonija
Spēles zvaigzne "Sofascore" vērtējumā:
Spēles statistika ("Sofascore"):
Austrija – Ziemeļmaķedonija 3:1 (1:1). Spēle noslēgusies.
Kompensācijas laiksMaķedonieši turpina censties, aktīvi presingojot, tomēr arī viņu ķermeņa valodā var sākt novērot mazu padošanos. 
Kompensācijas laiks būs četras minūtes.Dimitrijevskis aptur jau nākamo izgājienu! Leņķis sitienam gan bija ļoti neparocīgs.
89. min. Austrija – Ziemeļmaķedonija 3:1. Spēles liktenis ir skaidrs.Arnautovičs un Laimers pēc auta samulsina maķedoniešu futbolistus, kuri gan diezgan neveiksmīgi palaiž sev garām bumbu. Uz maiņu uznākušais Arnautovičs vienatnē izskrien pret Dimitrijevski, un nodrošina Austrijas izlasei uzvaru.
87. min.Garais Ristovskis uzreiz nonāk uzmanības centrā, cīnoties par bumbu pēc tālas standartsituācijas. 
86. min.Pussargs Milans Ristovskis nomaina aizsargu Visaru Musliu. 
85. min.Stefans Lainers nepārprotami norauj Ziemeļmaķedonijas izlases ātro uzbrukumu. Pirmo vārtu autors tiek sodīts ar dzelteno kartīti.
82. min.Igors Angelovskis sūta laukumā Ivanu Tričkovski. Tagad jau maķedoniešiem jācenšas glābties.
78. min. Austrija – Ziemeļmaķedonija 2:1. Austrija izvirzās vadībā!Ilgstoša ofensīva noslēdzas ar vārtu guvumu. Izcilu centrējumu izpilda Alaba, bet pirmais pie bumbas tiek Gregoričs, kurš aizmūk no Velkovska un pārspēj no vārtiem jau iznākušo Dimitrijevski.
Austrijas izlases uzbrukumiem pieslēdzas Alaba, kurš "migrē" starp centra aizsarga un smailē spēlējoša futbolista pozīcijām.
74. min.Vēlreiz izceļas Alioskis! Labu piespēli soda laukumā neizmanto Elmass, kura sitienu no tuvas distances bloķē Hinteregers.
73. min.Alioskis izpilda spēcīgu sitienu, taču to bloķē Lainers. Ik pa brīdim Ziemeļmaķedonijas futbolisti atgādina, ka ir spējīgi ātri pāriet pretuzbrukumā.
69. min.Zabicers un Šlāgers izpilda neprecīzus sitienus. Momenti austriešiem paliek vairāk un vairāk. Vai pietiks laika, lai izrautu uzvaru?
64. min.Gregoričs atzīmējas ar skaistu sitienu ar galvu, esot ar muguru pret vārtiem, bet Dimitrijevskis bumbu izvelk no tālā vārtu stūra.
63. min.Laukumā nāk Kostadinovs un Bejtulajs. Pussargs nomaina uzbrucēju, aizsargs nāk pussarga vietā. Iespējams, Ziemeļmaķedonija sēžas aizsardzībā.
62. min.Bardi ar skaistu piespēli starp aizsargiem atrod Nikolovu. Vārtus laikus pamet Bahmans, neļaujot maķedonietim īsti uzsist.
61. min.Reta iespēja Ziemeļmaķedonijas izlasei. Trajkovskis pārāk ilgi novilcinās ar lēmumu. Austrijas izlasei nomācošs pārsvars, bet bez sitieniem.
58. min.Baumgartneru nomaina Mihaels Gregoričs, bet Kalajdžiču pieredzējušais Marko Arnautovičs. Viena uzbrucēja un viena pussarga vietā nākuši divi uzbrucēji.
56. min.Uz zālāja atgūlies Dimitrjevskis. Vārtsargs pāris epizodēs pēc kārtas pašaizliedzīgi nospēlēja izgājienos no vārtiem, saduroties ar Austrijas futbolistiem. 
55. min.Spēles temps kļuvis ļoti augsts. Abas vienības nevairās ātri pāriet uzbrukumā. Maķedoniešiem gan jāsāk aizvien vairāk aizsargāties.
52. min.Aliojskis par bīstamu klupienu pretinieka kājās nopelna dzelteno kartīti. Pēc epizodes sākas asumi. Ziemeļmaķedonijas futbolisti šajā spēlē netaupa emocijas.
49. min.Pāris cerīgi uzbrukumi maķedoniešiem. Viņi gan tikuši soda laukumā, gan piespieduši Bahmanam pēdējā brīdī spert bumbu prom no saviem vārtiem.
Austrija – Ziemeļmaķedonija 1:1. Sācies otrais puslaiks!Filips Linharts nomainījis Dragoviču, kurš, iespējams, spēli nevar turpināt piedzīvotās sadursmes dēļ.
Pirmā puslaika statistika ("Sofascore"):
Austrija – Ziemeļmaķedonija 1:1. Noslēdzies pirmais puslaiks.
Tiesneši piešķir divas minūtes ilgu kompensācijas laiku.Tieši Dragovičs pēc nupat minētās sadursmes nevarēja uzreiz turpināt spēli.
42. min.Dzeltenā kartīte Trajkovskim. Maķedonietis gaisa divcīņā asi nospēlēja pret Dragoviču.
41. min.Tuvojoties puslaika izskaņai, Austrijas izlase atkal iespiedusi pretiniekus savā laukuma pusē. Ziemeļmaķedonijas izlasei svarīgi izturēt šīs minūtes.
37. min.No tālas distances vārtu virzienā sit Ristovskis, tomēr raidījums ir neprecīzs. Lai gan tas maķedoniešiem ir tikai otrais sitiens spēlē, austriešu spiediens pavisam noteikti ir sarucis. 
34. min.Austrijas izlases spiediens pēc ielaistajiem vārtiem mazliet apsīcis. Abas komandas spēlē piesardzīgi.
28. min. Austrija – Ziemeļmaķedonija 1:1. Vārti!Līksmo Ziemeļmaķedonija! Martins Hinteregers neveiksmīgi trāpa ar bumbu pa komandas biedru. Pēc bumbas metas Trajkovskis, kurš piespiež Bahmanam cīņā nirt pēc tās. Bumba atlec pie Ziemeļmaķedonijas futbola leģendas Gorana Pandeva, kurš to raida tukšos vārtos.
26. min.Reta iespēja maķedoniešiem, kuri kopš spēles sākuma tomēr "nosēdušies" savā pusē. Pēc standartsituācijas noteikumus soda laukumā gan pārkāpj Visars Musliu.
22. min.Austrieši izpilda vēl vienu ļoti līdzīgu sitienu. Šoreiz Kalajdžičs ar ārējo pēdas pusi uzreiz sit pa soda laukumā nogādātu bumbu. Dimitrijevskis bumbu tver!
18. min. Austrija – Ziemeļmaķedonija 1:0. Vārti!Skaistu centrējumu uz tālo stabu izpilda Zabicers, bet vēl elegantāk epizodi noslēdz Stefans Lainers, kurš skaistā lēcienā un ar vienu pieskārienu raida bumbu vārtos.
16. min.Ziemeļmaķedonijas izlases formācija gan izskatās, kā tā bija izsludināta pirms spēles. Maķedonieši spēlē ļoti kompaktā 5-3-2 formācijā. Austriešiem tas pagaidām rada problēmas.
13. min.Austrijas izlase pacietīgi un ilgstoši saspēlējas. Ziemeļmaķedonijas izlase izrāda gatavību veidot aizsardzības bastionus. 
10. min.Pirmās desmit minūtes pagājušas bez īpaši atzīmējamiem notikumiem, taču ar ļoti labu atmosfēru tribīnēs. 
6. min.Piesardzīgs spēles sākums. Tiesa, maķedonieši nekautrējas tuvoties pretinieku soda laukumam. Pagaidām bez sitieniem.
Sajūta, ka Ziemeļmaķedonijas izlase jutīsies kā mājās. Austrijas futbolistu pirmos pieskārienus bumbai pavada skaļi svilpieni. 
Spēle sākusies!
Austrijas izlases treneris Franko Foda pirms spēles apgalvo, ka komanda spēlēs formācijā 3-5-2. Viņu uztrauc ziemeļmaķedoniešu prasmes pretuzbrukumos. 
Bukarestes stadionā ielaisti 13 tūkstoši skatītāju. "UEFA.com" raksta, ka Austrijas izlase pirms spēles apzināti iesildījusies mazliet tālāk no skaļajiem Ziemeļmaķedonijas līdzjutējiem. 
https://twitter.com/oefb1904/status/1404087953530490883
Ziemeļmaķedonijas izlasei šī ir vēsturiska spēle. Maķedonieši pirmo reizi valsts vēsturē kvalificējās kādam no pasaules lielajiem futbola forumiem. To viņi gan paveica, pateicoties sekmīgai dalībai pirmajā UEFA Nāciju līgas sezonā. Ziemeļmaķedonija startēja Nāciju līgā D jeb pašā zemākajā divīzijā, kurā spēlē arī Latvijas futbolisti.
Abas izlases kvalifikācijas turnīrā spēlēja vienā grupā ar Latvijas valstsvienību. Austrieši divas reizes pieveica Ziemeļmaķedonijas izlasi, bet atlases turnīru noslēdza ar zaudējumu pret Latvijas valstsvienību. 
Austrijas un Ziemeļmaķedonijas izlašu spēle Bukarestē ievada notikumus C apakšgrupā.

Tags

Euro 2020 Futbols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form