Dānijas futbola izlase sestdien sasniedza Eiropas futbola čempionāta ("Euro 2020") pusfinālu, ceturtdaļfināla spēlē sestdien Baku olimpiskajā stadionā ar rezultātu 2:1 (2:0) pārspējot Čehijas valstsvienību.

Dānijas futbola izlase Eiropas čempionāta pusfinālu sasniedza pirmo reizi kopš 1992. gada, kad komanda šokējoši izcīnīja uzvarētāju trofeju. Iepriekš ceturtdaļfinālā dāņi spēlēja 2004. gadā.

Dānija vadībā izvirzījās jau piektajā minūtē, izpildot pirmo stūra sitienu spēlē. Jens Strigers iecentrēja bumbu soda laukumā, bet Tomass Deleinijs aptuveni no 11 metru soda sitiena atzīmes ar galvu sita precīzi vārtos. Savu pārsvaru dāņi dubultoja 42. minūtē. Dānijas izlases ātru uzbrukumu iesāka Janniks Vestergārds, tad no kreisās malas Mikels Mēle ar labās pēdas ārmalu iecentrēja bumbu soda laukumā, kur Kaspers Dobergs trieca bumbu vārtos.

Uz otro puslaiku Čehija laukumā izgāja ļoti motivēti, un uzreiz metās uzbrukumā, līdz 49. minūtē Patriks Šiks pēc ļoti precīzas Vladimira Coufala piespēles sita bumbu vārtos. Turpinājumā laukumā ritēja ļoti sīva un asa cīņa. Diviem Čehijas izlases spēlētājiem bija jānosaitē galva, lai apturētu asiņošanu. Abu komandu vārtsargi atvairīja draudīgus sitienus, taču rezultāts vairs nemainījās.

Dānijas izlases pretinieki būs Ukrainas un Anglijas valstsvienību pāra uzvarētājs.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

$duelID=1527;$eventID=29;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>