Čehijas izlases uzbrucējs Šiks gūst vārtus no laukuma vidus un sekmē uzvaru pār Skotiju

Čehijas futbola izlases uzbrukuma līderis Patriks Šiks pirmdien Eiropas čempionāta ("Euro 2020") spēlē guva vārtus no laukuma vidus un sekmēja savas komandas uzvaru ar rezultātu 2:0 (1:0) "Hampden Park" stadionā Glāzgovā pār Skotijas valstsvienību.

D grupas mačā mača 16. minūtē tika izveidota pirmā labā vārtu gūšanas iespēja, kad Patriks Šiks spēcīgi sita pa vārtiem, taču viņam neizdevās pārspēt Skotijas izlases vārtsargu Deividu Māršalu. 16 minūtes vēlāk, izmantojot čehu pozicionālo kļūdu, Lindons Daikss piespēlēja uz otru malu Endrū Robertsonam, kurš izdarīja labu sitienu pa vārtiem. Čehijas vārtsargs Tomašs Vaclīks ar roku bumbu pārvirzīja pāri vārtiem.

Spēles rezultāts tika atklāts 42. minūtē. Čehijas izlases uzbrukuma līderis Šiks izdarīja precīzu sitienu ar galvu pēc Vladimira Coufala centrējuma no labās malas.

Otrais puslaiks iesākās ar labiem abu komandu uzbrukumiem, bet Skotijas izlases spēlētājs Džeks Hendrijs trāpīja pa vārtu stabu. Tomēr brīdi vēlāk viņš neapdomīgi izdarīja tālu sitienu, to bloķēja aizsargs un čehi steidza pretuzbrukumā. Skotijas izlases vārtsargs Deivids Māršals bija tālu izgājis no vārtiem, un Šiks to izmantoja ar perfektu sitienu no laukuma vidusdaļas.

Turpinājumā Skotijas futbolisti veidoja uzbrukumus, taču nespēja savus momentus pārvērst vārtu guvumā. Vairākās epizodēs lieliski spēlēja Vaclīks, ļaujot savai komandai gūt "sauso" uzvaru.

Portāls "Defi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēles statistika ("SofaScore"):
Skotija - Čehija 0:2. Spēle noslēgusies!
90. min. Krmenčīks sita no tuvas distances, bet Māršals neļāva čehiem gūt otros vārtus šajā spēlē.
87. min. Šiks un Darida atstāja laukumu, bet Krmenčiks un Ševčiks devās nospēlēt pēdējās minūtes šajā mačā.
86. min. Skotijas izlase turpina izdarīt spiedienu un veidoja vārtu gūšanas momentus, taču realizācija pamatīgi piekliboja.
84. min. Forests uzņēmās iniciatīvu, apspēlēja aizsargus un izdarīja sitienu, bet pēdējās brīdī Čelustka bloķēja bumbu.
82. min. Nisbets neko daudz nedomāja un pēc bumbas saņemšanas sita pa vārtiem, taču vārtsargs droši tvēra.
80. min. Māršals neļāva Šikam gūt trešos vārtus šajā mačā. Viņš sita no soda laukuma vidus.
79. min. Džeks Forests nomainīja O'Donelu. Savukārt Kevins Nisbets nomainīja Lindonu Daiku. Skotijas izlase noskaņota mesties uzbrukumā pamatlaika izskaņā.
77. min. Pēc standartsituācijas izspēles Maktominejs ieguva bumbu un sita no tuvas distances, taču bumba lidoja pāri vārtiem.
74. min. Kalass lēcienā saņēma sitienu pa seju no Daika, un viņam vajadzēja atelpas brīdi, lai turpinātu maču.
72. min. Čehijas izlasē vēl divas maiņas. Jakubs Jankto un Lukašs Masopusts devās uz rezervistu soliņu, laukumā devās Adams Hložeks un Matejs Vidra.
67. min. Alekss Krals pameta laukumu Čehijas izlasē, bet viņu nomainīja Tomašs Holešs, savukārt Skotijas izlasē Stjuarts Ārmstrongs un Džeks Hendrijs pameta laukumu, viņu vietas ieņemot Raienam Freizeram un Kelumam Makgregoram.
66. min. Skotijas izlase turpināja lūkot pēc saviem pirmajiem vārtiem spēlē. Daikss divas reizes pakutināja nervus Vaclīkam. Vispirms viņš atļauti traucēja vārtsargam uztvert bumbu, kas krita lejā, bet tad viņš pēc teicamas piespēles izdarīja zemu sitienu, kuru vārtsargs no Čehijas apturēja ar kāju.
62. min. Pēc stūra sitiena soda laukumā Adams raidīja bumbu Daika virzienā, un viņš stiepās pēc bumbas. Čehijas izlases vārtsargs Vaclīks izklupienā atvairīja bumbu.
61. min. Ārmstrogs izdarīja sitienu, atrodoties ārpus soda laukuma, Kalass ar ceļgalu bloķēja, bet bumba pavisam nedaudz pārlidoja pāri vārtiem.
57. min. Skotijas futbolistu divi izdarītie sitieni tika nobloķēti. Brīdi vēlāk pēc Adamsa centrējuma Daikss lēcienā pēc kontakta ar aizsargu krita soda laukumā, bet tiesnesis uz to nereaģēja.
55. min.Skotijas izlase izskatījās apjukusi. Darida izdarīja brīvu sitienu, cenšoties iegriezt bumbu vārtu augšējā stūrī, taču viņš sita nedaudz pāri.
52. min. Skotija - Čehija 0:2Kas tikko notika Glāzgovā? Džeka Hendrija sitiens tika bloķēts un čehi devās pretuzbrukumā. Skotijas izlases vārtsargs Deivids Māršals bija tālu izgājis no vārtiem, un Patriks Šiks to izmantoja ar perfektu sitienu no laukuma vidusdaļas.
49. min. Kalass mēģināja aizsit bumbu prom no soda laukuma, kad pretinieki izpildīja centrējumu. Tā ar augstu trajektoriju lidoja vārtos, bet Čehijas izlases vārtsargs izmisīgā skrējienā spēja glābt savu komandu no neveiksmes.
48. min. Robertsons centrēja bumbu soda laukumā, bet Vaclīks izgāja no vārtiem un sita bumbu prom. To ieguva Hendrijs, kurš trāpīja pa vārtu pārlikti.
46. min. Skoti nenosedza Šiku, kurš izdarīja bīstamu sitienu pa vārtiem, bet Maršals atvairīja. Čehu uzbrukums turpinājās un pretinieku vārtus apdraudēja Darida, un arī šoreiz vārtsargs spēlēja precīzi.
Sācies 2. puslaiks
Otrā puslaika sākumā Raiens Kristijs pameta laukumu Skotijas komandā, viņa vietu ieņemot Če Adamsam.
Pirmā puslaika statistika ("SofaScore"):
Skotija - Čehija 0:1. Noslēdzies 1. puslaiks
45+1. min. Skotijas izlase pēdējā minūtē izspēlēja uzbrukumu, un tajā Maktominejs soda laukumā uzskrēja virsū Boržilam un norādīja, ka jābūt 11 metru soda sitienam. Tiesnesis viņam nenoticēja.
42. min. Skotija - Čehija 0:1Čehijas izlases uzbrukuma līderis Patriks Šiks izdarīja precīzu sitienu ar galvu pēc Vladimira Coufala centrējuma no labās malas un guva pirmos vārtus mačā.
40. min. Skotijas izlase atguva iniciatīvu un darbojās ar bumbu vairāk, bet nekas vairāk par Robertsona centrējumu soda laukumā neizdevās. Vēlāk jau čehi bija pie skotu soda laukuma, Šiks un Jankto ar savām piespēlēm neatrada caurumu pretinieku aizsardzībā.
32. min. Izmantojot čehu pozicionālo kļūdu, Daikss piespēlēja uz otru malu Robertsonam, kurš izdarīja labu sitienu pa vārtiem. Čehijas vārtsargs Vaclīks ar roku bumbu pārvirzīja pāri vārtiem. Tad pēc stūra sitiena Makgins raidīja bumbu vārtu virzienā, bet bumba tika bloķēta. Viņš norādīja, ka pretinieks nospēlējis ar roku.
29. min. Čehijas futbolistiem izdevās draudīga izspēle. Pēc labām piespēlēm Součeks sniedzās pēc augstu lidojošas bumbas, taču sitiens tomēr neizdevās.
25. min. Spēles turpinājums bija diezgan mierīgs. Abas vienības neveiksmīgi iespēlēja bumbu soda laukumā, kur nebija neviena, kurš varētu izdarīt sitienu.
21. min. Kristijs skaisti apspēlēja divus aizsargus un devās soda laukumā pa labo malu, taču epizode noslēdzās neveiksmīgi, jo viņš saskrējās ar savu komandas biedru O'Donelu.
18. min. Skotijas pretuzbrukumā Robertsons uz priekšu piespēlēja Daikam, kurs ar vienu pieskārienu bija iecerējis raidīt bumbu vārtos, tomēr viņam neizdevās trāpīt.
16. min. Arī aizvadītajās minūtēs čehi turpināja spēlēt pārliecinošāk. Tad Jankto teicami piespēlēja Šikam, kurš izdarīja ļoti bīstamu sitienu pa vārtiem, bet šajā epizodē pārāks bija Skotijas izlases vārtsargs Māršals. Jankto pēc stūra sitiena aizblieza bumbu pāri vārtiem.
11. min. Čehijas futbolisti spēles pirmās septiņas minūtes pavadīja savā laukuma pusē, bet tad viņi arī spēja vairāk pieturēt bumbu. Tad Šiks pēc centrējuma ar galvu aizsniedzās līdz bumbai, bet par sitienu pa vārtiem to īsti nevar nosaukt.
5. min. Makgins pēc ļoti rupjas kļūdas Čehijas aizsarga izpildījumā ieguva bumbu ļoti tuvu vārtiem, bet Kalašs pēdējā brīdī ar kāju nobloķēja šo vārtu gūšanas mēģinājumu.
3. min. Skotijas izlase spēli iesāka enerģiski un daudz darbojās ar bumbu. Bija pāris mēģinājumi iespēlēt bumbu soda laukumā, bet čehi pagaidām neļāva adresātiem tikt pie bumbas.
Skotijas futbola izlase aizvada pirmo lielu finālturnīru kopš 1998. gada, kad tā piedalījās Pasaules kausa izcīņā. Turklāt skoti savu atgriešanos finālturnīrā var atzīmēt ar spēli savās mājās Glāzgova. Savukārt Čehija ir piedalījusies visos Eiropas čempionātos kopš 1996. gada.Skotijas izlases sastāvā ir Anglijas premjerlīgas un Skotijas čempionāta futbolisti, kā arī viens spēlētājs no Beļģijas līgas. Komandas kapteinis ir "Liverpool" aizsargs Endrū Robertsons, bet labākais vārtu guvējs - Birmingemas "Aston Villa" pussargs Džons Makdžins, kurš valstsvienībā izcēlies desmit reizes.Tikmēr Čehijas izlases līderis ir Vesthemas "United" pussargs Tomāšs Součeks, tāpat laukuma vidusdaļā liela loma ir Vladimīram Daridam no Berlīnes "Hertha". Ar neregulāru rezultativitāti spēlējošajā Čehijas izlasē uzbrukumā lielas cerības saistās ar Leverkūzenes "Bayer" spēlējošo Patriku Šiku.