Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā ("Euro 2020")sestdien, 12. jūnijā, Sanktpēterburgā B grupas spēlē Beļģijas valstsvienība ar rezultātu 3:0 (2:0) pārspēja Krievijas izlasi.

Jau desmitajā minūtē vadībā izvirzījās pasaules ranga līdere Beļģija. Kļūdījās mājinieku aizsardzība, un pēc Drīsa Mertensa piespēles bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī raidīja Romelu Lukaku - 1:0.

25.minūtē sadursmē cieta mājinieks Daļers Kuzjajevs un Beļģijas "velns", kā beļģu komanda tiek saukta, Timotijs Kastaņs. Abi divi sadursmē cietušie tika nomainīti - Kastaņs uzreiz, viņa vietā laukumā nākot Tomā Menjē, bet Kuzjajevs - trīs minūtes vēlāk, viņa vietā laukumā nākot Denisam Čeriševam. Maiņa veiksmīgāka izdevās Beļģijai.

Pārsvaru uz tablo beļģi dubultoja 34.minūtē, kad tieši Menjē bija pirmais pie Krievijas vārtsarga Antona Šuņina atvairītās bumbas, raidot to vārtu labajā apakšējā stūrī.

Puslaika beigās mājinieku aizsardzība atgādināja caurstaigājamu sētu, un brīnumainā kārtā rezultāts nekļuva 3:0.

Tāpēc otrajā puslaikā mājinieki pastiprināja aizsardzību, puslaika sākumā pussargu Dmitriju Barinovu nomainot aizsargam Divijevam.

Beļģija nedaudz atslābināja spiedienu, spēlējot no otrā numura pozīcijām. Beļģus apmierināja rezultāts, bet krievi nespēja apdraudēt viesu vārtus.

Kad jau likās, ka spēle beigsies ar 2:0, 88.minūtē lieliska Menjē piespēle no laukuma vidus aizsūtīja ātrajā prettriecienā Lukaku, kurš ticis pie bumbas mājinieku soda laukumā, raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī - 3:0.

$duelID=1441;$eventID=29;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>